Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Pa ne mogu da vidim da li je šmeker u pola sekunde, ali mogu da vidim da je Yellow Viper umesto Red Viper. O WTF se tu radi?
Vaistinu :lol:Kapiram da je neka fokus marketinška grupa bolje reagovala na žuti nego na crveni kostim. Uostalom, ima već dosta ljudi crvenkaste boje u seriji...valjda.
Link to comment

To poslednje je i meni palo na pamet, pošto već idiotski kolor-koduju sve porodice, pa i poslednji lanisterski vojnik mora da ima crvene pertle i crvene gaće... računaju da bi ljudi automatski pomislili "ovaj je Lanister" kad bi se Oberyn Martell pojavio u crvenom :isuse: Užasno je koliko potcenjuju svoju publiku. Serviraju im široku i kompleksnu priču, punu ovakvih i onakvih saveza i izdaja i obmana, to nije problem, ali kad se jedan dečak i jedan mator čovek obojica zovu Robert, to je alarmantna situacija! Menjaj to kako znaš i umeš, eksplodiraće ljudima glave! Nema veze što nemaju nijednu zajedničku scenu, menjaj! Isto tako, ne može jedna žena da se zove Osha a druga Asha, svašta, menjaj jednu u Yara...

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Užasno je koliko potcenjuju svoju publiku. Serviraju im široku i kompleksnu priču, punu ovakvih i onakvih saveza i izdaja i obmana, to nije problem, ali kad se jedan dečak i jedan mator čovek obojica zovu Robert, to je alarmantna situacija! Menjaj to kako znaš i umeš, eksplodiraće ljudima glave! Nema veze što nemaju nijednu zajedničku scenu, menjaj! Isto tako, ne može jedna žena da se zove Osha a druga Asha, svašta, menjaj jednu u Yara...
zao mi sto ne mogu da citiram pa cete morati da mi verujete na rec i pamcenje, doslo mi do ruku veliko istrazivanje radjeno na po pet hiljada gledalaca u engleskoj i americi za tv kucu koja snima i prikazuje u oba sveta. to sto ti nazivas potcenjivanjem publike, istrazivaci zovu "short attention spam" i lepo je objasnjeno i recima gledalaca i zakljuccima ovih koji su ih proucavali.slozenost price nije bitna, niti slozeni odnosi medju likovima. gledaoci se vezuju za maksimum tri lika, njihove dogodovstine pamte (najmanje 30 odsto, najvise 70 odsto), i njihove spletke, afere, ljubavisanja i sta god. ostali likovi nisu bitni. problem nastaje, logicno, usled razlicitih favorita, te je sugerisano naruciocu istrazivanja da prema utiscima fokus grupe odabere do osam likova (ukoliko je mnogoljudnija serija, za ostale, cetiri) i njih gradi. najmanje se pamte imena onih koji nisu favoriti, te je zakljucak da moraju da se razlikuju sto vise i da budu sto kraca. savet naruciocu, takodje, da obavezno posle drugog bloka reklama, pretpostavljam oko 20. minuta, pravi mali recap onog sto se desilo od pocetka epizode, idealno u prepricu izmedju dva ili tri najomiljenija lika.ono sto je najludje, a i najdepresivnije, te tako podrzava zelju za smakom sveta, jeste to sto istrazivanje (koje je trajalo tokom cele sezone emitovanja, mislim da se radi o 12 epizoda, zaboravih) nije radjeno za game of thrones ili neku tako likovima zahtevnu seriju, vec za nesto sto se godinama prikazuje u prajmtajmu i nije nimalo zahtevno.meni to ok, ionako dajem svoja imena likovima, nemac u zacetku mi ni ne da da pamtim ona prava.
Link to comment

Od tih recepata ta uspeh u medijima mi se uvek pegla. Kao ono da za scenario najbitnije šta se dešava na strani 40 (ili kojoj već), jer tu recept kaže da mora da bude neka ključna scena, nezavisno od žanra, nezavisno od dužine filma, nezavisno od svega :isuse: Onda se te budalaštine pretvaraju u realnost tako što ih razni producenti usvoje kao jevanđelje, pa kad god uzmu scenario u ruke odmah obrnu na stranu 40 (ili koju već), ako tu nema eksplozija i seksa i drame i hiljadu slonova, odmah bacaju scenario <_<Tako i to što kažeš za TV. Jebote, svi traže neku uniformnost, svi bi da kopiraju nešto što je već uspelo, onda se jednom u 10 godina neko odvaži da napravi nešto maaalo drugačije, i gle čuda, ispostavi se da ljudi ne vole da im se servira sto puta prežvakano govno, nego se prime na to nešto novo...

Link to comment

Na primer, mada sam ja imao u glavi Breaking Bad, Sopranos, ili Wire. Ali Lost je isto uleteo out of left field, i sve iznenadio.Ne pratim baš pažljivo američku televiziju, ali glavu dajem da je u godinama koje su usledila masa kreativaca™ pokušala da plasira svoje originalne škrabotine na temu "Skupila se grupa ljudi, niko ne zna odakle su došli i gde su krenuli, pa ih gledamo da li će i kako da prežive... ima ženski, ima beli medvedi..."

Link to comment
Na primer, mada sam ja imao u glavi Breaking Bad, Sopranos, ili Wire. Ali Lost je isto uleteo out of left field, i sve iznenadio.
колико се сећам, wire је био константно у опасности да буде отказан због лоше гледаностиhttp://youtu.be/5ogVmU0RO1Y
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...