Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

na chanel web sajtu kad razmazu boju na ekran, ono sto vidis nema veze sa pravom bojom za ovaj ruz (upravo gledala sajt), nego je nesto bledo i ko isprana sljiva. evo ti slika mog primerka... th_ChaneHydrabaseNo36.jpg

Link to comment
na chanel web sajtu kad razmazu boju na ekran, ono sto vidis nema veze sa pravom bojom za ovaj ruz (upravo gledala sajt), nego je nesto bledo i ko isprana sljiva. evo ti slika mog primerka... th_ChaneHydrabaseNo36.jpg
hvala, vec sam gledala ali meni to na ovom monitoru izgleda maltene crno, zato i hocu da vidim uzivo, otherwise ne vredi.
Link to comment

dr hauschka balzam za usne nije nista bolji od najobicnijeg labela, a mirise znatno grdje i kosta 3x viselancome hypnose maskara je wub toliko u ovom pijacnom barometru

Edited by morgana
Link to comment
dr hauschka balzam za usne nije nista bolji od najobicnijeg labela, a mirise znatno grdje i kosta 3x vise
meni ta fol organska kozmetika krece dide malo na desni rezanj jetre
Link to comment

meni ta organska kozmetika zivot spasila nakon godina trazenja makar jednog preparata tzv. konvencionalne kozmetike koji mi nece satrti kozu i oci. moguce da npr. neven mirise grdje nego predivni spektar raznoraznih aroma sintetickih parfema po kremicama l'oreala ili vichy-ja, ali niti dere kozu, niti przi oci.

Link to comment

Ja imam problem sa podelom organska vs. ostala kozmetika.Svaka koza je prica za sebe.Stara prica.Neki sa nekom kozmetikom imaju sjajna iskustva neki losa.I pored silnih sertifikata o org.poreklu aktivnih supstanci gde proizvodjaci igraju na kartu da je org.kozmetika skin friendly i da nema u njoj nista sto bi kozu iritiralo,ipak mnogima org.kozmetika ne prija, kao sto se mnogi kunu u Vischy a drugi su zgrozeni nad istom jer imaju losa iskustva. Pojednostavljeno receno,to sto na kutiji stoji da ima BDH sertifikat ne znaci da ce u startu odgovarati necijoj kozi.Zadnje pitanje se odnosi na organsku kozmetiku.SKINCARE HAZARDSedit.slovca

Edited by lena21
Link to comment
meni ta organska kozmetika zivot spasila nakon godina trazenja makar jednog preparata tzv. konvencionalne kozmetike koji mi nece satrti kozu i oci.
i meni... upravo Dr Hauschka..... nikad nisam obilazila sajtove/forumske i sl topike o kozmetici jer znam da che svi ti preparati samo napraviti stetu mojoj kozi... godinama sam koristila kremu po receptu mog dermatologa....... dok nisam otkrila Dr. Hauschka
Link to comment
i meni... upravo Dr Hauschka..... nikad nisam obilazila sajtove/forumske i sl topike o kozmetici jer znam da che svi ti preparati samo napraviti stetu mojoj kozi... godinama sam koristila kremu po receptu mog dermatologa....... dok nisam otkrila Dr. Hauschka
takodje dr.hauschka. za mene je to back to basics. a kad hocu da mirisem, stavim parfem a ne kremu.
Link to comment
Ja imam problem sa podelom organska vs. ostala kozmetika.Svaka koza je prica za sebe.Stara prica.Neki sa nekom kozmetikom imaju sjajna iskustva neki losa.I pored silnih sertifikata o org.poreklu aktivnih supstanci gde proizvodjaci igraju na kartu da je org.kozmetika skin friendly i da nema u njoj nista sto bi kozu iritiralo,ipak mnogima org.kozmetika ne prija, kao sto se mnogi kunu u Vischy a drugi su zgrozeni nad istom jer imaju losa iskustva. Pojednostavljeno receno,to sto na kutiji stoji da ima BDH sertifikat ne znaci da ce u startu odgovarati necijoj kozi.Zadnje pitanje se odnosi na organsku kozmetiku.SKINCARE HAZARDSedit.slovca
posto je boldovano od starta ocigledno, cemu onda sporenje i jetreni reznjevi?a dr sa klipa bi, pre nego sto nam na nemust nacin objasni kako je organska kozmetika glupost, mogao da se predstavi za koju kozmeticku kucu on to radi buduci da o proizvodnji kozmetike u nekoliko navrata govori u prvom licu mnozine "we comply with...", "we incorporate...in our range". to bi bila korisnija informacija za sagledavanje celokupnog konteksta njegove price od bilo kog od onih stavova koje je izneo.
Link to comment

Isis,nema nikakvog sporenja,samo iznosim svoj sud o necemu, i obrazlazem ga,istina,moguce prenaglaseno,isto tako prihvatam svako drugo misljenje.Tebi kao i nekom broju zena nisu odgovarali neki konvencionalni kozm.proizvodi,ali si se nasla i tvojoj kozi odgovara org.kozmetika ali isto tako ima dosta onih koji ce ti reci da su imali nezeljene reakcije na kozi ili u najboljem slucaju da preparati nisu napravili nikakav korak napred,a kako su cene tih brendova manje vise visoke,zasto bi neko davao ogroman novac za nesto sto u najboljem slucaju ne radi.Ja prva ne volim hemiju, ali isto tako ne volim da mi neko za velike pare prodaje mooda za bubrege.Da ne mislis da sad je ovo neki en general napad na org.kozmetiku jer nije, u tim kolekcijama kao i u svim drugim ima odlicnih proizvoda ali i onih osrednjih i losih. A doktor koji se izjasnjavao u prvom licu mnozine odnosilo se na drustvo dermatologa UK,to je uobicajena praksa,ne radi se o nikakvom reklamiranju,jer pored drugih strucnjaka iz razlicitih oblasti i dermatolozi su deo iztrazivackih timova koji proveravaju aktivne supstance koje dolaze u sastave krema i na osnovu tih studija daju svoje misljenje recimo koliko nesto ima/nema efekta.Oni daju generalne smernice a ipak na svakome je da sam proceni sta mu odgovara.

Link to comment
Ja prva ne volim hemiju, ali isto tako ne volim da mi neko za velike pare prodaje mooda za bubrege.
upravo je ovo razlog zasto ja vise ne koristim ono sto se naziva konvencionalnom kozmetikom. kada ti hemicar ili tehnolog objasni koliko stavki sa sastava jedne obicne kreme za lice, za jednu jedinu namenu ima to da kremi produzi shelf life, zapitas se a sta ja, kao neko ko ce tu kremu stavljati na kozu, imam od toga? meni je potpuno jasno sta proizvodjac ima od toga da produzi rok trajanja svog proizvoda sa npr 12 meseci na 18 meseci, koliki je uticaj takve jedne promene na upravljanje proizvodnjom i zalihama i koliko se takve ustede odrazavaju na profit na kraju godine, a narocito u velikim kozmetickim kompanijama koje imaju ogromnu proizvodnju i promet koji se meri milijardama. taj deo mi je potpuno jasan. meni nije jasno sta potrosac ima od toga, jer to iz njegove vizure ne donosi nikakvu dodatnu korist, a potencijal za stetu raste. sa mog stanovista to se zove prodavanje mooda za bubrege i to takodje za velike pare. ko hoce nek kupuje, nista ne sporim. ali mi je glupo da necije nepristajanje na tako los deal ikome ide na jetru ili bilo koji drugi organ ili da bude etiketirano na bilo koji nacin. a ovaj doktor je jasno pricao o proizvodnji kozmetike, ne o istrazivanju. takodje je predstavljen kao profesor dermatologije, pa bi bilo za ocekivati navesti i instituciju pri kojoj je, sto iz nekog razloga nije ucinjeno. to sve doprinosi kredibilitetu izvora.
Link to comment

leno, leno, ti si dermatolog, ne?imam pitanje. malo pre mi zapelo da uradim piling lica a nemam odgovarajuci preparat. djavo mi nije dao mira, pa sam uzela tester tubu nekog biotherm-ovog mleka za telo koje je bas koncetrisano onim skrab cvrckicama. meni je resilo stvar, jer je bas bas grubo, ali sad se pitam da li ce da bude nekih stetnih efekata. valjda nece. nije to permanentna upotreba. ja to budala samo sad uradila.

Link to comment

Cekaj,a sta mislis koje konzervanse koriste proizvodjaci org.kozmetike?Isis,u sferi kozmetike ima ogromno novca te su proizvodjaci da bi osvojili veci deo kolaca na trzistu skloni manipulacijama i laznim tvrdnjama ukljucujuci naravno i proizvodjace org.kozmetike.Neke od takvih laznih tvrdnji su recimo, da su samo supstance prirodnog porekla dobre za kozu za razliku od sintetickih.Strucnjaci iz kozmetologije ce ti reci da su najbolji proizvodi upravo dobre kombinacije prirodnih i sintetickih.A na stranu sto u mnogim org.proizvodima se nalaze visok procenat supstanci org.porekla ali koji su jaki iritansi (etericna ulja,kamfor i sl),takodje supstance koje nisu odobrene od strane FDA,supstance cije delovanje nijedna relevantna institucija nije utvrdila.A daleko od toga da se ovi sto nisu organic kozmetika koriste postenijim sredstvima za sticanje profita.Moje je misljenje da ne treba zuriti u diktirane nove trendove zato sto je to trenutno moda,sada se pod etiketom zdravog nacina zivota svasta prodaje.A to sto prof.dermatolog prica nije nova vest,na bilo kom relevantnom sajtu iz oblasti dermatologije mogu da se nadju prave informacije. @Mayday :D Nisam dermatolog to mi bila zelja, ali sam ona sto voli da uspavljuje ljude,sad mi derma samo hobi,nego sto se tice pilinga ako do sad nije bilo nista ok,a za ubuduce evo ti receptic za home made piling:malo secera i bademovog ulja, znaci, kasicica secera u ruku i odokativno bad.ulja a ako u kuci imas psenicne mekinje i njih malkice dodaj,dakle to naneses na vlazno lice i blago istrljas,isperes i naneses nocnu kremu.

Edited by lena21
Link to comment

lena21, sto se konzervansa tice, postoje oni koji se jako dugo koriste u kozmeticke (i druge) svrhe dokazano bez stetnih posledica. a postoje i oni cije dejstvo jos nije utvrdjeno ili oni cije se dejstvo ne smatra stetnim jedino ukoliko se dozira do odredjene granice. svaka od tih stavki iz neke sive zone ima svoju alternativu, samo sto je ta alternativa po pravilu skuplja. i gotovo uvek je pitanje iskljucivo troska sa stanovista proizvodjaca koji ce od tih konzervanasa staviti u proizvod. njemu mala usteda po jedinici mere znaci ogromnu ustedu u masi ako proda milione bocica godisnje. ako ja kazem ok stedi, ali ne na meni i ne za razliku od 10 eura po bocici koja ce mi trajati nekoliko meseci, meni to nije potez koji bi zasluzio etiketu "zurenje u diktirane nove modne trendove". narocito ne ako su u pitanju proizvodi koji postoje vise od 40 godina. a da ne govorim o tome da izmedju nekih brendova razlike u ceni i nema. u osnovi ovoga je mozda pre svega moja nemogucnost razumevanja necije potrebe opravdanja sopstvenog izbora negiranjem opravdanosti tudjeg. za mene tu nema filozofije, udjem u prodavnicu, kupim, nosim, mazem na lice. ja hauschku, neko drugi vichy, big deal.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...