Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

Ti rodjo-indy sto imas oko pa i sa govnetom mozes da uslikas sjajan trenutak se ne vazis. Ovi se gadjaju aparatima ko da rade u B&H a niko od toga ne zaradjuje (kud u maglu deli moj rezon, praktican covek).

Inace ja ishvalih sesticu iako me je iznervirala. al tek ce isplivati njen kvalitet kamere samo malo vremena da prodje.

Edited by mustang
Link to comment

Mobilni nikako ne odgovara za ono sto treba TAdamsu, pocev od toga sto su u pitanju zivotinje (to je ono sto zeli da slika, ukljucujuci i trebe u bilderani) koje se mrdaju, zatim, za to nikako ne odgovara wide angle, ne odgovara nemogucnost zakljucavanja autofocusa... dakle, ne odgovara prakticno nista, cak ni kod najskupljeg smartfona.

Link to comment

Mobilni nikako ne odgovara za ono sto treba TAdamsu, pocev od toga sto su u pitanju zivotinje (to je ono sto zeli da slika, ukljucujuci i trebe u bilderani) koje se mrdaju, zatim, za to nikako ne odgovara wide angle, ne odgovara nemogucnost zakljucavanja autofocusa... dakle, ne odgovara prakticno nista, cak ni kod najskupljeg smartfona.

da bi se bavio fotografijom kojom želi ta bi trebao po preporukama ovdašnjih članova(uključujući i tvoju) da izdvoji 1-2-3k €. moja teza je bila da dok ne dođe do bilo koje bolje opreme fotka sa mobilnim, vežba.

a posle kad se upusti u dslr avanturu sky is the limit

Link to comment

Bez obzira na novce, ne moze da (uspesno) slika zivotinje sa smartfonom. OK, moze ako su punjene ili drogirane. :D

 

EDIT. I ja nisam nista preporucivao, nego sam reagovao na preporuke smartfona kao fotoaparata. Btw. sad gledam ovde kod mene (a mi smo bas skupa zemlja) Canon 100d sa zumom je oko 400 u evrima. Znaci, nisu nikakve hiljade u pitanju.

Edited by Indy
Link to comment

ja tako uzeo 1100d pre dve godine za neke smesne pare (~300e nov). prodao kit objektiv. namontirao m42 adapter. nabacio par vintage sociva (helios, pentakon, mir, ...) i prezadovoljan!

 

edit: prvo sam probao sa nikonom to isto da uradim (uzeo d3100, m42 adapter, ...) ali to je bilo nemoguce za rad sa manuelnim socivima. sa canonom - pesma!

Link to comment

da, nikon koliko ja znam ima neku kvaku sto se tice adaptera. nisam bas siguran, ali cini mi se da mora da se nosi u servis da se nesto isturpija kako bi fokus mogao da dobaci vise od 2 metra. kod canona je to samo navrnes i picics.

 

 

sto se tice 'unuka' mozda mi je sala bez veze, buduci da vidim da nije prosla bas sjajno. malac me uzasno podsetio na nju, pa sam smislio u trenutku nesto, a nije ispalo cool.

Link to comment

@toni, jel ti je sanduce krcato? prijavljuje mi error kada ti saljem poruku na pm:

The following errors were found
The member ToniAdams cannot receive any new messages
This personal message has not been sent
Link to comment

ja tako uzeo 1100d pre dve godine za neke smesne pare (~300e nov). prodao kit objektiv. namontirao m42 adapter. nabacio par vintage sociva (helios, pentakon, mir, ...) i prezadovoljan!

 

edit: prvo sam probao sa nikonom to isto da uradim (uzeo d3100, m42 adapter, ...) ali to je bilo nemoguce za rad sa manuelnim socivima. sa canonom - pesma!

Nikon ima nesto vece rastojanje od filma/senzora do bajoneta na koji se kace objektivi, tako da m42 ne moze da se koristi. Medjutim ima po berzi dosta Nikonovih manuelnih objektiva, pa ko zeli... Licno meni nije jasno cemu sve to, odnosno jasno mi je da neko kupi za male pare vrhunsko nikonovo staklo (za koje se zna da dobro radi i na DSLR-ovima, jer to nije uvek slucaj), ali kupovati objektive koji su bila treca klasa i kada su bili aktuelni, to mi je cist hipsteraj.

Edited by Aion
Link to comment

koji bi bio pravi razlog da uzmem dslr pre nekog mirorless sa izmenjivim objektivima?

koliko vidim, kvalitet fotografija je apsolutno uporediv, a to je ono sto mi je bitno.

dimenzije mi nisu neki faktor, svakako i mirorless sa objektivom ne mogu da strpam u dzep

 

jebiga, narucio vec dslr koji su mi forumasi preporucili, ali se ispostavilo da ga nabavljaju direktno iz japana pa da se ceka jako dugo, te sam odustao.

sto mi je dalo priliku da se upustim u proucavanje materije, pa sad jos manje znam sta hocu.

 

a sto se tice dslr, za sada ovo dolazi u obzir, pa ako neko ima kakvu sugestiju, superpliz!

 

canon 100d

canon 1100d

canon 1200d

nikon d3100

nikon d3200

nikon d5100

 

svi su tu negde po ceni, svi imaju opciju adaptera kako bih mogao da rabim recimo m42 objektive

eto, ako neko ima ideju kako da prelomim, zahvalan!

 

 

i puno, puno hvala bob moldu, vasiliji i invizibl na zbilja dragocenim savetima :)

Link to comment

@toni

ja napisah na prosloj strani u vezi m42 i nikon. moze, ali je velika muka. na canonu - pesma!

tako da, ako planiras m42, nemoj nikon.

po kojim cenama mozes da nabavis canone?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...