Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

veruj mi, nema, ima roll on i u spreju. ja moj u stiku nabavljam iz Nemacke, ukoliko je doslo do promene na trzistu znacilo bi mi da znam u kojoj apoteci moze da se nadje.

Link to comment

ako se dobro sjecam, stik sam vidjala u liliju u imo centru*ima ga i u hn, pa pretpostavljam i drugdje u crnoj gori, bas mi cudno sto ga je tesko naci u bgd*blok 63 ili 64, novi bgd

Edited by morgana
Link to comment

moje novo otkrovenje; najbolja krema za ruke koju sam do sad probala... eg.jpgdaklem, sadrzi panthenola :wub: odmah upija i ostavlja silky touch.... nema jak miris, nesto potpuno prirodno... meni mirise na planinsku vodu :unsure::wub: pocela sam da je koristim i posle depijacije nogu em prepona; i-de-a-lno! bar za moju kozu

Link to comment

Trenutno sam naručila tonik i masku, nisam kremu jer još nisam potrošila Avene za masnu kožu sa spf-om.A tonik sam koristila kratko, kad ga je sestra donela i jako mi se svideo u smislu da je bez alkohola, blag, a opet dovoljno dubinski čisti da su pore praktično nevidljive.A što se tiče kreme trebalo bi da matira evo kunu se da to radi punih 12 uri i da je super kao podloga Uriage

Link to comment

AHA kiseline ljušte površinski sloj kože + fototoksične su, znači mogu bit zajebane u dodiru sa suncem (fleke na koži, crvenilo, upaljena koža), osim ako se preko ne koristi puder s maksimalnim zaštitnim faktorom. I u principu, kreme s AHA kiselinama se ne koriste za matiranje, dapače, čak se koža od njih pomalo neprirodno zasjaji, ali to je normalno, nego za problematičnu kožu, aknastu, s upalnim procesima, miteserima, itede.A za taj tonik sam čula da je super.Meni je bila dobra Garnier Total fresh, Vichy Aqualia thermal serum...zapravo, su sve manje više iste. Matiraju 2-3 sata max., ondak opet dobijem onaj standardni glow. :D Ali bez yajebancije, taj Vichyjev serum je jako dobra stvar, dapače, jedino što mi valja iz njihovog asortimana. (I Vichy i Garnier proizvode laboratoriji L'oreal, tako da tu nema neke razlike, tojest, gotovo nikakve)

Link to comment

ma l'oreal grupa obuhvata sve i svasta, ali nisu bas svi proizvodi istog kvalitativnog nivoa. ovo za aha kiseline je tacno, pa ih treba koristiti zimi i ograniceno. sad, matiranje koze, staznam, meni je bitno da mi krema ne isusi kozu.e, ako ti treba matiranje, i ona garnijeova protiv mitisera matira na par sati. ima garnije par bisera za smijesnu cijenu, recimo, osim te kreme, i ona za suvu kozu, sa medom.

Link to comment
AHA kiseline ljušte površinski sloj kože + fototoksične su, znači mogu bit zajebane u dodiru sa suncem (fleke na koži, crvenilo, upaljena koža), osim ako se preko ne koristi puder s maksimalnim zaštitnim faktorom. I u principu, kreme s AHA kiselinama se ne koriste za matiranje, dapače, čak se koža od njih pomalo neprirodno zasjaji, ali to je normalno, nego za problematičnu kožu, aknastu, s upalnim procesima, miteserima, itede.A za taj tonik sam čula da je super.Meni je bila dobra Garnier Total fresh, Vichy Aqualia thermal serum...zapravo, su sve manje više iste. Matiraju 2-3 sata max., ondak opet dobijem onaj standardni glow. :D Ali bez yajebancije, taj Vichyjev serum je jako dobra stvar, dapače, jedino što mi valja iz njihovog asortimana. (I Vichy i Garnier proizvode laboratoriji L'oreal, tako da tu nema neke razlike, tojest, gotovo nikakve)
Konkretno, ova zelena Uriage linija je namenjena meštovitoj-masnoj koži, samo maska/scrub u sebi ima izvestan % AHA kiselina koja radi hemijski piling upravo ono što je masnoj (ne mora biti uopšte problematična) koži s vremena na vreme potrebno, što zbog regulisanja izlučivanja sebuma što zbog pojačane keratinizacije itde. AHA kiseline nisu same po sebi fototoksičene nego je koža posle hemijskog pilinga osetljiva na UV zračenje iz kog razloga se svi preparati sa AHA,BHA i drugim hemij.eskfolijatorima koriste noću.Krema iz ove linije nema AHA kiselina, logično, ona je namenjena samo matiranju gledajući sastav, trebalo bi da je dobra nemasna podloga.Inače u celoj liniji nema alkohola što je dodatan +
Link to comment

E,da, pre neki dan tražeći one pamučne tufere za skidanje šminke u DMu naletim na ovo 3515947.jpgNevenova mast, u principu po sastavu vazelin, sa dodatim pantenolom, ekstraktom nevena, E vit, beta karotena, glicina, lanolina, bez konzervanasa, čak ima i neki spf6 al to manje više.Odlična stvar za suvu kožu laktova, za ispucale usne, za slučaj opekotina, odlična u zimskom periodu za sprečavanje isušivanja kože, količina čak 150ml cena malo jače od 1€.Sa ovim sam zamenila sve balzame za usne.

Link to comment
jedva cekam utiske. mastam o savrsenoj mat kremi. ne podnosim bilo kakav sjaj na licu, ali do sada nisam imala prilike da nadjem nista sto deluje duze od sat-dva. ovo je samo jos jedno razocarenje u nizu :(
Link to comment

Šta znam, mislim da je nerealno očekivati ob bilo koje kreme da matira u ne znam kojoj meri ako lojne žlezde rade prekovremeno pa proizvode sebuma više nego što je potrebno. Zato je potrebno kod mešovite kože raditi piling ( hemijski ili mehanički ) par puta nedeljno uz neki losion koji će dodatno tonizirati e onda će i krema lakše odraditi svoje.

Link to comment
Don't feel bad. :) Nedavno sam na jednom sajtu čitala usporebu sastava jedne DM marke i Shiseidove kreme za lice, i došlo se do zaključka da je razlika - zanemariva, osim što Shiseido ima veći koktel konzervanasa, valjda zbog "dugovječnosti" proizvoda. Teško bih više dala parice za high tech kozmetiku, osim ako mi baš nešto super ne paše.
:bemliga:ima Shiseida i Shiseida - za kolekciju P60610_hero.jpgcu uvek da dam pareza podocnjake nisam nasla nista bolje od P60609_hero.jpgali ne vidim da bih, da sad imam ispod 35 davala novce za linije tipa:P60657_hero.jpgili P60671_hero.jpg
Link to comment

Ja se uvek iznova zanesvestim kada izadju rezultati testiranja ruzeva za usne,krema za noc i dan,shampona za kosu jer se uvek ispostavi da su skupi proizvodi nekvalitetniji, ali i otrovnijiod najjeftinijih iz supermarketa.U Nemackoj postoji zaduzbina koja testira sve proizvode,jednom mesecno izlazi i casopis sa rezultatimai onaj proizvod koji dobije dobro ocenu ( sehr gut ili gut) onda to i archi sledeceih desetgodina na svom pakovanju.Juce su izashli rezultati za ruzeveTest je pravljen sa uzorkom od 306 razlicitih ruzeva.Od 306 ocenu " ne zadovoljava" dobili su 121 ,ostali su prosliovako ili onako.. Medju ovim najgorim je Artdeco,Astor Soft Senstation,La Roche -Posay, Lancome,Maybelline,Jade Rimmel.Nekoliko najskupljih ruzeva od Chanela i Diora dobili su ocenu "nedovoljno"Najbolji su neki meni nepoznati jer su sastojci ekoloshki prihvatljivi.Naime u ovima sa ocenom " nedovoljan" nadjeni su sastojci koji sadrze anilin , a koji opet izaziva karcinom.U nekima je bilo i silikona i drugih sintetickih materija.Ja koristim samo jako tamne ruzeve, a njih nigde vishe i nema ( nije moda zadnjih godina)pa kad spazim neki odma kupujem , ne gledam na sastojke ,marku, ali ni cenu.

Link to comment
za podocnjake nisam nasla nista bolje od P60609_hero.jpg
moze pojasnjenje (ne vidim da procitam sa slike) - je li ovo emulzija protiv oteklih podocnjaka ili neki krem koji prekriva tamne podocnjake?hvala.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...