Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Meni je kuriozitet što su Jaimijevu priču iz knjige mogli vrlo vrlo lako i logično da upakuju u sezonu 5, a ipak nisu, izmenili su je sa ovom nesretnošću

 

Daleko bilo da branim Cock Merchants, ali nisu mogli lako da prenesu Džejmijevu priču u ovoj sezoni jer je povezana za Riverrun koji niko živi ne pamti niti ima zbog čega, za trudnu ženu Roba Starka koja je u seriji zaginula sa njim because reasons, za Catlyn Revenant Stark koja u seriji ne postoji, i za Brienne koja je u seriji odletela do Winterfela gde čeka sveću na prozoru.

 

Dakle, da su mogli "vrlo vrlo lako i logično", baš i nisu. Jesu mogli, ali pod uslovom da su poslednje dve i po sezone bitno drugačije i smislenije odradili.

Link to comment

Daleko bilo da branim Cock Merchants, ali nisu mogli lako da prenesu Džejmijevu priču u ovoj sezoni jer je povezana za Riverrun koji niko živi ne pamti niti ima zbog čega, za trudnu ženu Roba Starka koja je u seriji zaginula sa njim because reasons, za Catlyn Revenant Stark koja u seriji ne postoji, i za Brienne koja je u seriji odletela do Winterfela gde čeka sveću na prozoru.

 

Dakle, da su mogli "vrlo vrlo lako i logično", baš i nisu. Jesu mogli, ali pod uslovom da su poslednje dve i po sezone bitno drugačije i smislenije odradili.

 

Sad cu morati da vidim sta je njegova prica u knjizi. A dobro ovo za zenu mi je logicno da ce da je ubiju na Red Wedding. Ali da Brienne koja stoji i ceka svecu je hit. Mogli bi da u svakoj trecoj epizodi ubace sekund nje kako gleda u razrusenu kulu i ceka svecu. Nesto kao omaz na 

 

Edited by *edited by mod
Link to comment

Meni baš leglo što Sansa konačno sreće sebe...Rika Grejdžoja, on je ona iz KL iz par prethodnih sezona. Ta beda i jadnost. Mh.

A glede grejdžoja, čemu to navlačenje kamerom, kada god se nešto priča, kada god se nešto lomi, kada god postoje prilike mi vidimo kako iz reeka viri Grejdžoj i ponadamo se da ta budala može smogne promilčić snage i zadavi kopile, ali neee...on je slomljen. Pu. Na svo troje i Brijen Watchtower sa njima.

 

A vrabac je odličan, odličan zaista. Mislim da čak nose iste "pendreke" kao verski fanatici u medieval total war, prvi naravno, potezni, divni ljudi, prava vojska za krstaše, ako krenu i decu da skupljaju znajte..dobra biti neće...i inače, ne može jedna zemlja a dva gospodara...

 

U Dornu vidim dve svadbe do kraja sezone ili tri sahrane, zavisi šta su i koliko pili scenaristi, a ona cura je...preslatka.

 

Kalisi, lebe mekani, ona je gluplja od onih njenih obrva druge boje, to je sve puklo još krajem prošle sezone. I patuljak pijani, još od bitke se gica i koprca. 

BTW,koliko je ljudi opipao Mormon i je l' on sad pravo gubav i zarazan i hoće li mu to biti tačka za kraljicu, ja sam i onako mrtav pogledaj me i pomiluj grešnog ili će to izrasti u oklop?

 

Sem, kako je fino ustao...i sa potresom mozga može da trese...nego, od crnog zamka neće vidim ni kamen na kamenu ostati, desetlećima tu najgori ološ obitavao i sada pred zimu ispade nikad veći, te ubiše Mormonta (koji je izgleda odgajao samo guje za svoja nedra kako izgleda, pošto svi iz stare postave koji su pod njim mudrim i hrabrim služili ne vrede pišljiva boba, nego sve dodjoši zavšavaju) te ne mogu da dobace i najjednostavnije matematičke jednačine tipa njih puno nas malo mi najebali.

 

Ova sezona je da se skine cela, premonitra u dva sata kvalitetnijeg programa i pogleda u cugu tik pred početak sledeće, tek da popuni sitne rupice, a nadam se da će sledeća biti bolja u suprotnom...moraću da skidam Flas-a

Link to comment

ali ceka svecu jebote!

u doba kad je sveca bila jedini izvor svetla nocom, i kad su svi makar jednom dnevno palili makar 1 svecu.

i onda kobiletina umesto da se sama neko vece izvuce, buduci da smo videli da nije zatocena u sobi, i sama upali glupu svecu, to delegira dokazanom izdajniku.

jel i u knjizi isto taj idiotluk?

Link to comment

Daleko bilo da branim Cock Merchants, ali nisu mogli lako da prenesu Džejmijevu priču u ovoj sezoni jer je povezana za Riverrun koji niko živi ne pamti niti ima zbog čega, za trudnu ženu Roba Starka koja je u seriji zaginula sa njim because reasons, za Catlyn Revenant Stark koja u seriji ne postoji, i za Brienne koja je u seriji odletela do Winterfela gde čeka sveću na prozoru.

 

Dakle, da su mogli "vrlo vrlo lako i logično", baš i nisu. Jesu mogli, ali pod uslovom da su poslednje dve i po sezone bitno drugačije i smislenije odradili.

Ma da, ali nisam ni mislio sve doslovce da prenose, više da ogorčeni Jaime jaše Riverrunom i da zaokruže i objasne da je rat skoro gotov, a da u njemu makar tinja sve veća teskoba oko Cersei.

 

Da, Robbova žena je ionako mrtva, ali bi bilo sasvim smisleno da se recimo prve dve epizode Jaime i Cersei svađaju u KL, jer, jebi ga, neki rascep među njima svakako mora da se desi makar posle ubistva Tywina (a nije ga bilo nakon što ju je silov'o na pravdi sedam bogova, logično). Razumem da B&W nisu ni bili zainteresovani a ni sposobni da od ove sezone naprave ono što je trebalo najviše - da pokažu koliko je Cersei nesposobna i koliko se svakim svojim genijalnim potezom ukopava, ali moglo je vrlo lako da se napravi velika svađa™ gde em ona njega tera iz KL-a, em gde on shvata kolika je žena postala lujka i drage volje odlazi. Nek uzme i Bronna sa njim, lakše je za TV seriju da ima govorljivog saputnika (mada su ispovesti mutavom Ilynu bile sjajne), nek se lomataju po Riverrunu, i nek se samo namigne da je rat, eto, skoro gotov, i nek bude malo mlaćenja oko zamka, i da vidimo da je Blackfish preživeo Red Wedding, a i zbrisao, a i da je Edmure još živ, pa imaće valjda neku ulogu kasnije jebi ga. Po meni to bi bilo mnogo smislenije od ničim izazvane ekskurzije u Dorn, a za iste pare. Jedino ako ova dvojica nisu mislila da je zbog minutaže bolje da ovako đuture s Jaimijem uvedu Martelle i sand snakes u priču.

 

Bez Arianne. Idioti.

Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment

ali ceka svecu jebote!

u doba kad je sveca bila jedini izvor svetla nocom, i kad su svi makar jednom dnevno palili makar 1 svecu.

i onda kobiletina umesto da se sama neko vece izvuce, buduci da smo videli da nije zatocena u sobi, i sama upali glupu svecu, to delegira dokazanom izdajniku.

jel i u knjizi isto taj idiotluk?

 

u knjigama je sansa još uvek u iriju™

 

baš pred početak sezone je izbacio njeno poglavlje valjda kao evo da vidite da to iz serije veze nema sa mnom

Edited by theanswer
Link to comment

Uh bre ja sam i zaboravio na njegovu kugu. Kako li su mu iskusni robovlasnici zalepili bukagije bez da to vide. Ali ajde neka im je prosto to, valjda se jos nije prosirilo da bude full zarazan.

 

A vala i od tog Blackfisha i onog Strika Lanistera sam ocekivao nesto vise ipak.

Link to comment

Joj, odgledah i ja. Vidim da niko nije primetio kako su B&W kvalitetno kompenzovali zaplet i scenario sa kontinualnim jebavanjem od početka do kraja. Već sam pomislio da će i Littlefinger da presamiti GILF Olanu preko škripavog kauča.

 

 

Jedan detalj sa WinterFellerom mi je bio dobar još od prošle epizode - "ako ikada upadneš u trouble, ono, neko te napadne da te umlati, siluje ili zatvori pa zlostavlja, imaš otprilike trista metara odavle ruševinu jedne kule, pa ako ti je tehnički i mehanički izvodljivo, uzmi taksi do tamo i upali sveću na ovom kijametu". I onda to kompletiraju u ovoj sceni slikom Brijene koja iz njene Borče motri tu kulu 24/7, pa ako se pojavi betmenovski svetlosni znak, da uleti u zamak sa svojim Alfredom i napravi pičvajz.  :lol:

 

Što se Dorna tiče, sve, ali apsolutno sve je tako patetično, da je to za plakanje. Od zapleta, glume tamo i svega ostalog. Onaj Areo Hotah mi je posebno razočaranje. U svetlu današnje situacije, izvinjavam se javno što sam ikada onog Oberyina zapljunuo (nisam siguran da jesam, ali verovatno jesam). Jedino im čestitam za otrov koji se vremenski kalibrira da počne da deluje baš u trenutku kad treba pokazati sise. Ko zna koliko bi ovi iz Torlaka platili za formulu.

 

Ma kako svi pustili balu za onom peščanom snajkom, urednicom Superdornjanke Onlajn, moram primetiti da mi je Mardžori onako prljava i masne kose bila više mrnjau.

 

 

BTW, može li mi neko reći da li je Remzi bastard? Vidim da svi nešto skreću pažnju na to, ali nisam uspeo da pohvatam sve konce.

Link to comment

Pa jeste, zar nije jos pre par epizoda Roose pricao "How i met your mother" a u pozadini isao "Strange Fruits" kao soundtrack. 

Link to comment

Joj, odgledah i ja. Vidim da niko nije primetio kako su B&W kvalitetno kompenzovali zaplet i scenario sa kontinualnim jebavanjem od početka do kraja. Već sam pomislio da će i Littlefinger da presamiti GILF Olanu preko škripavog kauča.

 

 

Jedan detalj sa WinterFellerom mi je bio dobar još od prošle epizode - "ako ikada upadneš u trouble, ono, neko te napadne da te umlati, siluje ili zatvori pa zlostavlja, imaš otprilike trista metara odavle ruševinu jedne kule, pa ako ti je tehnički i mehanički izvodljivo, uzmi taksi do tamo i upali sveću na ovom kijametu". I onda to kompletiraju u ovoj sceni slikom Brijene koja iz njene Borče motri tu kulu 24/7, pa ako se pojavi betmenovski svetlosni znak, da uleti u zamak sa svojim Alfredom i napravi pičvajz.  :lol:

 

Što se Dorna tiče, sve, ali apsolutno sve je tako patetično, da je to za plakanje. Od zapleta, glume tamo i svega ostalog. Onaj Areo Hotah mi je posebno razočaranje. U svetlu današnje situacije, izvinjavam se javno što sam ikada onog Oberyina zapljunuo (nisam siguran da jesam, ali verovatno jesam). Jedino im čestitam za otrov koji se vremenski kalibrira da počne da deluje baš u trenutku kad treba pokazati sise. Ko zna koliko bi ovi iz Torlaka platili za formulu.

 

Ma kako svi pustili balu za onom peščanom snajkom, urednicom Superdornjanke Onlajn, moram primetiti da mi je Mardžori onako prljava i masne kose bila više mrnjau.

 

 

BTW, može li mi neko reći da li je Remzi bastard? Vidim da svi nešto skreću pažnju na to, ali nisam uspeo da pohvatam sve konce.

vele stari da je iz tog otrova posle postala vijagra.

 

slazem se za strokavu, izgledala je privlacnije, valjda zato sto odbojnije ne moze :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...