Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

:isuse:

 

i sudjenje ima smisla... jebote, grupa ludaka pozatvarase pola kraljevstva.

 

ima u kontekstu prosle epizode gde to naizgled funkcionise pod sankcijom krune i uz pomoc "drzavne prinude". u ovoj epizodi vec nema nikavog smisla

Link to comment

да, моменат кад краљ урла да не може ништа да уради шачици верских фанатика са пендрецима...

Link to comment

Nije mi jasno što ste zapeli i prošle nedelje i sada o tome kako "nema smisla" da u srednjem veku raspomamljena crkva sudi grešnicima. To se kroz istoriju dešavalo kad god bi se neko zajebao pa im dozvolio malo izvršne moći, ništa neobično. Naravno da ne bi funkcionisalo da postoji neka dominantna figura pri tronu - Robert, Ned, Tywin, pa čak i Joffrey - ali Cersei je svesno uklonila svakog za koga je procenila da bi mogao da predstavlja neku konkurenciju njenom prosvećenom regicidnom female empowerment pokretu, i sad jebiga.

Link to comment

да, моменат кад краљ урла да не може ништа да уради шачици верских фанатика са пендрецима...

e to sam pomislio, jedva cekam sl. epizodu da vidim kako ce se iscupati iz ove budalastine

Link to comment

Nije mi jasno što ste zapeli i prošle nedelje i sada o tome kako "nema smisla" da u srednjem veku raspomamljena crkva sudi grešnicima. To se kroz istoriju dešavalo kad god bi se neko zajebao pa im dozvolio malo izvršne moći, ništa neobično. Naravno da ne bi funkcionisalo da postoji neka dominantna figura pri tronu - Robert, Ned, Tywin, pa čak i Joffrey - ali Cersei je svesno uklonila svakog za koga je procenila da bi mogao da predstavlja neku konkurenciju njenom prosvećenom regicidnom female empowerment pokretu, i sad jebiga.

jedno je crkva, drugo bosonogi ludaci.

 

nego, nebitno, najbolja epizoda do sad :wub:

Link to comment

Vesteros gori a Deneris se ceslja

Ne razmišljaš dovoljno daleko™, namerno sam dao Radoša Bajića kao primer:

 

Koji scenario ovde imamo? Državu gde je pre 20 godina dugogodišnja kraljevska loza zbačena u građanskom ratu. Od tada, i oko samog građanskog rata kako vidimo, postoje potpuno podeljena mišljenja. Do prve knjige (serije) sve je bilo crno-belo, Starkovi i Baratheoni su good guys, časne junačine, uvek bili uz narod i raju, dizali ustanke zbog tiranstva i ugnjetavanja (dobro, Robert uglavnom zbog pitchke). Lannisteri su bili malo-malo pa kolaboracionisti, Jaime je bio kraljeva telesna garda, njegov ćaća do samog kraja nije znao kojoj se privoleti strani, tek kada je video da je presudna bitka na Tridentu izgubljena, ušao je u grad na strani revolucije, dok je njegov sin presudio kralju. Tokom narednih 16 godina pod novim vlastodršcem koji je na vrh države došao revolucijom, održavan je kakav-takav mir između 7 repub kneževina, pokrajina, whatever, a onda kad je taj jedan državnik umro (koji je mnogo voleo da se bahati i ide u lov, COINCIDENCE? I THINK NOT!) sve je otišlo u Honduras. I kako se stvari odvijaju, mi sve više vidimo da iako je zakoniti prestolonaslednik Viserys budala, da postoje i drugi iz monarhije koji možda zavređuju poverenje i lojalnost. Takođe vidimo kako se Jaime, pogotovo nakon gubitka ruke, potpuno rehabilituje u priči u trećoj sezoni, naročito kada spasava Brienne. Čak i matori Tywin za koga smo učili u prvom razredu da je zloća, odjednom ga vidimo kako je po sredi mudri vojskovođa koji zna kakve sve poteze mora da vuče da bi obezbedio budućnost svoje porodice tj legata, a ne ko naivni Starkovi kojima je čast na prvom mestu ko da su ih sve Klingoni pravili.

 

Dobra građanskog rata, svi akteri su zahvalni na neki način, svi akteri su antifašisti na neki način, čak je i incest rehabilitovan u istorijskom kontekstu. Leba vam HBO, dajte stvarno Radošu Bajiću da završi seriju, biće bolja od B&W, čovek već ima iskustva s tematikom, makar neće da napravi takvu ordinarnu glupost da Jaime siluje Cersei.

 

Nek se i zove Flat Moat Cailin, koga briga.

Link to comment

Samo par idiotskih detalja za ovu epizodu: Kaže Remzi ženi, nisam kopile, I've been naturalized by a royal decree, a ja odmah glavom o zid. "Natural child" upravo znači bastard, jebem vas neobrazovane. Bar ukucajte u vikipediju ako ništa drugo: http://en.wikipedia.org/wiki/Legitimacy_%28family_law%29#Nomenclature Ali ne, pošto je naturalizovani Amerikanac = legalan građanin kolevke demokratije, onda mora da se ista terminologija primenjuje i na srednji vek :isuse:

 

Što se tiče Spartacus segmenta, sjajno je što robovlasnici ne oduzimaju nakit robovima koje prodaju, Mormontov bling je nedirnut dok se sprema da postane gladijator. Batman nonlethal stil borbe bolje da ne komentarišem, ali kad ga tamničari odvode, on samo vikne "I've brought you a gift!" i svi se ukopaju u mestu :isuse: Žene vole poklone, it is known, a kraljice posebno. Ja kad prevarim ženu pa me uhvati, samo odem do seks šopa i kupim joj patuljka.

 

BTW, zašto je od svih robova samo Tyrion okovan, to neki slaver humor? :unsure: I posle kao vadi turpijicu iz dupeta pa struže lanac, da bi mu ipak naoružani kolega rob velikodušno pokidao isti. WT actual F?

 

Edit: Uh da, epizodu vadi jedino Sand Snake minijatura, stvarno je odlična, nezavisno od mog pixie cut fetiša.

 

Meni su recimo obe scene sa High Sparrow odlicne na svoj nacin. Doduse prva zbog Oleane a druga zbog Sparrow-a. Prosto je neverovatno koliko glumacki odskace ta prva scena u kojoj su samo njih dvoje. 

 

 

E da umalo zabravih. Sansa zasluzuje sve sto joj se desilo i jos gore.

Link to comment

Nije mi jasno što ste zapeli i prošle nedelje i sada o tome kako "nema smisla" da u srednjem veku raspomamljena crkva sudi grešnicima. To se kroz istoriju dešavalo kad god bi se neko zajebao pa im dozvolio malo izvršne moći, ništa neobično.

 

па не суде грешницима у овом случају, суде краљици, краљици мајци, племићу, суде најистакнутијим личностима владајуће класе у вестеросу, нисам сигуран да постоји историјски еквивалент томе, инквизиција нпр. никад уједала руку која је храни, тј. дозвољава да ради то што је радила

 

едит: додуше вероватно је до онога што је деда реко баби, да је већина народа на њиховој страни, па би можда требало да буде да нико не сме да их пипне да не би настао први вестерошки устанак

Edited by Dionysos
Link to comment

Ali ustanak je već u toku, čoveče, zato niko ne sme da ih pipne. Pet kraljeva se kandidovalo™, a ovaj jedan maloletan što trenutno sedi na tronu jedva nekako ima podršku crkve. Čak i da nije ubogi mamin sin, ne bi smeo da dozvoli sebi da pošalje vojsku na crkvu, jer posle kad mu dođe Stannis, ili Bolton, ili ko već, nema šanse da bi mogao da nahvata regrute da umru za njega.

 

(Tačno je da situaciju komplikuje to što je Stannis još gori iz crkvene perspektive, jeretik, ali for the sake of argument to možemo da ignorišemo.)

 

Zato i kažem, ne može da se zamisli takav napad crkve na državu u neko stabilno vreme, kad bi jak vladar to sve odmah pogazio. Ali u vreme višegodišnjeg potpunog rasula, gde je legitimitet trenutnog kralja ionako visi o koncu, crkva može da se bahati a kruna može da radi samo damage control i traži nekakav pobožni kompromis.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Meni su recimo obe scene sa High Sparrow odlicne na svoj nacin. Doduse prva zbog Oleane a druga zbog Sparrow-a. Prosto je neverovatno koliko glumacki odskace ta prva scena u kojoj su samo njih dvoje. 

 

Deda vrabac jeste dosta dobar, a i Cersei i Queen of Thorns rade OK posao sa tanušnim materijalom koji im je dat. Obe scene su daleko bolje od gledanja mučene Sanse i njenog plana da svećom na prozoru pokrene people's revolution, da se babe i dede ušunjaju u dvorac i odvedu je... negde.

Link to comment

Ali ustanak je već u toku, čoveče, zato niko ne sme da ih pipne. Pet kraljeva se kandidovalo™, a ovaj jedan maloletan što trenutno sedi na tronu jedva nekako ima podršku crkve. Čak i da nije ubogi mamin sin, ne bi smeo da dozvoli sebi da pošalje vojsku na crkvu, jer posle kad mu dođe Stannis, ili Bolton, ili ko već, nema šanse da bi mogao da nahvata regrute da umru za njega.

 

па није устанак, рат великаша за престо... 

 

ок, али то што не би могао нахватати регруте може да буде примењиво у ситуацији када му не хапсе жену и мајку, то је директан удар цркве на круну и хипотетички будући проблеми не могу бити ограничење краљу да делује... колико би ти регрути били вољни уопште да се одазову краљу који ни сопствену краљицу не може да заштити

Link to comment

Ako izuzmemo deo sa Rasel Krouom i ovo paćenje oko Sanse epizoda i nije loša bila, stvari se bar odigravaju dosta brže nego u knjigama

 

Ali moram da kažem da je hajlajt epizode not including tits Brien koja gleda u onaj toranj kao da je pre 5min rekla Sansi ako ti treba pomoć idi istrči gore i upali sveću, ako ne onda ništa. A i scena sa sisama brat bratu nema nikakve logike, koji je kurac dala protivotrov Bronu, nigde veze.

 

I onaj storyline sa Tristanom iz knjiga je izgleda otišao u kurac, nemam pojma šta će sa njim sad da rade.

Edited by theanswer
Link to comment

 A i scena sa sisama brat bratu nema nikakve logike

povuci rec!

 

meni najsmornije sansino prenemaganje

a taman smo pomislili pre nekoliko epizoda da je littlefinger opravio

Edited by djuras
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...