Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

1 hour ago, porucnik vasic said:

Колико их има 10-15?:laugh:

10-15 hiljada, izgleda. Gde ih je sakrila u onom krkljancu, nemam pojma. 

 

Jedina stvar gluplja od ove epizode je zaključak koji CM nekako izvlače: da je u pitanju bio spektakularan trijumf. “We have won the great war, now we'll win the last war", kaže Daenerys sa osmehom na licu, a podanici (koji podanici?) joj odgovaraju uz gromoglasno hurrah :isuse: 

 

Zmajevito-vučja koalicija je zajebala otprilike sve što se dalo zajebati, izginulo joj bar 90% ljudstva, neprijatelj provalio u zamak, baš sve sve propalo... ali onda Arya boc, i sve je nekako sređeno! Strateški master plan je uspeo! Sampouzdanje! Pozitivne v bracije! Idemo odmah u nove radne pobede!

 

Link to comment
20 minutes ago, Weenie Pooh said:

10-15 hiljada, izgleda. Gde ih je sakrila u onom krkljancu, nemam pojma. 

 

Jedina stvar gluplja od ove epizode je zaključak koji CM nekako izvlače: da je u pitanju bio spektakularan trijumf. “We have won the great war, now we'll win the last war", kaže Daenerys sa osmehom na licu, a podanici (koji podanici?) joj odgovaraju uz gromoglasno hurrah :isuse: 

 

Zmajevito-vučja koalicija je zajebala otprilike sve što se dalo zajebati, izginulo joj bar 90% ljudstva, neprijatelj provalio u zamak, baš sve sve propalo... ali onda Arya boc, i sve je nekako sređeno! Strateški master plan je uspeo! Sampouzdanje! Pozitivne v bracije! Idemo odmah u nove radne pobede!

 

 

Pa sve oko Daenerys i razvoja njenog lika slika i prilika je razvoja/propadanja celog serijala. Žena neutoljive ambicije i u misiji, pa malo skrene radi ljubavi i brige za čovešanstvom, pravična i surova ali popustljiva prema 1 Sansi, žrtvuje vojsku radi naklonosti severnjaka na svom proputovanju do KL...

 

Mislim serija je i gradila reputaciju na slojevitim likovima kakva su braća Lannister npr ali ovde već imamo čudovište

Edited by dillinger
Link to comment

Odgledah, hvala zalivu pirata. 

Šta reći, koju posluku porati..  :isuse:

Sirome Dotrakiji, kud ih odvede iz travnatog mora, aj ovi Neokaljani za bolje ni ne znaju nego da ginu za nečiji ćef.

Deneris me prijatno iznenadila što je startovala Drogona mimo plana, jebem ti plan da sediš ladno na zmaju i gledaš kako ti ljudi ginu. Posle se bogami i mača nekog dohvatila pa roknula lično par komada aveti.

Ghostov juriš pored Džore vidim kao čist omaž™ večnom savezu Mormonta i Starksa, kao da je ponovo "dostojan" da nosi svoje porodično ime. To + smrt u rukama Deneris = 1 časna smrt, svakako bolja nego od grayscale.

Džejmi se borio ko pravi, Brijena takođe mada od nje se manje ni ne očekuje. Od ostalih mislim da je nerealno što je pretek'o Sem mada je on meni drag, jbg. Šta smo rekli, jesu živa oba zmaja? Ne videh Regala od kako se skrljao sa sve Džonom.

 

Arja :hail:

 

P.S. Mislim da je prvi zombi u kripti bio Maester Luwin, nešto mi zaličio na njega.

Edited by Valkyrie
Link to comment
13 minutes ago, Valkyrie said:

Odgledah, hvala zalivu pirata. 

Šta reći, koju posluku porati..  :isuse:

Sirome Dotrakiji, kud ih odvede iz travnatog mora, aj ovi Neokaljani za bolje ni ne znaju nego da ginu za nečiji ćef.

Deneris me prijatno iznenadila što je startovala Drogona mimo plana, jebem ti plan da sediš ladno na zmaju i gledaš kako ti ljudi ginu. Posle se bogami i mača nekog dohvatila pa roknula lično par komada aveti.

Ghostov juriš pored Džore vidim kao čist omaž™ večnom savezu Mormonta i Starksa, kao da je ponovo "dostojan" da nosi svoje porodično ime. To + smrt u rukama Deneris = 1 časna smrt, svakako bolja nego od grayscale.

Džejmi se borio ko pravi, Brijena takođe mada od nje se manje ni ne očekuje. Od ostalih mislim da je nerealno što je pretek'o Sem mada je on meni drag, jbg. Šta smo rekli, jesu živa oba zmaja? Ne videh Regala od kako se skrljao sa sve Džonom.

 

Arja :hail:

 

P.S. Mislim da je prvi zombi u kripti bio Maester Luwin, nešto mi zaličio na njega.

Tо што је Данерис урадила доводи до катасрофе. Једино код трговаца курцем доводи до победе.

34 minutes ago, Weenie Pooh said:

10-15 hiljada, izgleda. Gde ih je sakrila u onom krkljancu, nemam pojma.

 

Значи крила их док је Бата Ђора био једини који је бранио од зомбија. Овакав план ни Болдрик не би смислио...

Link to comment

Je li ovaj rasplet realan? Cela serija je build-up za konačnu bitku s night king-om, i onda se to razreši ovako u 3. epizodi? Šta će da rade u preostale 4? Kamo neko objašnjenje ko je Night King, kako je nastao, koji su mu motivi... (osim onog šturog što smo već dobili i već znamo), šta se desilo sa decom šume...oće li da bude neki Branov flešbek da to objasni ili je Night King Supreme Leader Snoke GoT-a?

Link to comment

Meni se takođe ne sviđa ovaj rasplet sa NK ovako rano u sezoni ali build-up je zapravo upravo Iron Throne i ratovi ljudi oko njega dok su WW tu kao pretnja koja bi, po logici stvari, trebalo da bude prioritet ali jbg kad ljudi imaju svoje sitnosopstveničke interese.

Vrhovno zlo serije je svakako Sersei a ne NK (što broj njegovih pristalica i pokazuje) 

Link to comment

Ne znači da nije morala sad bitka. NK je već jedanput, pre 8000 godina ili kad već, poražen bez da je uništen. I onda se povukao na gornji sever, izgrađen je zid itd. Mogli su da smisle neki rasplet gde NKu sad zadaju udarac, razbiju mu vojsku, pobiju većinu WWa, a on sam utekne na onom mrtvom zmaju recimo preko zida...pa onda rasplet sa Sersi, pa posle jure NKa severno od zida da ga dokrajče i unište.

 

 

Link to comment

Dobre stvari su svaka scena da Melisandrom, vatra (em izgleda lepo em se nešto i vidi) I zadnja scena kad zagine NK.

Loše he manje više sve ostalo, počev od opšteg mraka, nepotrebne šunjačine i lošeg korišćenja oba zmaja i brana. Mada ovaj zadnji je možda i radio nešto što još ne znamo.


Inače ima behind the scenes epizode na yt, vredi gledati jer ako ništa drugo dosta je svetlije. Inače su carevi zamislili da svaka trećina bude po jedan žanr triler/horor/akcija. Pa shodno tome i ona glupava šunjalica sa zombijima. Mislim naguraš tri žanra u sat i 20...

U nastavku da umru najpametniji patuljak i najpametnija žena serije. Na tronu da bude Euron ili bar Sersei (jbg najviše je žrtvovala za isti)

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment

+1

jasno je da je za d&d glavna priča borba za presto a da su tu nk i zombiji samo usputna smetnja, što se i vidi po minutaži koju su posvetili zombijima

- što je možda i logično jer su oni jednodimenzionalni, imaju svoju agendu i sa njima nema pregovora

- nemaju šta da urade sa njima, dok sa ljudima mogu da naprave neki obrt, tipa da sersi pošalje pismo snajki da zajedno zeznu jahače zmajeva jer je mau pomutila razum jonu, uz ponudu da će po okončanju rata sever dobiti više od autonomije a manje od nezavisnosti :happy:

Link to comment

Pa to, izgleda da su procenili da publiku serije bas nesto NK i ne zanima. I jeste bzvz sto su ga ovako smandrljali ali kad stavis sve to na stranu ovo i nije najgluplje resenje koje su mogli da odrade.

 

Ima li u seriji, posto se ne secam, objasnjenje kako su pobedili NK pre 8000 godina bez da ga uniste? Jes’ da bi to bilo zanimljivije za gledanje ali u ovakvoj postavci sa dve glavne price, mislim na NK i Cercei, nisam sigurna da su umeli bolje.

 

Link to comment



Pa to, izgleda da su procenili da publiku serije bas nesto NK i ne zanima. I jeste bzvz sto su ga ovako smandrljali ali kad stavis sve to na stranu ovo i nije najgluplje resenje koje su mogli da odrade.
 
Ima li u seriji, posto se ne secam, objasnjenje kako su pobedili NK pre 8000 godina bez da ga uniste? Jes’ da bi to bilo zanimljivije za gledanje ali u ovakvoj postavci sa dve glavne price, mislim na NK i Cercei, nisam sigurna da su umeli bolje.
 


Nema objašnjenja u seriji, radi se spin-off koji će da pokriva taj period... priča se da kreću sa produkcijom pilot epizode već ove godine.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment

Inače da dodam, NK je otporan i na dragon fire a izgleda i na valerian steel, razjebao ga je dragon glass kojim je džofrijev bodež bio ukrašen.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment

Kliseizirano da, nerealnih scena onoliko. I trebalo je bar dve epizode sa NK, i to je istina. Ali ostaju neke nesumnjivo nezaboravne scene. Pocetni juris je da se smrznes. Mracno malo da, ali meni nije smetalo. Meni kao gledaocu serije (a ne i citaocu Martinovih knjiga) ni Arjina akcija uopste nije nikakav antiklimaks. Jon je bio malo indisponiran, mozda bljesne kasnije. Ovo dole ne znam da li je montaza, ali ne bi me cudilo da je real :D Meni se cini da iz perspektive sociologije kulture, iscekivanje ove epizode verovatno ima neke slicnosti sa iscekivanjem recimo albuma Bitlsa i sta ja znam koga jos 60-tih.

 

 

Edited by Kampokei
Link to comment
16 minutes ago, hazard said:

NKu sad zadaju udarac, razbiju mu vojsku, pobiju većinu WWa, a on sam utekne na onom mrtvom zmaju recimo preko zida...pa onda rasplet sa Sersi, pa posle jure NKa severno od zida da ga dokrajče i unište.

Ko, leba ti, misliš da bi pretekao sve te masakre pa da ide posle da juri NK po ciči zimi iza (probijenog) Zida? 

Njegovu vojsku, očigledno, ne mo'š razbiješ nikako ako njemu ne doakaš jer brt samo digne ruke digne obadve i opaaaa idemooo još jedan krug! Lik je zver! 

Link to comment
11 minutes ago, arheolog1981 said:

radi se spin-off koji će da pokriva taj period... priča se da kreću sa produkcijom pilot epizode već ove godine.

 

 
 

O, ne :(

Edited by Fins fleet
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...