Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

pa sta znam, mozda joj se svidja bron

mozda misli da ce saradjivati u buducnosti...ono mozda skuju plan za bekstvo zajedno...staznam

Link to comment

Ali ustanak je već u toku, čoveče, zato niko ne sme da ih pipne. Pet kraljeva se kandidovalo™, a ovaj jedan maloletan što trenutno sedi na tronu jedva nekako ima podršku crkve. Čak i da nije ubogi mamin sin, ne bi smeo da dozvoli sebi da pošalje vojsku na crkvu, jer posle kad mu dođe Stannis, ili Bolton, ili ko već, nema šanse da bi mogao da nahvata regrute da umru za njega.

 

(Tačno je da situaciju komplikuje to što je Stannis još gori iz crkvene perspektive, jeretik, ali for the sake of argument to možemo da ignorišemo.)

 

Zato i kažem, ne može da se zamisli takav napad crkve na državu u neko stabilno vreme, kad bi jak vladar to sve odmah pogazio. Ali u vreme višegodišnjeg potpunog rasula, gde je legitimitet trenutnog kralja ionako visi o koncu, crkva može da se bahati a kruna može da radi samo damage control i traži nekakav pobožni kompromis.

 

Dobro jes ih bilo pet ali su sto rece Goticarka  Uzurpatori Renli, Dzofri i Rob vec otisli nekom od 7+ Bogova na istinu, a mislim da Boltoni sve i da nekim cudom postani Wardens of the North ni u ludilu ne bi krenuli na KL. Mislim Severnjaci se onoliko snebivali da krenu jos dok je Ned bio ziv/u zatvoru/pogubljen. Tesko da bi ih Boloni mogli povesti u juris na Iron Throne za Kralja Remzija.

 

Tako da je crkva ostala da bira izmedju Stanisa koji ce ih sve spaliti i Tomena koga su poceli bezrazlozno da drndaju. 

Link to comment

I onaj storyline sa Tristanom iz knjiga je izgleda otišao u kurac, nemam pojma šta će sa njim sad da rade.

Pa storyline Tristana iz knjige praktično ne postoji, on je mali momčić koji se igra sa Myrcellom i to je to. Ovi su ga sad dodatno zakomplikovali jer su stavili da se desila mlada ljubav. Jaime će se svakako vratiti na kraju sezone za KL, i to nekako sa Myrcellom (čak ni B&W nisu toliki idioti da se Jaime zamlaćuje po Dornu celu sezonu e da bi joj rekao na kraju "Dobro, ako je tebi lepo ovde, onda ostani"), a ko zna šta će biti s njim, za njega mogu da rade šta hoće.

 

Veće pitanje je kako će genijalni storyline iz knjige Dorana Martella i njegov plan koji jeste na dugom štapu ali makar ima besprekornu logiku i savršenu motivaciju preraditi u preostale 3 epizode. Za sada smo ga samo videli da sedi u svojoj stolici, i mudro ćuti i kulira.

Link to comment

koliko kuknjave ^_^ , spremte se za još plačljive sanse u narednoj epizodi, glavno je pitanje kakvim će veštim govorništvom tirion da izboxuje pomilovanje za svog bff mormonta i da li će džon snežni preživeti susret sa divljanima

 

Link to comment

Ne razmišljaš dovoljno daleko™, namerno sam dao Radoša Bajića kao primer:

 

Nek se i zove Flat Moat Cailin, koga briga.

 

Od Mirina, od Mirina, pa do Moat Kejlina

Sve su straže, sve su straže, Lanister Tajvina

A patrola, a patrola, Ser Lajla Krejkhola

A zaseda, a zaseda, Adama Marbrenda

Izvidnica, izvidnica, Gregor Planinica

Prethodnica, prethodnica, Džejmi Kraljubica

 

Pa mene ako se Poručnik Vasić seti come the revolution - seti se, ako ne - nema veze...

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

povuci rec!

 

meni najsmornije sansino prenemaganje

a taman smo pomislili pre nekoliko epizoda da je littlefinger opravio

 

 

Ja kad vratim film Sansi mogu samo da pozelim jos vece zlo. Nastradase svi casni Starkovi zbog njene ambicije da se uda za Fair King Joffrey-a a sad jos iznapusava mucenog Reek-a pre par epizoda, a onda kada je zagustilo odmah promenila plocu na "Ti si bre Theon Greyjoy jedini sin i zakoniti nasledik kuce Greyjoy, pravi heroj i veciti borac za pravdu"

Link to comment

 

 

Veće pitanje je kako će genijalni storyline iz knjige Dorana Martella i njegov plan koji jeste na dugom štapu ali makar ima besprekornu logiku i savršenu motivaciju preraditi u preostale 3 epizode. Za sada smo ga samo videli da sedi u svojoj stolici, i mudro ćuti i kulira.

 

Na to sam i mislio, izgleda da nema ništa od toga. A mislim da sam pobrkao Tristana i Kventina  :isuse:

Link to comment

Pa storyline Tristana iz knjige praktično ne postoji, on je mali momčić koji se igra sa Myrcellom i to je to. Ovi su ga sad dodatno zakomplikovali jer su stavili da se desila mlada ljubav. Jaime će se svakako vratiti na kraju sezone za KL, i to nekako sa Myrcellom (čak ni B&W nisu toliki idioti da se Jaime zamlaćuje po Dornu celu sezonu e da bi joj rekao na kraju "Dobro, ako je tebi lepo ovde, onda ostani"), a ko zna šta će biti s njim, za njega mogu da rade šta hoće.

 

Veće pitanje je kako će genijalni storyline iz knjige Dorana Martella i njegov plan koji jeste na dugom štapu ali makar ima besprekornu logiku i savršenu motivaciju preraditi u preostale 3 epizode. Za sada smo ga samo videli da sedi u svojoj stolici, i mudro ćuti i kulira.

 

Mora da se salis? Pa ja bas ovo ocekujem. Nisu znali gde da metnu dva omiljena lika pa su ih poslali na buddy cop akciju u egzoticnu zemlju. Sad kada se vrate ako ne bude akcije oko KL eto njih na putu na jos neku zanimljivu destinaciju u Westerosu a ne bi me cudilo da krenu u poteru za Tirionom i dodju do Kalisi.

Edited by *edited by mod
Link to comment

Mora da se salis? Pa ja bas ovo ocekujem. Nisu znali gde da metnu dva omiljena lika pa su ih poslali na buddy cop akciju u egzoticnu zemlju. Sad kada se vrate ako ne bude akcije oko KL eto njih na putu na jos neku zanimljivu destinaciju u Westerosu a ne bi me cudilo da krenu u poteru za Tirionom i dodju do Kalisi.

A šta znam. Meni deluje suludo da toliko izmene ceo motor priče da posvete celu sezonu tome da se Jaime i Bronn mlate po Dornu i na kraju da ostave Myrcellu tu gde je. Mada, B&W su u pitanju, kad je Asha Yara Greyjoy mogla da se zamlaćuje tako što je htela da spase brata na taj način da je otplovila distancu između Londona i Maroka išavši preko severnog mora, Kamčatke, pa Rta Dobre Nade i da ga je praktično imala u rukama, e da bi pobegla sa svojim prekaljenim borcima glavom bez obzira čim je Ramsay bez oklopa i mača u ruci izveo dva... psa... onda, da, sve je moguće. Možda B&W pošalju Jaimeija i Bronna u Old Town da upišu kurs za maestere, ko bi ga znao.

 

Meni je kuriozitet što su Jaimijevu priču iz knjige mogli vrlo vrlo lako i logično da upakuju u sezonu 5, a ipak nisu, izmenili su je sa ovom nesretnošću, pa mi je nekako prirodno da pomislim da se Jaime i Bronn nakon ovoga vraćaju pobednički u KL, taman kad Cersei cenzurisano cenzurisano.

Link to comment

hit su mu i cipelice :D

 

sramim se priznati, ali meni je ova sansina golgota bolja od veceg dela desavanja tokom ove sezone. posebno scena silovanja, nekako mi je slicna nivou bespomocnosti i slamanja karaktera i opsteg shita kojeg ima u knjigama. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...