Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

24 minutes ago, copkillah said:

Meni je posebno zabavan momenat kada Džon Snou krene da napada zmaja.. urlanjem na njega :lol:

 

 

Zato što je Bubi, u stvari, Kvizac Haderach i ubiva glasom na mesto. :D

Link to comment
11 hours ago, Weenie Pooh said:

Jedina stvar gluplja od ove epizode je zaključak koji CM nekako izvlače: da je u pitanju bio spektakularan trijumf. “We have won the great war, now we'll win the last war", kaže Daenerys sa osmehom na licu, a podanici (kopodanici?) joj odgovaraju uz gromoglasno hurrah :isuse: 

Ne znam samo zbog čega bi išli u rat sa Cersei, kada bi bilo dovoljno da pošalju Arju u KL da završi posao mnogo elegantnije. Doduše, isto tako su mogli da pošalju Brena u npr. Esos i izbegnu bitku kod Winterfella...

Link to comment

@hazard

Odavno sam rekla da Džejmi treba da zagine žrtvujući sebe da spasi Brana i da mu to bude iskupljenje. To još postoji kao opcija ali Branu ne preti više opasnost jer je NK kaput. Umesto njega, roknuše Theona koji se straaašnooo ogrešio o sve žive i mrtve u Gotu, jebote pa da je Juda Iskariotski lično, manje bi se napatio za grehe.

 

Džon urla na zmaja u trenutku očaja i nemoći, tako ja to vidim, a izvedoše ga baš kad je Vizerion trebalo da zglajzne da ne bude posle kako se Egon T krije iza zidića dok mu se kid sister šiba za sve pare. 

 

@Ayatollah

Ne sme Deneris da dozvoli da ne pobedi ona lično Sersei, to je jedino što joj sad daje prednost ka tronu.

 

@J-♣

Hvala, drago mi za guštere

Edited by Valkyrie
Link to comment
10 hours ago, Valkyrie said:

Meni se takođe ne sviđa ovaj rasplet sa NK ovako rano u sezoni ali build-up je zapravo upravo Iron Throne i ratovi ljudi oko njega dok su WW tu kao pretnja koja bi, po logici stvari, trebalo da bude prioritet ali jbg kad ljudi imaju svoje sitnosopstveničke interese.

Vrhovno zlo serije je svakako Sersei a ne NK (što broj njegovih pristalica i pokazuje) 

Pa ako su WW-ovi i armija undeadova sporedna smetnja, a glavni fokus je na igrama oko prestola, zbog čega oni uopšte i postoje u seriji i romanu? Mogli su umesto toga da radnju smeste u neki zanimljiviji period sa više živih stakeholdera oko prestola (npr. Blackfyre pobunu)  i da potpuno zanemare WW-ove i njihov arc. Ja ipak mislim da je radnja smeštena u ovaj period upravo zato što su WW-ovi glavni problem, jer je tih igara oko prestola bilo i pre, a biće ih i kasnije.

Link to comment
2 minutes ago, Valkyrie said:

@hazard

Odavno sam rekla da Džejmi treba da zagine žrtvujući sebe da spasi Brana i da mu to bude iskupljenje. To još postoji kao opcija ali Branu ne preti više opasnost jer je NK kaput. Umesto njega, roknuše Theona koji se straaašnooo ogrešio o sve žive i mrtve u Gotu, jebote pa da je Juda Iskariotski lično manje bi se napatio za grehe.

 

Džejmi je izvorni iskvarenjak koji ima neke redeeming qualities. Teon je confused good-at-heart kid with daddy issues. Džejmi namerno napravi sranje jer je zao, i onda kasnije shvati da je zao pa pokuša da se iskupi...očigledno đokotrgovci smatraju da još nije završio sa tim, ili pak, kao što rekoh, samo hoće da prave još tenzije sa sestrom, jer im je to dramatično. Teon je tinejdžer koji je napravio sranje pokušavajući da se dodvori ocu koji ga ne voli, i odmah je shvatio razmere svojih grehova, i zato na kraju ima ono patetično kada mu Bren kaže ,,you're a good man Theon, thank you" gde Teon napokon dobija parent approval koji nikada nije imao. Young & the Restless, Beverly Hills 90210, birajte...

Link to comment
2 minutes ago, Ayatollah said:

Pa ako su WW-ovi i armija undeadova sporedna smetnja, a glavni fokus je na igrama oko prestola, zbog čega oni uopšte i postoje u seriji i romanu? Mogli su umesto toga da radnju smeste u neki zanimljiviji period sa više živih stakeholdera oko prestola (npr. Blackfyre pobunu)  i da potpuno zanemare WW-ove i njihov arc. Ja ipak mislim da je radnja smeštena u ovaj period upravo zato što su WW-ovi glavni problem, jer je tih igara oko prestola bilo i pre, a biće ih i kasnije.

 

Jasno šta je u originalu (knjigama) glavna priča, ali je isto tako jasno da ekonomi polnih organa ne umeju baš da se snađu u tome...

 

Btw mislim da je debelom GRRMu ovo idealan ishod. Kakav god rasplet da smisli za kraj, mora biti bolji od ovoga. Možda je i sam ekonomima bacio kosku, da ih zajebe :lol:

Link to comment
On 29.8.2017. at 0:47, Valkyrie said:

Najbezvezniji  momenat mi onoliko insistiranje na Theonovim neviđenim zlodelima i gresima koje nikad neće okajati jebote. Uopšte ne kapiram ŠTA je on to toliko strašno uradio osim što je u nekom trenutku bio lojalan svojoj biološkoj porodici a ne onoj kod koje je bio talac. Nit je ubio malji dec Stark, nit je imao veze sa red wedding, spasio je Sansu od Remzija.... Mislim, u seriji sve sam go pravednik (na čelu sa Džejmikom) pa Theon ispade najeoprostivijih grijeha.

@hazard

Upravo sam to i pisala pre bezmalo dve godine. Teon je najebao nesrazmerno svojim "zlodelima" dok bukvalno nijedan karakter nije bezgrešan.

Inače zaboravih, malo mi bad što sam kenjala na račun malog mečeta Lijane Mormont, sad mi žao. 

Link to comment
8 minutes ago, hazard said:

Teon je tinejdžer koji je napravio sranje pokušavajući da se dodvori ocu koji ga ne voli, i odmah je shvatio razmere svojih grehova, i zato na kraju ima ono patetično kada mu Bren kaže ,,you're a good man Theon, thank you" gde Teon napokon dobija parent approval koji nikada nije imao. Young & the Restless, Beverly Hills 90210, birajte...

 

Bran mu je father figure :lol: I ta lajna, ja mislio reći će mu "hvala Teone ne moraš više, stand down, it's all over..." Ali ne! You're a Good Man Theon Greyjoy, sad izvoli mučenički zaginuti bez ikakvog razloga, ko te jebe kad nosiš oklop od stiropora, juriš!

 

40 minutes ago, *edited by mod said:

Da, rekao bih da je dosta bitno to sto je pretpostavka da ce zmajeva vatra da ga sjebe pala u vodu. Osim ako to nisu stavili samo za cheap trills poput zapaljenih dotrakija.

 

A nisam citao knjige pa ne znam kako nastje dragon glass, meni je nekako delovalo iz serije da to nema veze sa zmajovima vec je neka klasicna ruda koja dobro radi uz magiju poput one Branove vizije sa decom iz sume. 

Za dragonglass su potvrili da je obsidian, dakle volcanic rock koji 1) nastaje prirodno, dakle nema nikakve veze sa zmajevima i 2) ne može da se kuje kao što ne bi mogao kamen ili staklo.

 

A koliko je tematski debilno da Ice bude imun na Fire, odnoso da osam godina slikaš zmajeve kao odgovor na undead pretnju da bi ih onda proglasio potpuno neefikasnim, ne vredi ni posebno ni isticati. Ali to su sitnice na kakve je nerealno očekivati da Cock Merchants obrate pažnju.

 

Link to comment
22 minutes ago, Ayatollah said:

Pa ako su WW-ovi i armija undeadova sporedna smetnja, a glavni fokus je na igrama oko prestola, zbog čega oni uopšte i postoje u seriji i romanu? 

Pa napisala sam, postoje da pokažu da i pored realnih pretnji po opstanak ljudske vrste kao takve, stakeholders kao prioritet stavljaju svoju guzicu na vlasti. Naravno, ovo je možda previše duboko za CM dvojac kojem je jeftinije da snimaju Lenu H kako smirkuje nad čašom vina nego da odrade kvalitetnu CGI završnu bitku između čovečanstva, zombija, zmajeva, WW, direwolvesa i (možda) šumske dece ako ih još ima.

 

@weendyswedype ne znam kako ovo da obrišem, koji je bre q s ovim neuništivim mentionima :rant:

 

@Weenie Pooh

Možda jer je on apsolutni gospodar Hladnoće pa je kao takav matching pair zmajevoj vatri, inače jes glupo baš. 

Edited by Valkyrie
Link to comment
3 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Bran mu je father figure :lol: I ta lajna, ja mislio reći će mu "hvala Teone ne moraš više, stand down, it's all over..." Ali ne! You're a Good Man Theon Greyjoy, sad izvoli mučenički zaginuti bez ikakvog razloga, ko te jebe kad nosiš oklop od stiropora, juriš!

 

 

Sestra je supstitut za oca, matorog Grejdžoja, dok je Bran uz Sansu supstitut za očuha, Neda Starka. Teon zasluži ljubav i poštovanje svoje krvne porodice preko sestre, koju na kraju spasi i iskupi se, i bude spreman da je prati i radi šta god ona kaže, ali ona ga pusti u fazonu idi, znam gde ti je srce, što se mene tiče ok smo, nama ništa više ne duguješ. Onda se Teon iskupi svojoj usvojenoj porodici preko Sanse i Brena, koji mi iskažu ljubav, poštovanje i zahvalnost.

 

Samo fali neko da kaže, Teone Francisko de Gracias, vi ste sami sebi majka!

Link to comment

Bran je wargovo Ghosta sve vreme, ne bili ga sačuvao zbog vas, nezahvalnici jedno. 

 

Ako su već morali sad da roknu NK, trebalo je da dignu tenziju time što će tri sekunde pre arjinog uboda, Viserion da sprzi Bubija. Kakav bi to haos bio...

 

Koalicija severa sa Deni bi se raspala u roku od nekoliko sati, imali bi tri "snažne" žene koje se bore za prevlast, sve bi se karte ponovo izmesale, a ceo svet bi pričao o Martinovskom™ obrtu. 

Link to comment
38 minutes ago, hazard said:

 

Džejmi je izvorni iskvarenjak koji ima neke redeeming qualities. Teon je confused good-at-heart kid with daddy issues. Džejmi namerno napravi sranje jer je zao, i onda kasnije shvati da je zao pa pokuša da se iskupi...očigledno đokotrgovci smatraju da još nije završio sa tim, ili pak, kao što rekoh, samo hoće da prave još tenzije sa sestrom, jer im je to dramatično. Teon je tinejdžer koji je napravio sranje pokušavajući da se dodvori ocu koji ga ne voli, i odmah je shvatio razmere svojih grehova, i zato na kraju ima ono patetično kada mu Bren kaže ,,you're a good man Theon, thank you" gde Teon napokon dobija parent approval koji nikada nije imao. Young & the Restless, Beverly Hills 90210, birajte...

Teon je slabić, Dzejmi nije. To je glavna razlika. 

Link to comment
47 minutes ago, Ayatollah said:

. Doduše, isto tako su mogli da pošalju Brena u npr. Esos i izbegnu bitku kod Winterfella...

 

...ili još elegantnije rešenje, da ga morskim putem vrate opet na daleki Sever. :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...