Jump to content

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

vodeci se filozofijom da flasiranu vodu, sampon i kremu treba menjati povremeno da se ne bi dozivela prezasicenost jednim istim sastojcima kupila sam ovo dole. nije mi savrsen kao onaj moj najdrazi 'by terry', ali sasvim odlican za cure sto ne vole da se matiraju ko lutke, sto vole da im puder malkice svetluca i da je prijatan ko neka lagana kremica.mothers-day-beauty-gift-guidegift-guide-guerlain-parure-gold-foundation-fluid.jpgovo mi prodavacica privalila, iako sam joj rekla da imam serum iz iste linije. ona se razgoropadila u smislu da cu ostariti dvadeset godina za tri dana ako ne budem koristila i kremu preko seruma. ja se sasrala i kupila i vala taman je kako treba. nista masno, zatezajuce, nego taman fino upljeskam pre sminke da imam svezinu. chanel-night-care-50ml-1-7oz-precision-hydramax-moisture-boost-comfort-cream-women.jpgovo je neko najobicnije hidrantno mleko, ali isto nije premasno da ti se znoje noge i mirise bas kako mleko treba da mirise. ne umem da opisem.phhymobomi.jpg..............................................ovo nisam kupila, ali sam imala nekoliko testera pa sam isprobala. ovo je jedan od onih preparata sto te prolepsaju. uopste nije koincidiralo sa nekim mojim iznenadnim spavanjem duzim od 5 sati. namazala sam i cini mi se kao da sam se probudila lepsa, ali samo na dan-dva sto i nije tako lose. budes onako ko jutarnja rosa.1130_311x311.jpg

Link to comment

estee lauder okoloocna krema iz te linije mi je u uzem izboru za kupovinu. vjerovatno je za nesto stariju kozu, ali navodno je bas dobra u borbi protiv podocnjaka.edit, evo sad uzmem dalje da trazim reviewe, i polovina je pljuje, a polovina hvali :Dnavodno ne radi protiv bora, al to mi ni ne treba.kad sam vec pocela da pisem o ovom, dajte i prijedloge koja okoloocna krema valja.i shiseido bio performance je dosta hvaljena.

Edited by morgana
Link to comment
  • 2 weeks later...
meni treba krema sa jakim dejstvom protiv podocnjaka, a bore sa ponosom nosim -_-
bojim se da su efikasne kreme protiv podocnjaka nesto kao i efikasne kreme protiv proširenih vena- trik, obmana, papilova dry.gifnaime, imam sjajnu dermatologicu (bavi se žena za promjenu medicinom, a ne kozmetologijom) i nedavno smo, nakon što mi je pomogla oko konkretnih problema, došle na moju tužnu priču o tamnim podočnjacima. uglavnom, ako se radi o području ispod očiju koje je hiperpigmentirano, tanke kože, najčešće u nivou ili ispod nivoa okolne kože (dakle ne govorim o onim pufnastim garfiledovskim podočnjacima, koji nastaju retencijom tekućine), koje se javlja češće kod žena čije su majke također imale takvu sklonost, to je jednostavno konstitucijska varijanta i nema tu velikog ispravljanja. koža gubi s godinama kolagen, stanjuje se, pod očima je vrlo tanka (posebno kod žena suhe kože) i počinje prosijavati splet krvnih žila koje se nalaze ispod. stvar naravno pogoršavaju sva sistemska stanja koje izazivaju vazodilataciju (upale, alergije, antihipertenivi i sl.), anemije i umor. neka su istraživanja rađena s dugotrajnom primjenom K vitamina i retinola i tu ima nekih tankih pomaka, ali ništa impresivno. ameri znaju preporucivati i lokalnu depigmentaciju, ali ne vidim zašto bi se itko pored živih korektora na to odlučio..
Link to comment

ne znam, meni je prijala uriage okoloocna, da li je dobro hidrirala ili sta, tek podocnjaci su za nijansu manje bili vidljivi. a naglo su se povecali, i potamnili i opufnastili, otkad nosim naocare. sad, da li je to slucajnost ili ne - ne znam, uvijek sam ih i imala ali ne ovolike. bubrezi su ok, sinusi ok, krvna slika na koju odmah posumnjam cim ublijedim i dobijem prirast u podocnjacima isto. mimo i u sezoni alergije, nema razlike ove godine. spavam na jastuku, protivno svojim principima, inace bih ocekivala da je i to mozda uzrok (za pufnatost, koja je ipak manji dio problema)naocare su krive, tako ja to vidim angry.gif(to ja ubjedjujem sebe da uzmem sociva)ili suva koza, cim je dobra krema napravila neki mali pomak.ne ocekujem, naravno, magicno rjesenje, nego samo da uradim sa kozmetikom ono sto je tako moguce, a ostalo korektorom. i socivima :D . ili ne daj boze smanjenjem vremena koje provedem pred kompom, ili tako necim u pravcu zdravog zivota.

Edited by morgana
Link to comment

ima smisla, ako naočale uspore drenažu da se podočnjaci razmašu (kod dileme priuštit si nešto ili ne uvik sam za da smile.gif)btw. i ja dalje mazem oko očiju različite panacee, jedino sam malo zauzdala očekivanja. uostalom, i radost koja proizlazi iz kupovanja dopadljivih kremica isto valjda ima neki učinak

Link to comment

e, da, tako sam nesto i ja mislila, da uspore drenazu. sta znam, mozda i nesto sa cirkulacijom ako je moguce, jer mi je koza stvarno nekako uvela otkad ih nosim. a lagane su.ne sporim radost pri kupovini i religioznom mackanju :D , ali ocekujem i neke konkretne stvari: da krema nema jak lifting efekt, sto vecina ovih koje sam probala ima i nekako se i bazira na njima, a da dobro hrani i da da blagi sjaj kozi, tako da cini da podocnjaci budu manje vidljivi - sto mogu doduse da postignem i onim, kak se zovu, hajlajterima (laksim korektorima) ali bih radije ovako. da, i da pomogne drenazu.

Edited by morgana
Link to comment

zimus mi je dosta prijala alverde krema za oci/podocnjake, mirise na kamilicu, pa ti se nekako oci odmah otvore, a zilion puta jeftinija od raznih fenseraja. ne znam kako ce da bude na toplom, mozda ovde leto nikad nece doci. a ne znam ni za pigmentaciju kako deluje, moji su prirodne berberske boje, pa se ne razlikuju puno od ostatka koze.(uopste ta alverde linija dmova nije losa, ima neka krema za ruke sa nekim bobicastim vocem, spektakl, bolju nisam nikad koristila)a za otecene oci, podocnjake, mislim da sam vec pominjala, dve kasike u friz pred spavanje, ujutru se izvade dok se kuva kafa da se malo otople, onda na oci maks pola minuta i nit ima podocnjaka, nit otoka, a i sve se vidi.

Link to comment

meni je jedan od kriterijuma za kremu za lice taj da ne iritira oci, tako da nikad nemam posebnu kremu za predeo oko ociju. a cula sam da revitol kuju u zvezde za podocnjake i tamne krugove

Link to comment
zimus mi je dosta prijala alverde krema za oci/podocnjake, mirise na kamilicu, pa ti se nekako oci odmah otvore, a zilion puta jeftinija od raznih fenseraja. ne znam kako ce da bude na toplom, mozda ovde leto nikad nece doci. a ne znam ni za pigmentaciju kako deluje, moji su prirodne berberske boje, pa se ne razlikuju puno od ostatka koze.(uopste ta alverde linija dmova nije losa, ima neka krema za ruke sa nekim bobicastim vocem, spektakl, bolju nisam nikad koristila)a za otecene oci, podocnjake, mislim da sam vec pominjala, dve kasike u friz pred spavanje, ujutru se izvade dok se kuva kafa da se malo otople, onda na oci maks pola minuta i nit ima podocnjaka, nit otoka, a i sve se vidi.
vec vise puta sam cula preporuke za alverde kozmetiku, ne znam sto je vec nisam probala. uopste ni ne idem za tim da kozmetika bude skupa (po svaku cijenu :D ), nego sve sto sam probala u kategoriji od nivee do uriagea i avenea nekako zateze kozu, a bogami je poneka krema i isusi, a idu mi na nerve podocnjaci, pa rekoh da se otvorim. ako nema jak miris, kupujem alverde jos sutra. zgodno je i sto cijena nije visoka, pa nije neki rizik.
meni je jedan od kriterijuma za kremu za lice taj da ne iritira oci, tako da nikad nemam posebnu kremu za predeo oko ociju. a cula sam da revitol kuju u zvezde za podocnjake i tamne krugove
hm, jel ima da se kupi revitol u bgd?ni ja donedavno nisam nesto brinula o okoloocnoj kremi, vrlo rijetko sam je koristila, ali sad vec moram. hvala objema za preporuke :) Edited by morgana
Link to comment
  • 5 weeks later...
meni treba krema sa jakim dejstvom protiv podocnjaka
ja sam davno cuo, 1 urban legend ili ne, da tu treba koristiti onu kremu za bulju - preparation H; kazu bolje radi za podocnjake nego za ......bulju :wicked:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...