Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

7 hours ago, Kampokei said:

Kliseizirano da, nerealnih scena onoliko. I trebalo je bar dve epizode sa NK, i to je istina. Ali ostaju neke nesumnjivo nezaboravne scene. Pocetni juris je da se smrznes. Mracno malo da, ali meni nije smetalo. Meni kao gledaocu serije (a ne i citaocu Martinovih knjiga) ni Arjina akcija uopste nije nikakav antiklimaks. Jon je bio malo indisponiran, mozda bljesne kasnije. Ovo dole ne znam da li je montaza, ali ne bi me cudilo da je real :D Meni se cini da iz perspektive sociologije kulture, iscekivanje ove epizode verovatno ima neke slicnosti sa iscekivanjem recimo albuma Bitlsa i sta ja znam koga jos 60-tih.

 

 

it is real

- to je grupa ljubitelja serije koja već godinama zajedno gleda epizode u tom kafiću u čikagu :D

 

 

 

ameri se mnogo lako uzbuđuju, zanimljivo ih je gledati :happy:

Link to comment
7 hours ago, Kampokei said:

 Meni se cini da iz perspektive sociologije kulture, iscekivanje ove epizode verovatno ima neke slicnosti sa iscekivanjem recimo albuma Bitlsa i sta ja znam koga jos 60-tih.

 

 

 

zaustavite zemlju, silazim

Link to comment
8 hours ago, *edited by mod said:

Dobre stvari su svaka scena da Melisandrom, vatra (em izgleda lepo em se nešto i vidi) I zadnja scena kad zagine NK.
 

 

Možda je najbolja stvar što je konačno zaginuo Teon Grejdžoj, sa jedno 5 sezona zakašnjenja :D

Link to comment
8 hours ago, gone fishing said:

+1

jasno je da je za d&d glavna priča borba za presto a da su tu nk i zombiji samo usputna smetnja, što se i vidi po minutaži koju su posvetili zombijima

- što je možda i logično jer su oni jednodimenzionalni, imaju svoju agendu i sa njima nema pregovora

- nemaju šta da urade sa njima, dok sa ljudima mogu da naprave neki obrt, tipa da sersi pošalje pismo snajki da zajedno zeznu jahače zmajeva jer je mau pomutila razum jonu, uz ponudu da će po okončanju rata sever dobiti više od autonomije a manje od nezavisnosti :happy:

 

8 hours ago, nera said:

Pa to, izgleda da su procenili da publiku serije bas nesto NK i ne zanima. I jeste bzvz sto su ga ovako smandrljali ali kad stavis sve to na stranu ovo i nije najgluplje resenje koje su mogli da odrade.

 

Ima li u seriji, posto se ne secam, objasnjenje kako su pobedili NK pre 8000 godina bez da ga uniste? Jes’ da bi to bilo zanimljivije za gledanje ali u ovakvoj postavci sa dve glavne price, mislim na NK i Cercei, nisam sigurna da su umeli bolje.

 

 

Možda. Ne znam šta misli vaskolika publika, ja par sezona već GoT samo gledam zbog tog raspleta sa NK, to je meni nekako glavna priča celog serijala (A Song of Ice and Fire, hello?), sapunica sa Sersi i ostalima me smara, kao što me je smarala Deneris sa svojim avanturama po Esosu. Ovo što su đokotrgovci uradili mi ide kontra mog shvatanja GRRMa kao nekog anti-Tolkina...suština priče jeste high fantasy, jeste borba dobra i zla, i to onog iskonskog, jeste borba za spasenje sveta...ali je GRRM to stavio u okruženje koje je u isto vreme prizemno i realno, ljudi su pokvareni i zli, preokupirani su svojim sitnim pakostima i ne reaguju odmah na dolazak arhizla tako što se udruže i krenu na njega, za to je potrebno mnogo vremena i mnogo tragedije. Meni je mnogo logičniji ishod neki u kome NK npr. zbriše King's Landing i sam sedne na Iron Throne (ili ga uništi), pre nego što ga naravno smaknu, pa se tako pokaže besmislenost cele igre prestola kao takve. Ovako, NK i zombiji su zaustavljeni kod Vinterfela, koji je u pizdi materini, ostatak Vesterosa nema pojma da je upravo preživeo najveću egzistencijalnu krizu u svojoj istoriji...OK i sa tim se može poigravati (Tipa Džon i Deneris dođu dole kao veliki pobednici nad tamom, a prosečan južnjak je u fazonu šta koji kurac izmišljate, to ovde niko nije video...), ali sumnjam da đokotrgovci dopiru do tog nivoa, to je za njih suviše duboko.

 

Đokotrgovci jednostavno ne znaju šta da rade otkad nemaju više materijala od matorog, to pokazuju nerezonske smrti likova (i preživljanja! Zašto je Džejmi preživeo ovu bitku? Kako se to uklapa u profil njegovog lika, koji je odan do koske svojoj porodici ali je na kraju ipak odaniji ljudskom rodu? Ostavljen je da bi se pravila neka sad tenzija sa Sersi, ali to je besmisleno, jer šta god da Džejmi uradi - ostane na strani Džon i Deneris i bori se protiv Sersi, ili ih sad napusti i vrati se Sersi, nije logično niti ispunjavajuće za tog lika...najbolje bi bilo da je poginuo), spajanja priča sa kojima ne znaju šta će, preterano fokusiranje na špansku seriju oko trona, i sl.

 

Btw nema objašnjenja kako je NK poražen prošli put bez da je uništen, to ceo ovaj pristup (koji je lepo sumirala @Valkyrie) đokotrgovaca čini šupljim.

Link to comment
9 hours ago, Valkyrie said:

Džejmi se borio ko pravi, Brijena takođe mada od nje se manje ni ne očekuje. Od ostalih mislim da je nerealno što je pretek'o Sem mada je on meni drag, jbg. Šta smo rekli, jesu živa oba zmaja? Ne videh Regala od kako se skrljao sa sve Džonom.

 

Oba zmaja su preživela, jedan je sa malo pocepanim krilom. Nakratko ih prikazali u trejleru za E04 u istom kadru sa Sansom. Scena slična kao ona iz E01 kad je Sansa prvi put videla zmajeve, tada oba zmaja bila neoštećena.

 

Inače, preživeo i Poldrik, ako je za nekoga bitan.

Link to comment

E ovo bi i moglo da bude montaza, tj bas mi je sumnjivo. Vise mi deluje kao prenos neke utakmice.

 

Odgledao ponovo epizodu. Ima sjajnih detalja, tipa kad onaj WW oseti neko strujanje kroz vazduh dok se Arja prikrada da zaskoci NKa.

 

Jedna stvar mi nejasna, mozda ispustam nesto ocigledno iz vida, ali - sta su radili WW u biblioteci?

Link to comment

Jeste montaza, bar ovaj poslednji link, taj klip se koristi za sve pizdarije slicnog tipa iz raznoraznih filmova/serija. Jeste neka utakmica, mislim da je Vels igrao, fudbal neki.

Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:

 

Jeste ali je to Targerijan bodez od Valerian steel ukrasen dragon glass. Jer na kraju krajeva nije ga Valerian steel ni napravio vec ga je napravio Dragon Stone koji ga je na kraju i ubio.

 

 

 

Valyrian steel ubija zombije i WW jer je ili pravljen sa dragonglassom (ima smisla, ako su ukrašavali oružje s tim, i imali zmajeve, možda su to i sipali u smesu za čelik) ili zato što je iskovan zmajskom vatrom (što bi opet imali smisla, jer dragonglass nastaje na isti način). Ono što sam ovim drugim objašnjenjem nema smisla je zašto onda zmajska vatra ne može da naudi noćnom kralju, ali to je verovatno samo zajeb đokotrgovaca.

Link to comment

Da, rekao bih da je dosta bitno to sto je pretpostavka da ce zmajeva vatra da ga sjebe pala u vodu. Osim ako to nisu stavili samo za cheap trills poput zapaljenih dotrakija.

 

A nisam citao knjige pa ne znam kako nastje dragon glass, meni je nekako delovalo iz serije da to nema veze sa zmajovima vec je neka klasicna ruda koja dobro radi uz magiju poput one Branove vizije sa decom iz sume. 

Link to comment

Btw, po đokotrgovcima dakle ispada da je NK onaj originalni WW koja su stvorila Deca šume. U knjigama, WW postoje pre NK, NK je komandant Noćne straže (dakle to je posle rata sa WW, gradnjom zida i uspostavljanja noćne straže) koji se zaljubi u žensku WW i pređe na tamnu stranu. To je čak nekako reflektovano u seriji, NK je najčovekolikiji od svih WW, dok su ostali WW nekako aveti i vrlo neljudski.

Edited by hazard
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...