Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

 

 

Cela epizoda je odlična, muzička podloga u prvih par minuta je fenomenalna, odlično su gradili momenat do (bukvalne) katarze. 

 

Najjaci deo u celoj sezoni 

Savrsena muzika!

Link to comment

 

tajmlajn je sjeban i sada je potpuno glupavo pričati kako je arja došla iz bravosa do rr kad su teon i aša došli do mirina za dve epizode, pomirite se sa tim da je to tako i šta sad.

 

naravno da je potvrđeno za džona. ili očekujete još neki plot twist od d and d. ima nelogičnosti tipa otkud sad jebeni glover i manderli se stvoriše u vinterfelu, jel ih neko zvao ili su sami došli i ako su sami došli, zašto i ko ih je pustio i zašto bi im uopšte neko davao priliku da oni sad nešto kao odlučuju itd

 

 

Ja nemam problem sa timeline-om, premda ima puno nelogičnosti. Najnoviji primer je Varis, koji je uspeo za pola epizode da stigne od Sunspeara do Meereena, pri čemu je iz Meereena krenuo pre dve, dok je Debelom Semu trebalo isto vreme (dve i po epizode) da pređe 50 km  od Horn Hilla do Oldtowna, u jednom smeru, putem. Takođe, i Jamie-ju treba pola epizode od Twinsa do KL. No, dobro, kada bismo cepidlačili, ne bismo nigde stigli - za pretpostaviti je da se događaji u ovoj epizodi događaju od dve do četiri nedelje nakon Battle of the Bastards, pri čemu Denerisino isplovljavanje može biti još dodatnu nedelju kasnije.

 

Za Džona nije potvrđeno ništa, pa čak ni R+L=J. Niti je 100 % sigurno da je beba iz kadra Džon (premda verovatno jeste), niti se zna ko je otac deteta. Samo se pretpostavlja da je Regar, ali bi to mogao biti i npr. Artur Dejn. Mislim da će ova scena imati nastavak u sledećoj sezoni.

 

Glover i Manderli su savršeno logični. Stark deca uzela Winterfell, i zvala ih da saviju koleno. Čudno mi je samo što Vale vitezovi urlaju King in the North (ili sam ja to nešto prezupčio).

Link to comment

šteta što tomen nema kingsguard, jebenih 7 vitezova koji bi trebalo da su među najboljima u kraljevstvu da ga čuvaju svaki jebeni minut njegovog života da ne dođe 1 planina i kaže nene mali ti si kažnjen danas

Jel bi se ti suprotstavio da si jedan od preostale šestorice da ti dođe ona zver :)

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Za vas kojima je problem timeline nadam se da će u sledećoj sezoni da budu pod epizode da gledamo kako neko putuje kako bi sve bilo na mestu. Primera radi, na kraju epizode 6 neko putuje iz Kings Lendinga na sever, i onda mi gledamo u pet epizoda njega na konju kako prolazi kroz lepote Vesterosa, 6a, 6b, 6c... Ali samo to, i ništa drugo, kako bi se ispoštovali vremenski rokovi potrebni za jedan takav put jer ne sme ništa drugo da se desi i prikaže jer ako i to ne bude u vremenskom intervalu koji za gram izleće iz neke kao logike, crna rupa će nas sve progutati. :)

 

 

Jel bi se ti suprotstavio da si jedan od preostale šestorice da ti dođe ona zver  :)

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

 

 

Upravo. Planina je mogao da mlati po pet dok je bio normalan, a ovako mutiran i upgrade-ovan na 2.0, sumnjam da je problem za par vitezova koliko god da su dobri.

Edited by Mil@n
Link to comment

Za Džona nije potvrđeno ništa, pa čak ni R+L=J. Niti je 100 % sigurno da je beba iz kadra Džon (premda verovatno jeste), niti se zna ko je otac deteta. Samo se pretpostavlja da je Regar, ali bi to mogao biti i npr. Artur Dejn. Mislim da će ova scena imati nastavak u sledećoj sezoni.

 

Ma daj ne zezaj, kako nije potvrdjeno, onaj prelaz sa kadra na kadar njegove face je dokaz sam po sebi. I ne cujemo sta tacno Lijana prica, ali cujemo da pominje Roberta i da ce biti nesto ako on sazna, a zna se na sta tu misli.

Link to comment

Ma daj ne zezaj, kako nije potvrdjeno, onaj prelaz sa kadra na kadar njegove face je dokaz sam po sebi. I ne cujemo sta tacno Lijana prica, ali cujemo da pominje Roberta i da ce biti nesto ako on sazna, a zna se na sta tu misli.

Naravno, šta ima nejasno tu. Samo da su nacrtali pa da bude očiglednije.

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Za vas kojima je problem timeline nadam se da će u sledećoj sezoni da budu pod epizode da gledamo kako neko putuje kako bi sve bilo na mestu. Primera radi, na kraju epizode 6 neko putuje iz Kings Lendinga na sever, i onda mi gledamo u pet epizoda njega na konju kako prolazi kroz lepote Vesterosa, 6a, 6b, 6c... Ali samo to, i ništa drugo, kako bi se ispoštovali vremenski rokovi potrebni za jedan takav put jer ne sme ništa drugo da se desi i prikaže jer ako i to ne bude u vremenskom intervalu koji za gram izleće iz neke kao logike, crna rupa će nas sve progutati. :)

 

Tajmlajn se može bar simbolično ispoštovati prostim planiranjem. Npr. ako ti treba da Varys otputuje od Slaver's Bay do Dorne, neka krene u drugoj-trećoj epizodi pa stigne u desetoj, jer nema apsolutno nikakve potrebe da krene u devetoj i stigne u desetoj.

 

Još bolji primer, ako planiraš da Littlefinger krene iz Vejla u prvoj epizodi a stigne do Vinterfela u desetoj, onda nemoj da u drugoj epizodi prikazuješ kako je već skoknuo do Zida pa se posle vraća po ostatak vojske.

Link to comment

cemu onoliko cimanja i truda oko ubistva matorog pajrela i onog drugog lanistera, zasto decu koriste wtf, ovaj lanister sto juri detence 20 minunta bukvalno je moglo u bilo kom trenutku da se izjalovi i da prodje bez njega, ej vidi neki mali trci u kucu, nema veze idem da odradim sta mi je receno a ne da trcim za malim... mislim rezultat je svakako bum ali u cemu je poenta... 

Link to comment

Tajmlajn se može bar simbolično ispoštovati prostim planiranjem. Npr. ako ti treba da Varys otputuje od Slaver's Bay do Dorne, neka krene u drugoj-trećoj epizodi pa stigne u desetoj, jer nema apsolutno nikakve potrebe da krene u devetoj i stigne u desetoj.

 

Još bolji primer, ako planiraš da Littlefinger krene iz Vejla u prvoj epizodi a stigne do Vinterfela u desetoj, onda nemoj da u drugoj epizodi prikazuješ kako je već skoknuo do Zida pa se posle vraća po ostatak vojske.

 

Vidi, ja na to gledam mnogo prostije. Jel Varus u Dorni? Jeste.  Jebe mi se kako je tamo stigao, da li je jahao zmaja ili došao kajakom. 

Link to comment

Ma daj ne zezaj, kako nije potvrdjeno, onaj prelaz sa kadra na kadar njegove face je dokaz sam po sebi. I ne cujemo sta tacno Lijana prica, ali cujemo da pominje Roberta i da ce biti nesto ako on sazna, a zna se na sta tu misli.

 

Ma dobro, 99,99 % je tako. Ja samo kažem da osim toga da ima (barem) jedna beba, i da je to muška beba, ništa drugo nije eksplicitno prikazano. Da je neka druga serija u pitanju, možda bi bilo i nekakve šanse za neki twist, ovako mrka kapa...

Link to comment

@GlasRazuman

 

Onda mogu odmah da nam prikažu poslednju epizodu, sav led istopljen, sva vatra utuljena.

 

Jesu Daenerys i Bubi na prestolu? Jesu. Jebe mi se kako su tamo stigli i da li su jahali zmaja.

Link to comment

cemu onoliko cimanja i truda oko ubistva matorog pajrela i onog drugog lanistera, zasto decu koriste wtf, ovaj lanister sto juri detence 20 minunta bukvalno je moglo u bilo kom trenutku da se izjalovi i da prodje bez njega, ej vidi neki mali trci u kucu, nema veze idem da odradim sta mi je receno a ne da trcim za malim... mislim rezultat je svakako bum ali u cemu je poenta... 

U suspensu i objašnjenju gledaocima šta se dešava (i mi ovde na forumu smo se pitali o čemu pričaju Cersei i Qyburn u osmoj epizodi, a mi smo znatno informisaniji od prosečnog gledaoca). Da septa iz čista mira odleti u vazduh, nikom ništa ne bi bilo jasno.

 

EDIT : A Pycelle i Kevan Lanister su ubijeni na samom kraju DotD, doduše obojica od strane ptičica, pa je to u skladu sa događajima u knjizi (koliko-toliko).

Edited by Ayatollah
Link to comment

Vengeance. Justice. Fire and Blood. Elarija izgovara te reči... plač majke božije.

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...