Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

ucitala sam 'se' -_- a 25?e jebiga, a ja u vezbaonici narucila neki oriflejm protiv podocnjaka, ocekujem da ce biti govno, al' dobro. rakuni su slatke zivotinje. nista nisam skoro kupovala od kozmetike, a da je vredno pomena. spremam se za lancome maskaru, neki kameni puder i neki korektor. potonja dva nemam, pa ne znam koje da uzmem? ovu maskaru sam probala kod drugarice i super je.

Link to comment

Korektor za podočnjake koji vam najtoplije preporučujem je Coverderm korektor. Meni je uspeo da pokrije sve one lepe plave vene koje se vide zahvaljujući mojoj flis papir tankoj und providnoj koži. <_<A drugarica koristi i njihov puder za lice i kaže da je fantastičan.

Link to comment
  • 2 weeks later...

zanimljivo. moja mati obozava mirise agruma, a meni su grozni u vestackoj izvedbi (u kojoj, pak, veoma volim badem, pamuk, cimet). dodatno, moj utisak je da su niveini proizvodi bezveze, osim one klasicne kreme. pitanje: kakva je razlika (u funkciji) losiona i mleka? (za telo, lice)

Link to comment
zanimljivo. moja mati obozava mirise agruma, a meni su grozni u vestackoj izvedbi (u kojoj, pak, veoma volim badem, pamuk, cimet). dodatno, moj utisak je da su niveini proizvodi bezveze, osim one klasicne kreme. pitanje: kakva je razlika (u funkciji) losiona i mleka? (za telo, lice)
Losion za lice moze da ima funkciju da spere zaostali sapun/mleko ako se koristi posle cishcenja lica, da dezinfikuje ako se koristi onaj za problematichnu kozu a u svakom sluchaju da vrati kozu na normalu = da skine krechnjak iz vode i sve shto se chishcenjem nije skinulo. Obichno mu je pH blizu Ph Koze, baziran je na rastvoru sa niskom koncentracijom minerala a moze da ima i blago "stezajuce" dejstvo i da skupi pore.Losion za telo bi trebalo da bude manje masno nego mleko za telo. I on ima zapravo to isto dejstvo da smanji neprijatnan osecaj da je koza zategnuta i svrbi zbog vode sa puno kamenca, i shto je sapun/gel za tushiranje rastvorio i sprao onaj normalan masni pokrivach koze.
Link to comment
hvala lepo :)a sta onda da koristim?
ne znam ali sumnjam da imash problematichnu kozu, da ti losioni sa alkoholom ali salicilnom kiselino ne trebaju a trebalo bi ih izbegavati u svakom sluchaju, ostaje puno lepih, korisnih, blagih losiona tipa Vichy:THFD0001.jpgili ovaj koga preporuchujem od sveg srca:THFD0002.jpgslichne propizvode imaju i ostale kuce tog tipa mislim da za to nema potrebe bacati puno para a tek za lotion za telo. svaki ce biti dobar ako se redovno koristi
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

trazi se ruz, bordo nijansa(trula vishnja), ne suv, ne mrljkav i mekan, diskretnog mirisa ili bez mirisa, postojan i ne preterano skup.ima li neceg takvog na trzistu ?

Edited by Allegra
Link to comment
npr 15-20 jura max.
do 20 evra je kostao... u bgd-du. neki sanel, pogledam kod kuce detalje na poklopcu, pa dopisem u ovaj post za oko 1h...vredi ga makar pogledati u radnji - boja je jako lepa (i tamna) edit: Chanel. Hydrabase creme lipstick, No 36, Lune Rousse (Russet Moon) Edited by PointTaken
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...