Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ja nemam problem sa timeline-om, premda ima puno nelogičnosti. Najnoviji primer je Varis, koji je uspeo za pola epizode da stigne od Sunspeara do Meereena, pri čemu je iz Meereena krenuo pre dve, dok je Debelom Semu trebalo isto vreme (dve i po epizode) da pređe 50 km  od Horn Hilla do Oldtowna, u jednom smeru, putem. Takođe, i Jamie-ju treba pola epizode od Twinsa do KL. No, dobro, kada bismo cepidlačili, ne bismo nigde stigli - za pretpostaviti je da se događaji u ovoj epizodi događaju od dve do četiri nedelje nakon Battle of the Bastards, pri čemu Denerisino isplovljavanje može biti još dodatnu nedelju kasnije.

 

Za Džona nije potvrđeno ništa, pa čak ni R+L=J. Niti je 100 % sigurno da je beba iz kadra Džon (premda verovatno jeste), niti se zna ko je otac deteta. Samo se pretpostavlja da je Regar, ali bi to mogao biti i npr. Artur Dejn. Mislim da će ova scena imati nastavak u sledećoj sezoni.

 

Glover i Manderli su savršeno logični. Stark deca uzela Winterfell, i zvala ih da saviju koleno. Čudno mi je samo što Vale vitezovi urlaju King in the North (ili sam ja to nešto prezupčio).

 

ma daj nije potvrđeno, aj nemoj da se zajebavamo. o tome ja drvim nonstop, uvek se učitava neki plot twist, kao jeste svi mi mislimo da će da dođe vojska vejla i spasi sansu ali šta ako. svi mi mislimo da arjino jurcanje sa infekcijom po bravosu nije to što vidimo ali šta ako. nema brate šta ako. što neko reče jedino titl da su stavili na bebino čelo, i am jon snow son of lyana. a za površnog gledaoca koji nije čitao knjige to možda i ima smisla da neko drugi može biti otac ali zato imamo taj lažni suspense za sledeću sezonu.

 

jeste artur dejn najodaniji targarien lojalista će da napravi liani dete

Jel bi se ti suprotstavio da si jedan od preostale šestorice da ti dođe ona zver :)

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

 

pa nije problem što se niko nije suprotstavio, pa to da vidimo mada i to jeste problem, najboljih 7 vitezova vs mountain 2.0 nema veze, možda bi ga jedan udario na kvarno, možda bi se nešto desilo ko zna nego nismo ni videli gde se dadoše njih 7.

Link to comment

@arh

Zar to ne izgovara evnuh? (linije za Dornjanke i dalje zvuče kao da iza te kreacije stoji Radoš Bajić, ali su simpa :wub: )

Edited by James Marshall
Link to comment

Fire and Blood kaže Varys. Vengeance and Justice Elarija. Koautor dobro :)

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Mali detalj i prilična glupost: kad ispljovljava Deni vide se Dotraci kako rade po brodovima kao najiskusniji mornari :D Oće to :)

Link to comment

 

pa nije problem što se niko nije suprotstavio, pa to da vidimo mada i to jeste problem, najboljih 7 vitezova vs mountain 2.0 nema veze, možda bi ga jedan udario na kvarno, možda bi se nešto desilo ko zna nego nismo ni videli gde se dadoše njih 7.

Pa tih 6 su Merin Trent, Ketlbekovi i ko jos.

 

Drugo, Mountain je jedan od 7 i on ga je cuvao. Ostali su bili sa Cersei.

Link to comment

Pa tih 6 su Merin Trent, Ketlbekovi i ko jos.

 

Drugo, Mountain je jedan od 7 i on ga je cuvao. Ostali su bili sa Cersei.

 

Merina Trenta je Arya poslala u večna lovišta na kraju prošle sezone. Ostali Kingsgurdovi izgledaju kao pokvarene verzije kineske kopije srednjovekovnog Robokapa, Planinštajn je duboko karakteran lik u odnosu na njih.

Link to comment

Pa tih 6 su Merin Trent, Ketlbekovi i ko jos.

 

Drugo, Mountain je jedan od 7 i on ga je cuvao. Ostali su bili sa Cersei.

 

merin trant je mrtav

Link to comment

E sad, protiv koga će da se šiba mala Zmajomajka kad doplovi? Ako je u šemi sa Dornjanima i Tajrelima, voze je Pajkovci, Barateona više nema, Vejlovci su sami za sebe i nisu nešto fajterski raspoloženi, Frejevi su očigledno em nesposobni em obezglavljeni, ostaju Starkovci protiv kojih ova ne bi trebalo da ima neki beef (Neda su pogubili Lanisteri/Barateoni, nju savjetuje Tirion koji sigurno nije za rat sa Sjevernjacima) plus su sami po sebi jadni i iskasapljeni, Euron neimar i ona šaka jada od Lanistera koju ova sa ovom silom može da pregazi u roku od odmah. Malo će da prži zmajovima okolo dok ne dođu WW, onda može da se slika i ona i njena vladavina Vesterosom ako tu ne upregne svoju silesiju.

Link to comment

najezio sam se kod "king in the north", jbg, emotivna sam pickica

 

Čudno mi je samo što Vale vitezovi urlaju King in the North (ili sam ja to nešto prezupčio).

 

poneo ih momenat :D

 

E sad, protiv koga će da se šiba mala Zmajomajka kad doplovi? 

 

pa prakticno samo sa Lanisterima

Link to comment

U suspensu i objašnjenju gledaocima šta se dešava (i mi ovde na forumu smo se pitali o čemu pričaju Cersei i Qyburn u osmoj epizodi, a mi smo znatno informisaniji od prosečnog gledaoca). Da septa iz čista mira odleti u vazduh, nikom ništa ne bi bilo jasno.

 

EDIT : A Pycelle i Kevan Lanister su ubijeni na samom kraju DotD, doduše obojica od strane ptičica, pa je to u skladu sa događajima u knjizi (koliko-toliko).

 

jedina dobra stvar je sto je napokon srusen Dubrovnik. kad nisu Srbi mogu i lanisteri.

Link to comment

E sad, protiv koga će da se šiba mala Zmajomajka kad doplovi? Ako je u šemi sa Dornjanima i Tajrelima, voze je Pajkovci, Barateona više nema, Vejlovci su sami za sebe i nisu nešto fajterski raspoloženi, Frejevi su očigledno em nesposobni em obezglavljeni, ostaju Starkovci protiv kojih ova ne bi trebalo da ima neki beef (Neda su pogubili Lanisteri/Barateoni, nju savjetuje Tirion koji sigurno nije za rat sa Sjevernjacima) plus su sami po sebi jadni i iskasapljeni, Euron neimar i ona šaka jada od Lanistera koju ova sa ovom silom može da pregazi u roku od odmah. Malo će da prži zmajovima okolo dok ne dođu WW, onda može da se slika i ona i njena vladavina Vesterosom ako tu ne upregne svoju silesiju.

 

Otprilike da, medjutim ona dolazi sa fix idejom da pokori ceo Vesteros, sto znaci da King in the North nema tu sta da trazi i bode joj oci. Isto moze da vazi i za LF, u ovoj epizodi je konacno plasticno objasnio sta on zeli i na sta cilja, ako ova dodje on moze da se pozdravi sa time. Plus uvek neugodni Juron koji ce ko zna kako i gde da iskoci i zasere stvar svima kojima se nesto moze zasrati. Plus Lanisteri kojih nekako ipak ima dovoljan broj.

A i neke stvari koje su se za sada precutale, tipa lejdi Olena jeste bog i batina tamo u Hajgardenu, ali ona nije lord i ne moze da sakupi vojsku, tj. moze da se pojavi neki mladjani oportunista koji ce da proba da preuzme vlast. Isto vazi i za ove zmije u Dorni, pojma nemam ko bi i zasto njih sad pratio.

 

Mislim, sve ovo mi se i dalje ne cini ni blizu dovoljnim da zaustavi Deni i zmajeve, ali bar garantuje opasnu sorku.

 

Ne zna se ni sta ce Dzon sad da radi, da l da krece na jug da sjebava Freje, oslobadja Brzorecje, ili da se fokusira striktno na zid.

Link to comment

 

 

 

pa prakticno samo sa Lanisterima

To će biti kratka bitka :) Euron će biti pretnja, nisu ga valjda ubacili tek da ubije Belona.  Teorija: mislim da će Sersei da proba Mad King/Queen Act II kad vidi da je Kings Landing pao i da će Džejmi da bude i Kinslayer i Queenslayer... sem ako Džejmi ne bude daleko odatle, tj ne raskrsti sa Sersei totalno. E sad, drugo je pitanje kome će vojska Lanistera biti odana... nešto mi se ne čini da će pre da izaberu Sersei u odnosu na Džejmija koji je em naslednik Livačke Stene em neko ko ima autoritet kao proslavljeni komandant iste vojske. KL će na kraju braniti samo Zlatni Plaštovi i tu nema nikakve odbrane pred tri zmaja.

Link to comment

najezio sam se kod "king in the north", jbg, emotivna sam pickica

 

Ko nije, taj je pičkica. :D

 

 

@GlasRazuman

 

Onda mogu odmah da nam prikažu poslednju epizodu, sav led istopljen, sva vatra utuljena.

 

Jesu Daenerys i Bubi na prestolu? Jesu. Jebe mi se kako su tamo stigli i da li su jahali zmaja.

 

Da, u potpunosti upotrebljiva analogija.

 

Osim što nije.

Link to comment

Ne zna se ni sta ce Dzon sad da radi, da l da krece na jug da sjebava Freje, oslobadja Brzorecje, ili da se fokusira striktno na zid.

 

ma kakav jug, ne treba da ponavlja Robovu gresku niti su priblizno jaki kao tada, brani Sever kako znas i umes

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...