Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

cekajte, otkud Nedu gavran? 

 

Pa bio hand of king. 

 

A jeste sad se i ja secam da je Stanis to slao na sve strane. Doduse on je tada bio nebitan lik a na njegove poruke su reagovali otprilike kao na pisma milionera iz Nigerije kome treba pomoc da prebaci sredstva iz zemlje.

Link to comment

I eto ti ga na. Čekah nedelju dana nestrpljivo, uzbuđen kao klinja kad sam gledao Dinastiju i čekao sledeći ponedeljak da vidim kako će Blejk šuknuti Aleksis, čekao sam ovu epizodu samo da bih video jednu stvar - trgovca kurčevima. Sve od tog brilijanta od pre sedam dana, moja dečačka mašta se naslađivala mogućim rešenjima kako će se ovo otelotvoriti u narednom delu, svesna da sve ono što zamisli svakako ne može biti ni približno dobro kao što to Benioff i Weiss mogu da izvedu. Zamišljao sam kako dovode Tyriona i Mormonta do gradske pijace, glavni gusar pita staramajku na prvoj tezgi "Pomaže bog bako, lepi paradajzi, nego prodajete li pimpeke", a ona odgovara "Ne ja sine, vidi tri tezge niže" i onda dolaze do čoveka koji ima širok asortiman internacionalnih kobaja, pa mu dovode Tyriona da ovaj prvo oceni, izmeri na kantaru, koliko i šta, pa da se pogađaju oko cene... ma svašta sam zamišljao

 

IoqWM0O.jpg

I šta smo dobili umesto toga? Onu bezveznu aukciju tipa "Kupi ovog dobar je borac", "Okej", "Hej, uzmi i mene i ja sam borac", "Hahaha", "Hehehe", "Dobro ajde". Gde je cock merchant, prevaranti?

Šta se još dogodilo? Ah da, Sem ga je najzad umočio, imali smo omaž "Spartaku", a dornjačke starlete su iz nepoznatih razloga spasile Bronna (bar imaju lepe oči).

 

Ali potpuni vrh cele epizode je ubedljivo bio razgovor između Myrcelle i Jaimeja, koji tako dobro sumira svu ishitrenost i nepromišljenost odluke "Hm, šta ćemo sa Jaimijem u petoj sezoni?" -"Hajde da ga pošaljemo u Dorn za sada pa ćemo videti kasnije". Morao sam prosto na kraju da izvučem iz titlova kompletan tekst:

-You looked different when I left. You had more hair.
-And more hands. How's Trystane?
-He'll be all right.
-I'm sorry for that. It wasn't supposed to happen that way.
-Why is it happening at all?
-Your mother's worried about you. Threats have been made. Dorne's too dangerous for you. I've come to take you home.
-This is my home. This has been my home for years. I didn't want to come here, but she told me to. I did what she said. I did my duty and now she's forcing me to go back?
-It's for your own good. These are complicated matters.
-No, it's not complicated at all. It's simple. I love Trystane, I'm going to marry him, and we're staying right here.
-I don't understand.
-Of course you don't. You don't know me.


 

Da, to je to, ovo je razgovor koji mora da reši odnos između ćerke/nećake i Jaimija i genijalni strateški plan kako da je odvedu kući što je poenta Jaimijeve priče svih ovih 10 epizoda. "Moram da te vodim kući jer zato", "Neću!", "Stvari su komplikovane", "Nisu", "Jesu", "Ne idem nigde, zaljubljena sam", "Ne razumem". Šta ne razumeš čoveče Božiji? Da li ovi ljudi uopšte čitaju tekst koji sami pišu? Da li postoje probe pre snimanja gde možda neko podigne ruku i kaže "Čekajte, zašto sad ovaj kaže ovo, to nema nikakvog smisla, osim ako vam je gugl translejt ovo radio sa valirijskog jezika"? Ovo deluje kao da su B&W išli na neku globalnu berzu generičkih scenarija za bilo šta, kupili templejt scenarija za nešto, popunili praznine gde su određena imena, i tako udarili "Save As" fajl.

 

Kada bi ovi autsorsovali određene delove teksta Radošu Bajiću, ne verujem da bi bilo lošije od ovoga. Sve veća mi je misterija kako se ovo održava kao globalni fenomen. Jel ima neko podatke o gledanosti?

Link to comment

a ima i stanis taj momenat, jesi li poludela, nisam, mora da ima drugi nacin, nema, pijavice, nemerem pijavicama ba... ili u dornu, ko je nalepsa cura, ti nisi cura, ja nisam cura, ima jedna cura lepsa od tebe, ko je najlepsa cura, ti si najlepsa cura. ili sem, pustite je, necemo, pustite je prebicu vas, prebicemo mi tebe, ja sam sem, necete me prebiti, bumbum dobro prebili ste me al sad cu da vam pokazem, kome ces ti da pokazas, vama. . . 

Edited by Blojler
Link to comment

likovi se ponasaju krajnje dementno, mislim da to nema sanse da se ikada popravi. meni je naaći utisak ipak kako sve jadnicki izgleda.

ona arena je po jadnosti sjebala i onaj jadni turnir iz prve sezone.

ipak gledljivija epizoda od prethodne, za koju stvarno mislim da je nesto najjadnije ikad snimljeno i prikazano na televizoru.

Link to comment

Realno, ovo je potpuna budalaština, a mene podseća na jednog od lokalnih izadragstornih pivopija koji je imao besmrtni citat "Šta koj kurac Silmarilion, Ulmo, Tulmo, jebo im ja mater".

 

Nema u knjizi nikakvih zabuna oko kuća, niti ima problema da se prate likovi.

 

Pa ono ne znam baš.. Na prvo čitanje sigurno postoji potreba da se gleda i mapa i da se čitaju oni apendixi ili kako se već zovu i gde se ko nalazi u kasnijim knjigama i koja je manja kuća podređena kojoj većoj i koja je njena lokacija i šta znam..

Link to comment

likovi se ponasaju krajnje dementno, mislim da to nema sanse da se ikada popravi. meni je naaći utisak ipak kako sve jadnicki izgleda.

ona arena je po jadnosti sjebala i onaj jadni turnir iz prve sezone.

ipak gledljivija epizoda od prethodne, za koju stvarno mislim da je nesto najjadnije ikad snimljeno i prikazano na televizoru.

 

prethodna je mnogo gledljivija, nema deni i sudjenje makar izdaleka ima smisla a i ako izuzmemo cock merchanta ona dvojica nisu bila tako losa; a i sa arjom se nesto desilo. pojam za ovu nist-epizodu

kad krene dorn samo se napravim da gledam xena princes warrior i sve ok...preskacem u stvari, priznajem

Link to comment

Da li ovi ljudi uopšte čitaju tekst koji sami pišu? Da li postoje probe pre snimanja gde možda neko podigne ruku i kaže "Čekajte, zašto sad ovaj kaže ovo, to nema nikakvog smisla, osim ako vam je gugl translejt ovo radio sa valirijskog jezika"? Ovo deluje kao da su B&W išli na neku globalnu berzu generičkih scenarija za bilo šta, kupili templejt scenarija za nešto, popunili praznine gde su određena imena, i tako udarili "Save As" fajl.

 

Kada bi ovi autsorsovali određene delove teksta Radošu Bajiću, ne verujem da bi bilo lošije od ovoga. Sve veća mi je misterija kako se ovo održava kao globalni fenomen. Jel ima neko podatke o gledanosti?

 

:lol:

 

Sve si u pravu, ni reč ne bih promenio :Hail:

 

Što se gledanosti tiče nemam nove podatke, ali na nivou sezone, u svakoj od prve četiri je neobjašnjivo rasla. Mislim OK, nije neobjašnjivo, u startu je bilo kvaliteta pa je krenuo hype, ljudi raspričali, krenule pop culture reference na sve strane... Sad kad se sve rastočilo u bljutavu parodiju žanra, biće potrebno vremena da to ljudima prodre do mozga pa da polako krenu da se isključuju.

Link to comment

jao, bobe, dornkinja :wub: mozda i bolja od nikad prezaljene kalisine sluskinje sto je zatvorena u velikom sefu u quathu (valjda)

 

serija je besmislena, pa ne znam zasto bi se pisalo o bilo cemu drugom.

Link to comment

Samo par idiotskih detalja za ovu epizodu: Kaže Remzi ženi, nisam kopile, I've been naturalized by a royal decree, a ja odmah glavom o zid. "Natural child" upravo znači bastard, jebem vas neobrazovane. Bar ukucajte u vikipediju ako ništa drugo: http://en.wikipedia.org/wiki/Legitimacy_%28family_law%29#Nomenclature Ali ne, pošto je naturalizovani Amerikanac = legalan građanin kolevke demokratije, onda mora da se ista terminologija primenjuje i na srednji vek :isuse:

 

Što se tiče Spartacus segmenta, sjajno je što robovlasnici ne oduzimaju nakit robovima koje prodaju, Mormontov bling je nedirnut dok se sprema da postane gladijator. Batman nonlethal stil borbe bolje da ne komentarišem, ali kad ga tamničari odvode, on samo vikne "I've brought you a gift!" i svi se ukopaju u mestu :isuse: Žene vole poklone, it is known, a kraljice posebno. Ja kad prevarim ženu pa me uhvati, samo odem do seks šopa i kupim joj patuljka.

 

BTW, zašto je od svih robova samo Tyrion okovan, to neki slaver humor? :unsure: I posle kao vadi turpijicu iz dupeta pa struže lanac, da bi mu ipak naoružani kolega rob velikodušno pokidao isti. WT actual F?

 

Edit: Uh da, epizodu vadi jedino Sand Snake minijatura, stvarno je odlična, nezavisno od mog pixie cut fetiša.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

prethodna je mnogo gledljivija, nema deni i sudjenje makar izdaleka ima smisla a i ako izuzmemo cock merchanta ona dvojica nisu bila tako losa; a i sa arjom se nesto desilo. pojam za ovu nist-epizodu

kad krene dorn samo se napravim da gledam xena princes warrior i sve ok...preskacem u stvari, priznajem

:isuse:

 

i sudjenje ima smisla... jebote, grupa ludaka pozatvarase pola kraljevstva.

Link to comment

 

Kada bi ovi autsorsovali određene delove teksta Radošu Bajiću, ne verujem da bi bilo lošije od ovoga. Sve veća mi je misterija kako se ovo održava kao globalni fenomen. Jel ima neko podatke o gledanosti?

 

Vesteros gori a Deneris se ceslja

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...