Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Samo da se osvrnem na nepravedno zapostavljen u pljuvanju segment sa "suđenjem". Goru farsu nisam videla, nelogičniju, smešniju, izvitopereniju (a gledala sam witch trial u nekoj skrš seriji Salem pa vi vidite). Krunski dokaz da je Loras gej je to što neko zna gde ima mladež i u kom obliku a protiv kraljice to što je muška kurva izjavila "aha, vidla nas je". Mislim, jebote....

Link to comment

tesko je sve pokriti.

naprosto, sve je u poslednjoj epizodi bilo potpuno uvredljivo po mentalno zdravlje. 

meni su, recimo, najvise smetali imbecilni dijalozi izmedju kepeca i mormonta, a najsmesnija bila tuca protiv lezbejki, i sam ulazak u utvrdu i nalet na malu i princa.

Link to comment

možda je ideja da ovo i bude farsa, a ne logično. ne verujem nešto u to, ali eto ostavljam kao mogućnost, posebno ako bude u funkciji prikazivanja serseinog gubitka razuma i onoga što će iz toga proisteći.

Link to comment

Jes vala, možda se u poslednjoj epizodi finalne 380-e sezone mlada Sersei budi iz transa u koji ju je bacila veštica u kolibi kod Lanisporta, i sve je bilo samo njeno magnovenje.

Link to comment

:lol:

 

Žao mi je što moram da podsetim da vam je sve ovo bilo unapred najavljeno, ali tragikomičan strmoglav je prosto bio neizbežan.

 

Videlo se u ranijim sezonama, ubedljivo su najgluplji segmenti svake epizode bili oni kad se Cock Merchants malo odvaže pa skrenu od zacrtane radnje. (Ne po mojim VIP procenama, nego po tome šta su drugi ljudi pisali po netu tj. na koje su se detalje žalili.) Toga se sa vremenom javljalo sve više; očigledno je bilo da će, kad budu potrošili izvorni materijal koji im je koliko-toliko držao glavu iznad vode, krenuti full-on retardacija.

Link to comment

:lol:

 

Žao mi je što moram da podsetim da vam je sve ovo bilo unapred najavljeno, ali tragikomičan strmoglav je prosto bio neizbežan.

 

Videlo se u ranijim sezonama, ubedljivo su najgluplji segmenti svake epizode bili oni kad se Cock Merchants malo odvaže pa skrenu od zacrtane radnje. (Ne po mojim VIP procenama, nego po tome šta su drugi ljudi pisali po netu tj. na koje su se detalje žalili.) Toga se sa vremenom javljalo sve više; očigledno je bilo da će, kad budu potrošili izvorni materijal koji im je koliko-toliko držao glavu iznad vode, krenuti full-on retardacija.

 

Nego, mene zanima koliko u knjizi ima dijaloga.

 

Nije rec samo o nemanju/debilnom zapletu vec i o strmoglavu kvaliteta dijaloga. Ako ga u knjizi nema suvise, to znaci da su pisci pisali dijalog ranije. 

Link to comment

Od ovosezonskih, praktično nijedan nema veze sa knjigom. Uzmu poneku rečenicu ili frazu, malo iz jednog razgovora malo iz drugog, pa skrpe nešto nakaradno.

 

Naravno, daleko je nezgodnije smuljati dijalog za TV od 20 sekundi nego dva pasusa na papiru, zato su i niži standardi. Ali Cock Merchants ni tako nisku lestvicu nisu sposobni da preskoče. Još im je u poslednje vreme svaki drugi dijalog pokušaj nekakve rekapitulacije, sve nešto "Kao što oboje znamo, prošle sezone se desilo to i to."

 

Martin, sa druge strane, može da se zajebava jer nije opterećen ekspozicijom, pa vreme troši na unutrašnje monologe i bitnih i nebitnih likova.

Link to comment

Jes vala, možda se u poslednjoj epizodi finalne 380-e sezone mlada Sersei budi iz transa u koji ju je bacila veštica u kolibi kod Lanisporta, i sve je bilo samo njeno magnovenje.

 

Какав би то трип био! :ziga:

Od ovosezonskih, praktično nijedan nema veze sa knjigom. Uzmu poneku rečenicu ili frazu, malo iz jednog razgovora malo iz drugog, pa skrpe nešto nakaradno.

 

Naravno, daleko je nezgodnije smuljati dijalog za TV od 20 sekundi nego dva pasusa na papiru, zato su i niži standardi. Ali Cock Merchants ni tako nisku lestvicu nisu sposobni da preskoče. Još im je u poslednje vreme svaki drugi dijalog pokušaj nekakve rekapitulacije, sve nešto "Kao što oboje znamo, prošle sezone se desilo to i to."

 

Martin, sa druge strane, može da se zajebava jer nije opterećen ekspozicijom, pa vreme troši na unutrašnje monologe i bitnih i nebitnih likova.

Ја мислим да они дефинитивно немају идеју како хоће да им се сезона развија. Импровизују, комбинују, очајно је. И бива све горе.

Link to comment

Jes vala, možda se u poslednjoj epizodi finalne 380-e sezone mlada Sersei budi iz transa u koji ju je bacila veštica u kolibi kod Lanisporta, i sve je bilo samo njeno magnovenje.

il da su svi mrtvi, ko u lostu.

 

btw, rec magnovenje znaci jako kratak vremenski interval, a ne stanje uma. :fantom:

Edited by ToniAdams
Link to comment

da li je posle svega još nekome čudno što džejmi još na početku baca brana sa kule? jer to je nešto što bi izazvalo mogući rat dveju velikih kuća, ono jeste da su lanisteri maltene vladajuća dinastija, ali nisu ni starkovi za bacanje, a još se ovi nalaze u njihovom zamku. video da se ovi trpaju između sebe i... šta? klinca ili ne bi shvatili ozbiljno, ili bi mu roditelji rekli da ćuti kad se pročuje da je istina. ono jesu robert i ned bili drugari, ali ako ovaj nije bio ni blizu da mu (do)kaže da džofri nije njegov sin, mogu misliti šta bi bilo za prenošenje vesti da mu se žena trpa sa... šta ovaj već dođe robertu.

Link to comment

Šurak. Htio sam da kažem da mu je i, kako to u mom selu vele, "jednorupić", ali obzirom da mu Sersei gotovo nikad nije davala, možda nije adekvatan termin.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...