Jump to content
IGNORED

О надимцима


расејан

Recommended Posts

valjda može ovde i o nadimcima ? :unsure:
Не, но ћемо овде. Указао си на рупчагу која зјапи на потфоруму. Дакле, све о надимцима.
ovo me potsetilo na Crnu Goru. U selu odakle mi je đed svi se znaju po kombinaciji Nadimak + Ime oca. Tom prilikom nadimak, poželjno je, ne sme da ima ama ikakve veze sa pravim imenom. "Jel znate gde živi Marko Marković?" "Ko?" "Mark.... Rajo Djogov""aaaa, Raaaajo. Druga ulica levo, treća kuća sa desne strane. Prijatno"
Link to comment

moja najbolja drugarica se zove seka. mislim da većina ljudi i ne zna kako joj je pravo ime.kad smo tek počinjale da se družimo, jedne noći idemo iz ksta na noćni i tamo u bulevaru ide nam u susret neki raspali pijani klošar. kad nam se skroz približio, izbeči se u nju i kaže, seko! kolko ima sati! cerekale smo se do trga :lolol:

Link to comment

Moj otac se saznao pravo ime svoga tetka tek sa osmrtnice. Covjek se zvao Pantelejmon, nadimak Pane.Kolega sa faksa je na prvoj godini kupio abonentsku od nekog Mirka. I dan danas ga drustvo zove Mirko. Kad se vjencavao rodbina je mislila da su pogresili svadbu.Zemo se zove Miodrag i nadimak mu je Misa i iz Benkovca je. Govori sa toliko teskim benkovackim naglaskom da su kolege sa faksa iz Srbije pomislile da se zove Ljubisa kad se predstavljao. Do dana danasnjeg je ostao Ljubisa.

Edited by nautilus
Link to comment
Zemo se zove Miodrag i nadimak mu je Misa i iz Benkovca je. Govori sa toliko teskim benkovackim naglaskom da su kolege sa faksa iz Srbije pomislile da se zove Ljubisa kad se predstavljao. Do dana danasnjeg je ostao Ljubisa.
Jeдан Љубиша из сокака је испао Шуљиба. Једног су звали Ммммиле. Даље, Чомпуљ (касније Чомпи), Џамбо, Симба (од Сомборски), Белка (од Белић), Попај (поповско дете), Брњоки, Чикез, Риза, Ћурка (од Соколовић), Блек Сабат и Канзас (види Бечкерек на дијаспори), Јулишка, Пинчи, Сенћа, Мићони, Шопенхаузер (од Хаузер), Сишке (од Синиша), Стриц, Избечејац, Бандар, Декле (од Делић)...Женских је било много мање. Разне Секе, Цице, Мице, Леле, Буце, Гоге... и једна Оги Сине.Сетићу се још, дуга је година. Edited by расејан
Link to comment

Za mog ćaleta 80% ljudi koje zna misli da se zove Marko Marković, iako je Marko samo nadimak izveden iz prezimena. od ovih preostalih 20% pola ga zove po drugom nadimku i za njih je upitno znaju li kako se zove.

Link to comment

Nadimci po uzoru na imena americkih domorodaca, koji opisuju neku karakteristiku doticne/doticnog: Igor bela carapa (nikad nije nosio crne), Anka britva (svakog meseca kupuje novi epilator) mada je u vokativu komplikovsno za upotrebu :) ali za internu salu.

Link to comment

ne znam kako, ali moja pokojna baka je po krstenici leposava, no penzija/posta/sve ostao je stizalo uglavnom na nadimak milena. inace, ja sam branislav a zovu me:banebrankobronja (rusija)amud (arapi)balanislafu (kina)

Link to comment
ne znam kako, ali moja pokojna baka je po krstenici leposava, no penzija/posta/sve ostao je stizalo uglavnom na nadimak milena.
ko moja ujna, žena se zove Miloratka, nadimak je Mila, a svi je zovu Vesna. Zašto ? Zato što je njena keva htela da se ona zove Vesna, a ćale hteo da joj daju ime po već nekoj babi, pa je u knjizi rođenih Miloratka, a oduvek je zovu Vesna.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...