Jump to content

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
hvala :)vidjela sam po netu par preporuka za kreme protiv podocnjaka koje su meni sasvim nepoznate i uglavnom se distribuiraju preko interneta. recimo, na forum.hr zene su odusevljene nekom takvom od 70 $, da ne trazim sad kako se zove (a mozda je bas ova sto si je ti zakacio).
e, imam jedno otkrice koje nije krema za podocnjake nego neki ajurvedski preparat triphala. funkcionise kao blood cleanser, sto u mom slucaju sa kilavim bubrezima ne moze da skodi tako da sam zbog toga i resila da probam, nadajuci se da ce imati i neke kozmeticke efekte. kod nas se kupuje u raznim prodavnicama zdrave hrane, braon prasak pakovan u belim plasticnim teglama, firma "goodcare", cena je oko 450-500 din. pije se tako sto se kafena kasicica tog praska prelije vrelom vodom, odstoji preko noci i popije se ujutro. sto se mene tice, nista odvratnije u zivotu nisam konzumirala, ali kad sam ukapirala da radi pocela sam da ga pijem bez obzira na to sto mi je muka na pomisao da me ujutru ceka da zgutnem. zbog cega celo ovo pisanije - pa smanjili mi se podocnjaci! e sad, da bi se primetili efekti, potrebno je da se pije svako jutro najmanje 2-3 nedelje. ako prestanete (kao sto se meni desavalo, bilo je perioda kad apsolutno nisam mogla da podnesem ukus) efekat se gubi posle 3 dana. kad se pocne ponovo posle pauze, opet posle 3 dana sve se vraca na prethodno poboljsano stanje. sve testirala na sebi, vise puta. :)evo i jedan linak. http://www.planetherbs.com/specific-herbs/the-wonders-of-triphala.html
Link to comment
e, imam jedno otkrice koje nije krema za podocnjake nego neki ajurvedski preparat triphala. funkcionise kao blood cleanser, sto u mom slucaju sa kilavim bubrezima ne moze da skodi tako da sam zbog toga i resila da probam, nadajuci se da ce imati i neke kozmeticke efekte. kod nas se kupuje u raznim prodavnicama zdrave hrane, braon prasak pakovan u belim plasticnim teglama, firma "goodcare", cena je oko 450-500 din. pije se tako sto se kafena kasicica tog praska prelije vrelom vodom, odstoji preko noci i popije se ujutro. sto se mene tice, nista odvratnije u zivotu nisam konzumirala, ali kad sam ukapirala da radi pocela sam da ga pijem bez obzira na to sto mi je muka na pomisao da me ujutru ceka da zgutnem. zbog cega celo ovo pisanije - pa smanjili mi se podocnjaci! e sad, da bi se primetili efekti, potrebno je da se pije svako jutro najmanje 2-3 nedelje. ako prestanete (kao sto se meni desavalo, bilo je perioda kad apsolutno nisam mogla da podnesem ukus) efekat se gubi posle 3 dana. kad se pocne ponovo posle pauze, opet posle 3 dana sve se vraca na prethodno poboljsano stanje. sve testirala na sebi, vise puta. :)evo i jedan linak. http://www.planether...f-triphala.html
hvala, pogledacu sta je to :)
Link to comment
e, imam jedno otkrice koje nije krema za podocnjake nego neki ajurvedski preparat triphala. funkcionise kao blood cleanser
+1Trifalu dugo koristim (sa pauzama) i ne znam da li u radnjama koje pominješ uz proizvod ide i uputstvo za upotrebu ili je to šturo. U svakom slučaju, prvih nedelju dana se pije drugačije nego inače. Kafena kašičica trifale se prelije sa 1-2 dl vode, odstoji par sati i uveče se popije samo voda. Preko nepopijenog taloga se opet nalije voda i to odstoji do narednog pijenja (pred spavanje ili ujutru, na prazan stomak). Taj talog se ne pije i tako se naliva vodom 7-10 dana, pa se onda krene sa per os unosom čistog trifala praha. Neki maksimum je ravna kafena kašičica (5 grama). Meni ne smeta ukus, a posle toga pijem ne baš mlaku, ali ne ni hladnu vodu. Dermatoliški efekti su prvi vidljivi, verovatno zbog čišćenja i detoksikacije organizma. Ne znam sa kojom našom biljkom ili narodnim lekom da uporedim, ništa mi ne pada na pamet. Znam da u kućnim apotekama u Indiji sve može da nedostaje, ali trifala nikako. Ima još načina pripreme za različite boljke, ali toga sad ne mogu da se setim. Imam negde zapisano, pa ako nađem napisaću.fluffer, ako ti ovaj ukus ne prija ne znam zašto bi se silovala. Vidi da li imaju chyawanprash, to je vrlo ukusno - kao naš pekmez otprilike. I za bubrege je odličan. Edited by uliks
Link to comment
+1Trifalu dugo koristim (sa pauzama) i ne znam da li u radnjama koje pominješ uz proizvod ide i uputstvo za upotrebu ili je to šturo. U svakom slučaju, prvih nedelju dana se pije drugačije nego inače. Kafena kašičica trifale se prelije sa 1-2 dl vode, odstoji par sati i uveče se popije samo voda. Preko nepopijenog taloga se opet nalije voda i to odstoji do narednog pijenja (pred spavanje ili ujutru, na prazan stomak). Taj talog se ne pije i tako se naliva vodom 7-10 dana, pa se onda krene sa per os unosom čistog trifala praha. Neki maksimum je ravna kafena kašičica (5 grama).
Nema uputstva uz kupovinu, ja sam kopala po netu da pronadjem kako se uzima. Ovo tvoje je preciznije, u pravu si, mada ima toliko skola misljenja da se raspametis. Doduse, ja sam odmah pocela da pijem ovako, prelijem sa pola case vrele vode, ostavim preko noci itd. Tek posle par meseci sam provalila da ako odstoji preko noci u frizideru onda tako hladno nema onolikooo odvratan ukus pa mogu da zgutnem a da ne umrem. Mojoj mami npr. ne smeta ukus, a meni je neopisivo odvratan. But that's just me, da se neko ne uplasi, vazan je efekat. :)E sad, ima fora: ako ti urade odredjivanje doshe pa ispadne da imas visak pitte, onda mozes posle jutarnjeg gutanja trifale da uzmes i kasicicu meda. Trifala "gadja" sve tri doshe, tako da mogu da je uzimaju svi svih godista i konstitucija osim trudnica kod kojih izaziva "uznemirenost ploda". I tako, mogle bi Uliks i ja o trifali verujem jos dugo... :)
Link to comment

Da li je neko probao ovo i da li ima isti efekat kao i rastvor?Nekako mi je draže da progutam kapsulu nego da eksperimentišem sa napitkom čudnog ukusa.Ono što me buni je potpuno drugačiji način primene - rastvor se pije na prazan stomak, a tablete posle jelaunsure.gif

Link to comment
Da li je neko probao ovo i da li ima isti efekat kao i rastvor?Nekako mi je draže da progutam kapsulu nego da eksperimentišem sa napitkom čudnog ukusa.Ono što me buni je potpuno drugačiji način primene - rastvor se pije na prazan stomak, a tablete posle jelaunsure.gif
Ja nisam probala, ali tu ima jedan problemcic koliko vidim. Triphala ti je smesa tri biljke, Amalaki ili amla (Emblica officinalis), Haritaki (Terminalia chebula) i Bibhitaki (Terminalia belerica). Pravi se tako sto se uzmu podjednake kolicine svake komponente i melju u fini prah. Tu kaze da je u pitanju 400 mg standardizovanog ekstrakta, sto je problematicno cak i kad je u pitanju jedna komponenta. Ja licno verujem samo Nemcima kad su standardizovani biljni preparati u pitanju, a od Indijaca ona njihova firma Himalaya ne smira. Ovu ogavnost u prahu (5 g dnevno) pijem jer kapiram da je najbliza nacinu na koji je pripremaju u Indiji i da je samo pakuju ovde. Kad se budu pojavile Himalaya kapsule trifale, odmah cu se presaltovati (vec sam zvala uvoznika nekoliko puta, mogli bi da pocnu da uvoze kapsule samo mene da skinu s vrata. :)
Link to comment

kako jedna zena sto joj majka u nasledje nije predala nikakve zenske vestine pod stare dane da nauci da cupa obrve? ili gde ima u beogradu da neko ume da pocupa obrve ko covek, da je znalac, i da ta usluga moze da se plati?

Link to comment
kako jedna zena sto joj majka u nasledje nije predala nikakve zenske vestine pod stare dane da nauci da cupa obrve? ili gde ima u beogradu da neko ume da pocupa obrve ko covek, da je znalac, i da ta usluga moze da se plati?
joj nemoj da čupaš obrve kada nisi do sada. to obično ćerke urade na svoju ruku. ja kad nisam umrla kada je mojoj ćerki drug:isuse: počupao prelepe obrve. njega sam htela da prebijem.ni ja nisam pitala majku nego sam ih krišom čupala dlaku po dlaku do nisam dogurala do tada moderne tanke linije. jedva samih posle nekako odgajila da ne izgledaju ko umoljčane.
Link to comment
kako jedna zena sto joj majka u nasledje nije predala nikakve zenske vestine pod stare dane da nauci da cupa obrve? ili gde ima u beogradu da neko ume da pocupa obrve ko covek, da je znalac, i da ta usluga moze da se plati?
ima u novom sadu (a stoga verujem i u beogradu) eyebrow threading (ako ne znas sta je mozes da izguglas), uglavnom, ako ta koja ti to radi ume, s tom tehnikom mogu da se obrve izoblikuju neverovatno precizno, i nikad ne ispadnu pretanke sto ume da se desi sa voskom,a sto ja mrzim. meni je to doduse prilicno bolno, ali vredi, kad vidis rezultat. Edited by rajka
Link to comment

pa cupam ja, al ne umem, nemam ni oko ni ruku za to. uvek tu ispadaju neke otvorene i zatvorene krive linije, srecom imam duze siske, pa pokrijem to sto unakazim, nije toliko dramaticno.ovo s koncem sam videla na netu, al nikad nisam nasla u beogradu. zato i kukam dje ima.oe kozmeticarke sto mi cupaju kad ponekad odem, to je sve onako radi reda higijenski, al ja bih da mi obrve odradi neki zanatlija/umetnik, da izvuce najbolje sto moz da se iskombinuje iz tog potencijala jednog krajisnika i moje dinarske facijalne geometrije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...