Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

zapravo, nisam u stanju da ne trepnem dok stavljam maskaru.
bolje nego da nisi u stanju zatvorit usta, poput meneinace, kod mene je najucinkovitije stavljanje maskare tako da prislonim četkicu uz korijen od dole, i onda livo-desno "raščešljavam" prema vrhu. na taj način izbjegnem stvaranje 4 debela pramena, od kojih svaki zavšri grudom. mislila sam, skromno, da je to najlukavija od svih tehnika.
koja krema za oci bi valjala? ne mora da bude fluidna, podnosim i masnije.
prije oko 3 mjeseca sam shiseidovu preskupu kremu za oko očiju zamijenila afroditinom prihvatljive cijene (u duhu racionalizacije koji nam se nadvio nad kuću). to je linija collagen CMF protiv prvih bora, visoko hranjiva, srednje je masna prema masnoj, brzo se upija i mislim da je cak djelotvornija od prethodnice (koza ispod očiju je elastičnija i sjajnija). doduse, mozda se radi o tome da je počelo ljeto pa se uz tamniji ten i podočnjaci povuku u backstage. jedina zamjerka joj je što peče kad upadne u oko. 0102202f5898db5e764e2f447669fdd7.jpgevo je, prva s desna
Link to comment
bolje nego da nisi u stanju zatvorit usta, poput mene
istina :lol:
inace, kod mene je najucinkovitije stavljanje maskare tako da prislonim četkicu uz korijen od dole, i onda livo-desno "raščešljavam" prema vrhu. na taj način izbjegnem stvaranje 4 debela pramena, od kojih svaki zavšri grudom. mislila sam, skromno, da je to najlukavija od svih tehnika.
meni ta tehnika ne odgovara nikako jer mi se najvise maskare ustvari skuplja uvek na tom spicu i ako njega stavim na trepavice on mi ih momentalno slepi, sto je steta nepopravljiva posto nakon toga imas samo dve opcije - ili da se pomiris sa takvim stajlingom ili da skidas sminku i sve ispocetka
Link to comment
meni ta tehnika ne odgovara nikako jer mi se najvise maskare ustvari skuplja uvek na tom spicu i ako njega stavim na trepavice on mi ih momentalno slepi, sto je steta nepopravljiva posto nakon toga imas samo dve opcije - ili da se pomiris sa takvim stajlingom ili da skidas sminku i sve ispocetka
aha, kuzim sta govoris. je, kud prodje vrh cetkice, tu se sve zalijepi kao da je pukla busotina BP-a. jedino sto kod mene vrh cetkice redovito strsi izvan trepavicnog podrucja, tvoje su ocito razvedenije po kapku:)
Link to comment

Ja samo da kazem da su svi proizvodi Alverde (ima ih samo u DM-u) savrseni. Nisam koristila kremu za oci, ali jesam za lice (savrsena), sapune (tecne i netecne), kupke, losione, ma sve. Inace ta kozmetika npr. ima isti sertifikat kao i Hauschka, Logona i Sante koji kostaju mnogo vise.

Link to comment
aha, kuzim sta govoris. je, kud prodje vrh cetkice, tu se sve zalijepi kao da je pukla busotina BP-a. jedino sto kod mene vrh cetkice redovito strsi izvan trepavicnog podrucja, tvoje su ocito razvedenije po kapku:)
jao, sad sam ponovo procitala i skapirala da sam te pogresno razumela jer sam mislila da ti ustvari vrhom odozdo mackas po trepavicama. ovo zvuci blesavo, ali sam i to vidjala kod nekih zena :lol:. ovo kako si zapravo mislila je sasvim legitimna tehnika, odnsono samo varijacija one 'moje' tehnike (ili obratno).
Link to comment
joooo!!! pa ja vec mesec dana hocu-necu da kupim ovo!nuxe-uile-prodigieuse-or-2009.jpgisto ima raznih sest ulja (raznih oraha, itd..) plus sto ima zlacano svetlucanje. ja se samo plasim da ne ispadnem nakaza jer sam bleda ko krpa...pa poslednjih tri meseca. jos plus kazu da moze na lice, na telo, a i na kosu!! pa da, ulje, sto ne bi moglo..:Dsta mislis? joj, a svaki put kad otvorim ovu temu razbolim se koliko sam neugledna. shvatila sam da moram da hranim lice pa sam kupila one by terry serume, a sad vidim da je vreme i za oci cim morgana to koristi. da uzmem samo nesto hidrantno, ali za oci?
Link to comment
joooo!!! pa ja vec mesec dana hocu-necu da kupim ovo!nuxe-uile-prodigieuse-or-2009.jpgisto ima raznih sest ulja (raznih oraha, itd..) plus sto ima zlacano svetlucanje. ja se samo plasim da ne ispadnem nakaza jer sam bleda ko krpa...pa poslednjih tri meseca. jos plus kazu da moze na lice, na telo, a i na kosu!! pa da, ulje, sto ne bi moglo..:Dsta mislis?
sta mislim - obozavam! to je ulje zvano klasik!ne brini, ne svetluca previse, taman koliko treba a za kozu je melem! ti si, rekla bih, bela, bela kao ja, tako da ti od srca preporucujem i onaj autobronzer ili kako se vec kaze isto NUXE. odlican je. ulje posle ima dodje kao nakit.NUXE i LIERAC - farmaceutski kvalitet.EDIT - ja stvarno koristim i za lice i za kosu, za telo svakako. imam neroli ulje koje stavim jednom nedeljno na lice uvece, bez krema, samo ulje. e, to je banja!a kosa tako lepo svetluca i mirise sa tim uljem. ....mmmm.... Edited by msmodesty
Link to comment
sta mislim - obozavam! to je ulje zvano klasik!ne brini, ne svetluca previse, taman koliko treba a za kozu je melem! ti si, rekla bih, bela, bela kao ja, tako da ti od srca preporucujem i onaj autobronzer ili kako se vec kaze isto NUXE. odlican je. ulje posle ima dodje kao nakit.NUXE i LIERAC - farmaceutski kvalitet.
e pa onda idem sutra ujutro da kupim! mogla bih i to za tamnjenje taman..jupiii, al cemo da se mazemo!!! :D
Link to comment
e pa onda idem sutra ujutro da kupim! mogla bih i to za tamnjenje taman..jupiii, al cemo da se mazemo!!! :D
:Dja sam vec na pola flasice zatamnjivacha ili sto bi moj muz rekao autobronchanika :)da pocrnite a ne izgorite :)a ulje ti posle treba svakako e, ima jos i caudalie ovaj piling za telo koji je bas dobar!087_big_1.png
Link to comment

joj, pa i to mi treba. moram sad u nabavku pred begish.to mi isto zvuci da je iz apoteke, jel?znas sta mi spasilo zivot ovih dana kad sam se osecala da zivim u rerni cim izadjem van senke? ona evian voda u spreju kao dezodorans. mislim da i jos neka firma pravi..uglavnom, da nije toga ja bih sipala vodu iz flasice na glavu direktno.

Link to comment
joj, pa i to mi treba. moram sad u nabavku pred begish.to mi isto zvuci da je iz apoteke, jel?znas sta mi spasilo zivot ovih dana kad sam se osecala da zivim u rerni cim izadjem van senke? ona evian voda u spreju kao dezodorans. mislim da i jos neka firma pravi..uglavnom, da nije toga ja bih sipala vodu iz flasice na glavu direktno.
da, da, sve je to iz apoteke.a voda i spreja, to je, bar za ovu nasu vodu punu krechnjaka jedini spas posle umivanja inace koza jako zateze. kao losion ali u spreju. ja to i zbog kuchica nosim u tashni a u avion ne ulazim bez male bochice.sve u svemu - u bgd cemo da se prepoznamo tako sto svetlimo u mraku i prskamo se vodom!:D
Link to comment
prije oko 3 mjeseca sam shiseidovu preskupu kremu za oko očiju zamijenila afroditinom prihvatljive cijene (u duhu racionalizacije koji nam se nadvio nad kuću). to je linija collagen CMF protiv prvih bora, visoko hranjiva, srednje je masna prema masnoj, brzo se upija i mislim da je cak djelotvornija od prethodnice (koza ispod očiju je elastičnija i sjajnija). doduse, mozda se radi o tome da je počelo ljeto pa se uz tamniji ten i podočnjaci povuku u backstage. jedina zamjerka joj je što peče kad upadne u oko. 0102202f5898db5e764e2f447669fdd7.jpgevo je, prva s desna
afrodita ima par prilicno finih proizvoda. kreme koje sam probala uglavnom jesu malo masnije, ali (mi) prijaju zimi kad je bura.bas cu da potrazim ovu tvoju :)(kad smo kod afrodite, opet da pomenem depilacijsku kremu, jeftinija je i bolja od svoh ostalih koje sam probala)
Ja samo da kazem da su svi proizvodi Alverde (ima ih samo u DM-u) savrseni. Nisam koristila kremu za oci, ali jesam za lice (savrsena), sapune (tecne i netecne), kupke, losione, ma sve. Inace ta kozmetika npr. ima isti sertifikat kao i Hauschka, Logona i Sante koji kostaju mnogo vise.
e, cula sam za alverde da je ok. jel ne mirise prejako? mejdej, mislim da mozes komotno da uzmes neku laganiju kremu za oko ociju. Edited by morgana
Link to comment

Ne. Ja sam cak bila ubedjena da uopste ne mirise dok nisam namazala kremu na lice. Tek tad se oseti negi blag miris. I (meni bar) vrlo prijatan.

Link to comment
ili da se pomiris sa takvim stajlingom ili da skidas sminku i sve ispocetka
.. ili da uzmeš onu PLASTIČNU čačkalicu što je stanjena na vrhu i spljoštena, okreneš je vertikalno, zabodeš između slepljenih trepki dok su još vlažne i lagano povlačiš na gore. razdvaja ih vrhunski precizno :)ja se isto zanimam za neku kremu za bore oko očiju (red je da počnem nečim da se mažem u 28-oj -_- ) i drugarica što je apotekar u Liliju mi rekla da je sve od firme Uriage odlično! To je valjda isto neka medicinska kozmetika, kao Avene i Vichy.Jel imao neko? Edited by Valkyrie
Link to comment
.. ili da uzmeš onu PLASTIČNU čačkalicu što je stanjena na vrhu i spljoštena, okreneš je vertikalno, zabodeš između slepljenih trepki dok su još vlažne i lagano povlačiš na gore. razdvaja ih vrhunski precizno :)
ako zatreba nekad, pokusaci jednom i ovo. obicno koristim cetkicu od stare maskare koja je skroz suva pa onda rascesljavam. ali to je pitanje sekundi pre nego sto se maskara stvrdne i zacementira u vidu tri slepljena spicasta pramencica. takvu jednu cetkicu skroz opranu i osusenu koristila sam ranije za cesljanje obrva pre nego sto sam otkrila da takve cetkice postoje da se kupe u parfimerijama :D.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...