Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Kako ce Martin da resi ovo sa Sersi u knjigama?

 

Zbog direktne veze Cersei sa Zelenim Lavom kao terimorfnim oblikom nižeg Sunca, osuđena je na propast. Njena psihološka senka bi, po svemu prikazanom, trebala da bude Dragon Mother...

Edited by rezwalker
Link to comment

Duševan čovek. :)

Jbg, bejah mladunce u 8. razredu osnovne kada sam pročitao prvi deo. Od tada me prati taj serijal uz sve ostalo u životu. Pa ne mogu u potpunosti da odvojim seriju i knjige, iako je vec sada puno razlika.

Link to comment

1. eksplozija je najveca glupost. trebalo bi napraviti toliko buradi zelene sline, sto kosta para, sve to nabiti ispod septe i to za nekoliko dana otkako je sersei saznala da nece biti sudjenja borbom? pri tom je sersei zatvorena, planina je lako primetan, a na jedinog njenog saradnik kome veruje, onog pseudomestra, niko ne prati ili ne nadzire? potpuno besmislen obrt u seriji. kingslejer jeste nekako stigao prebrzo.

 

2. ovo ostalo manje vise mogu da progutam, baba je jos uvek jaka i ima para, hrane i vojske a dornjankama je sve to potrebno da se suprostave sersei. savez protiv zajednickog neprijatelja mi je logicna stvar. logicno mi je i da varis stoji iza toga, nije to morao licno utanaciti, mogao je srediti sastanak preko svojih veza. njegovo pojavljivanje jeste bitno. problem brzine stoji ali putovanje morem je brze nego kopnom.

 

3. ajra je super.

 

4. dobra mi je scena sa kalisi. "uplasena sam zato sto nisam osetila nista" je radjanje novog hladnog manipulanta.

 

5. scena sa dzonom snouom kao kraljem severa je lose uradjena i napisana. ima logike u tome da se sever nakon pobede nad muciteljem koga su se svi bojali ujedini pod novim starkom samo je sve lose i naivno uradjeno.

 

6. ako je snou u stvari targarjan onda je mozda otporan na vatru, pa ga je zbog toga mogla oziveti crvena vestica, a mozda, ali mozda, moze da komanduje zmajevima sto bi opet moglo biti bitno kod borbe sa belim jahacima koja sledi.

 

7. flota koja plovi zimi je promasaj kao i njen gust raspored. ok je efekat na televiziji ali onako flote nikada nisu plovile, manja iznenadna oluja bi napravila haos u onoj guzvi.

Link to comment

Kao muško, trebalo bi.

 

Ali to saznanje kod njega samog ne bi probudilo takve ambicije. Bez obzira na poreklo, Džon je 100% Stark.

Ma naravno, ja to samo onako hipoteticki razmisljam.

Link to comment

U seriji, verovatno :D

 

U knjigama mislim da ce se sukobiti...

Pa i ovde će s početka, valjda. Onda će Khaleesi lično da ga napadne sa Drogonom, ali će Drogon da obori glavu pred Bubijem i onda će Khaleesi morati da ima parley sa Bubijem i tu će da shvate da dele zajedničku viziju uredjenja društva. I još će da se zaljube.
Link to comment

1. eksplozija je najveca glupost. trebalo bi napraviti toliko buradi zelene sline, sto kosta para, sve to nabiti ispod septe i to za nekoliko dana otkako je sersei saznala da nece biti sudjenja borbom? pri tom je sersei zatvorena, planina je lako primetan, a na jedinog njenog saradnik kome veruje, onog pseudomestra, niko ne prati ili ne nadzire? potpuno besmislen obrt u seriji. kingslejer jeste nekako stigao prebrzo.

Ta vatra je tu gomilana jos od vremena ludog kralja, Dzejmi ga je, izmedju ostalog, I ubio jer je ovaj hteo da spali ceo grad.

Link to comment

1. eksplozija je najveca glupost. trebalo bi napraviti toliko buradi zelene sline, sto kosta para, sve to nabiti ispod septe i to za nekoliko dana otkako je sersei saznala da nece biti sudjenja borbom? pri tom je sersei zatvorena, planina je lako primetan, a na jedinog njenog saradnik kome veruje, onog pseudomestra, niko ne prati ili ne nadzire? potpuno besmislen obrt u seriji.

 

Nisi pažljivo gledao, jedno 16 puta su nas podsetili da je prethodni Targaryen kralj, ludi Aerys, napunio katakombe zelenom slinom™ kad je planirao da spali grad. Onda ga je Džejmi krknuo, i njega i alhemičare, i niko više nije znao gde su burići. Dakle Qyburn ih je nedavno samo našao. 

 

Naravno, sve je to bedna glupost nabudžena u radnju samo da bi se sprečio CLEGANEBOWL.

Link to comment

Mislim, oce li ona i knjigama da se samoproglasi za vucica?

 

Šanse nema. Još joj se nije desilo suđenje i nemamo pojma kako planira da se izvuče, osim ako je stvarno trial by combat po 68 put. Ali i ako preživi, glavu dajem da neće reći "Ej, sad sam malo ja kraljica, jel' važi? Važi!"

Link to comment

Pa ja stvarno ne znam. Ona je kraljeva ćerka, a on kraljev unuk po sinu. Ali ko će ovo drugo da posvedoči? Bren na osnovu vorgovanja samo.

 

Zato je najbolje po zasluzi da se dodeli tron. Bubi će voditi odbranu od WW's, a pošto su oni jedina pretnja svim kraljevstvima, mislim da je to najbolje rešenje.

 

Plus će da se zaljube medjusobno. :blush:

Да Џон је син престолонаследника, а она му је само тетка. После грађанског рата Таргаријени су озваничили правила наслеђивања која иду по мушкој линији.

Link to comment

 

6. ako je snou u stvari targarjan onda je mozda otporan na vatru, pa ga je zbog toga mogla oziveti crvena vestica, a mozda, ali mozda, moze da komanduje zmajevima sto bi opet moglo biti bitno kod borbe sa belim jahacima koja sledi.

 

 

1. ti je već objasnio Vini, a 6. Džon nije otporan na vatru, ispekao se kad je ubijao zombija što je napao Mormonta još u prvoj sezoni :) A da će jahati zmaja... trebalo bi. Incest nije stran Targarjenima kao što znamo :P

Link to comment

Да Џон је син престолонаследника, а она му је само тетка. После грађанског рата Таргаријени су озваничили правила наслеђивања која иду по мушкој линији.

 

To što su ih ozvaničili mogu mačku o rep da okače. Pre tog građanskog rata je zakon bio da nasleđivanje ide i po ženskoj liniji, aktuelni kralj je jasno rekao da hoće da ga ćerka nasledi, pa opet nekom nije odgovaralo i odlučili su da isforsiraju muškog a mlađeg.

 

Ja se i dalje nadam da u knjizi presto suštnski neće biti bitan, da će rasplet biti do te mere apokaliptičan da nikog više neće biti briga za dinastije i lines of successions i gomile zgužvanog gvožđa. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...