Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

Nesam stručnjak ali jesam ljubitelj. Pa ništa, sve automatsko, slike nikakve kada se uporede sa boljim ali ok ako ti ništa posebno ne treba. Nema tu šta reći. Koristi 4AA baterije, što znači da ćeš kupiti još 8 dobrih, enloop (kako god, pio sam a ustajem u pet) beteris i jedan dobar punjač. Za te pare ne mogu da ti spomenem ništa bolje. Ali što za 380e ima da se pazari nov D3000, milina jedna...

Link to comment

samo da primetim nesto: Henri Cartier-Bresson je koristio jednu kameru (Leica) i jednu ziznu daljinu (50mm) tokom cele karijere. bilo koja savremena kamera iz bilo koje prodavnice ima neuporedivo vise opcija nego bilo sta cime su slikali Man Ray, Burke-White i tako dalje.ovo cisto kao sasvim realna uteha onima koji ne mogu da priuste ozbiljne DSLR masine. ne slika aparat, nego covek.

Link to comment

Vasa objasnio™. Što reče onaj - posedovanje dobrog kanona i nikona ne čini te nužno profi ekspertom, već samo vlasnikom kanona ili nikona.

Link to comment

Skroz tačno. No, ko stavi oko na optiku shvati da gledanje u diplej nije to, razlika je kao izmedju formule na pedale i najnovijeg F1 bolida, i jedan i drugi imaju volan, četiri točka, sedište i idu napred.

Link to comment

Dozvoliću si svetogrđe - za te pare ima vrhunskih filmaša, ako je do užitka. Pa probaj, što da ne. Ili nekog rabljenog boljeg prosumera od pre par sezona

Link to comment
samo da primetim nesto: Henri Cartier-Bresson je koristio jednu kameru (Leica) i jednu ziznu daljinu (50mm) tokom cele karijere. bilo koja savremena kamera iz bilo koje prodavnice ima neuporedivo vise opcija nego bilo sta cime su slikali Man Ray, Burke-White i tako dalje.
dozvoli da budem djavolji advokat, ali niti smo mi ovde bresson.i, niti je leica + 50mm objektiv uporediva sa onim sto se ovde na forumu rabi ;)(ali da - dzabe tehnika ako neko nema oko. ko npr. ja :) ) Edited by Zverilla
Link to comment
Dozvoliću si svetogrđe - za te pare ima vrhunskih filmaša, ako je do užitka. Pa probaj, što da ne. Ili nekog rabljenog boljeg prosumera od pre par sezona
Imam ja običnog, starog, ćaletovog filmaša, čije sam bliceve kao mali uništio (i napravio munje u jednom koje su trajale danima, samo tiću on i dalje misli da su ih miševi rasturili i odneli elektroniku :isuse: ), imam i jedan film u frižideru, kao nekada. Samo... to ograničenje na 36 fotki, pa razvijanje koje je skupo, pa sve to...jebiga, ćale je imao malo laboratoriju, ali to je skoro sve izgubljeno...digitalno je sasvim dobro. Prosumer je isto ok, panasonik pratim još od tz-18 ali nisam mogao da ga priuštim, ali veliki senzor i optika daju lepši filing, pipavije su slike... ta težina aparata, jedna ruka na aparatu druga na objektivu, taj škljoc...DSLR, makar i najjeftiniji je divota.
Link to comment

Prodaju se već polovni DSLRovi za 200 eura, ali polovni, sve pod uslovom da nisu bili svadbarski. Možda da Dankan na taj način uđe u taj svet.

Link to comment
ta težina aparata, jedna ruka na aparatu druga na objektivu, taj škljoc...DSLR, makar i najjeftiniji je divota.
Apsolutno. Prosumer može da bude ok varijanta, samo za nekoga ko se zadovoljava prosečnim fotkama. Naravno, neko ko zna (u pravom smislu te reči), umeće i sa lošijim aparatom da napravi kvalitetnu fotku, ali evo bio sam sa Burazom u Rimu i fotkao sa Nikon D5000, a on sa odličnim Olympusovim prosumerom i slike su dupe glava, jednostavno neuporedivo.Poenta - ko voli da fotografiše, i može da priušti i nije mu problem da nosi malo težu stvar oko vrata, ne treba da razmišlja šta će da kupi - dslr i amin, razlog vrlo jednostavan - izlaze bolje fotke i to je to.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...