Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

Glas i od mene za Uriage, kombinujem ove dve kreme, cesce uzimam laganiju (gornja) nego bogatiju varijantu (donja slika).

Ovu druga zimi dobro dodje. Koza lica mi je normalna i ne posebno osetljiva.

4_28618.jpg.bbcc9a930c6040075d6def58c34a943e.jpg

 

4_29799.jpg.fc7b0c9d1ac5e51481133739c03e5ab4.jpg

 

 

  • +1 1
Link to comment

volim uriage age protect nocnu kremu. ima neki mali promil retinola, ko tek krece sa njime ok je za navikavanje ali meni prije svega odgovara zato sto mi nikad ne zacepi pore, ne provocira rosaceu niti isusi kozu. ona mi je safe bet, koristrila sam je godinama (mijenjala je ime, mozda donekle i formulaciju ali ne tako da primjetim)

 

sad sam na geek&gorgeous 0.1%  retinalu (sto odgovara 1% retinolu) i obicnoj avene hydrance uvece, rotiram sa 7% aha kiselinom, a ujutru koristim ordinary matrixyl i opet tu avene (+spf). c vitamin sam nedavno potrosila.

 

za mjesec krecem na pomenuti tret, aj nek mi je sasrecom.

 

btw ni ja nisam neki fan the ordinary-ja, aha kiselina mi je ok ali to je stvarno bazicna stvar. ranije sam koristila pixy ali mi dolazi na isto.

matrixyl mi je nov proizvod, htjela sam da ga isprobam bey argirelina ili kako se vec zove drugi ekstrapopularni peptid.

 

oko ociju shiseido benefiance uzeta na aerodromu za cijenu jedne i po vichy. opet preporucujem surf po free shop sajtu bgd aerodroma*, nakupi se i 25% poposta, 20 na clanarinu, 5% na app, cijene su  bolje od sefore i jasmina i u startu, ali povremeno i senzacionalno bolje. sljedeci pik mi je tom ford soleil blanc parfem, doci ce me 80 e, sto je u odnosu na 18.500 dinara u jasminu stvarno vrh.

 

*ili dufry free shop-a an dreugoj lokaciji

 

Edited by morgana
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
15 hours ago, Boksi said:

Ovo ponekad uveče, milina jedna:

 

IMG_4849.jpeg.ae257f0dae9b4475d24eff70f4747202.jpeg

Ponekad stavim i izmasiram lice rolerom.

 


Blago tebi. :cryhappy:
 

Meni, recimo, Ordinary proizvodi uopšte ne odgovaraju, bar ovo što sam dosad probala pa sam odustala od dalje kupovine. I na hijaluron njihov sam imala reakciju.

moja najbolja drugarica mi je letos za rođendan poklonila kao mali dezodorans, ali isto ovo piše na njemu uriage eau thermale. sećam se da mi je takvu neku vodu pominjala već odavno pre možda 10 godina, kako ona i njena majka to koriste i kako je odlično. ona ima savršen ten, a ja sam tad mislila da to nema baš mnogo veze nego prirodno ima savršeno lice pa se tripuje da joj ovo nečemu služi

 

pošto je moj rođendan u sred jula, a tad su bile one plaklene vrućine, nije mi se dopao taj osećaj da mi nešto teče po faci, nisam znala šta je voda a šta je znoj... a faca mi je i dalje bila vampirska kao i uvek

  • Haha 2
Link to comment

ne smij se zeko!

 

kako se to na srpskom zvalo pre urijaža, nekakva voda... hidrogenska voda, hipermanganska voda, oksiženska voda? nešto hemijski... a hemija mi je baš jača strana 

  • Haha 1
Link to comment
9 hours ago, slepa živana said:

moja najbolja drugarica mi je letos za rođendan poklonila kao mali dezodorans, ali isto ovo piše na njemu uriage eau thermale. sećam se da mi je takvu neku vodu pominjala već odavno pre možda 10 godina, kako ona i njena majka to koriste i kako je odlično. ona ima savršen ten, a ja sam tad mislila da to nema baš mnogo veze nego prirodno ima savršeno lice pa se tripuje da joj ovo nečemu služi

 

pošto je moj rođendan u sred jula, a tad su bile one plaklene vrućine, nije mi se dopao taj osećaj da mi nešto teče po faci, nisam znala šta je voda a šta je znoj... a faca mi je i dalje bila vampirska kao i uvek


Ranije sam kupovala velika pakovanja te vode, pa sam negde skapirala da i nema neki efekat već samo eto malo osveži.

Dosta je do genetike, a ima i do kozmetike. Ima žena koje kriju šta stavljaju na lice. To su one iste koji ti daju recept za kolač, a izostave jedan sastojak :D

 

  • Haha 3
Link to comment
On 26.9.2024. at 7:38, Boksi said:

Blago tebi. :cryhappy:
 

Meni, recimo, Ordinary proizvodi uopšte ne odgovaraju, bar ovo što sam dosad probala pa sam odustala od dalje kupovine. I na hijaluron njihov sam imala reakciju.

Meni su par njihovih proizvoda HG, recimo tonik glikolna mi je bolji i od pixi i od biologique, ali sve ostalo je manje-više meh ili samo ok, ugl može da se nađe i mnogo mnogo bolje. Vitamin C suspenzija mi je recimo primer nečega što bih preporučila isključivo nekome koga baš baš ne volim, da joj/mu se propisno userem u bjuti rutinu.

  • Haha 2
Link to comment
20 hours ago, slepa živana said:

ne smij se zeko!

 

kako se to na srpskom zvalo pre urijaža, nekakva voda... hidrogenska voda, hipermanganska voda, oksiženska voda? nešto hemijski... a hemija mi je baš jača strana 

Termalna voda! Obične termalne vode ti ne rade ništa, samo da se osvežiš (da ne kažem baš orosiš) ali moraš da ih imaš ako si influenserka, to ti je kao deo inventara.

Ali postoje adstrigentne (valjda se tako kaže?) vode poput Serozinc od La Roche Posay koje su za masnu kožu imaju umirujuće dejstvo bla bla bla...

  • +1 1
Link to comment

Sad se setih od čega sam definitivno odustala: Kiehl’s. Žene se kunu u onu okoloočnu sa avokadom, ali ja nemam podočnjake pa mi i nema neki efekat. Koristila sam Powerful Wrinkle Reducing Eye Cream i Super Multi-Corrective Anti-Aging Eye Cream. Ok su. Samo ok, ništa više.

  • +1 1
Link to comment

Jao, meni su svi njihovi bestselling proizvodi nenormalno precenjeni.

Počev od Midnight ulja i cele te Midnight linije pa nadalje, uključujući i Avokado okoloočnu, Ultra Facial kremu i gel...

E ali zato Ulje od kanabisa (mislim da su mu promenili naziv, proveriću) je odlično i vredi svaku paru, Vit C je isto dobar (mada možda može i bolje da se nađe a za manje para), Creme de Corps ulje za tuširanje i Water cream iz kolekcije Neven (jedino što nema SPF je bzvz, ta Neven kolekcija im je možda najkvalitetnija).

Ali najbolja, apsolutno najbolja stvar na svetu im je dezodorans krema, mislim da je to iz linije za muškarce, ugl to je fenomenalno i večito rasprodato.

 

 

 

edit: Hemp Herbal koncentrat :D

Edited by Patty Lee
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

Nedavno sam dobila preporuku za emulziju za negu zrele kože koja sadrži filtrat sekreta crnog puža. Čekam da mi neko donese iz ino. U Kanadi je oko 15 dolara. 
 

3 minutes ago, Patty Lee said:

Jao, meni su svi njihovi bestselling proizvodi nenormalno precenjeni.

Počev od Midnight ulja i cele te Midnight linije pa nadalje, uključujući i Avokado okoloočnu, Ultra Facial kremu i gel...

E ali zato Ulje od kanabisa (ali mislim da su mu promenili naziv, proveriću) je odlično i vredi svaku paru, Vit C je isto dobar (mada možda može i bolje da se nađe a za manje para), Creme de Corps ulje za tuširanje i Water cream iz kolekcije Neven (jedino što nema SPF je bzvz, ali ta Neven kolekcija im je najbolja).

Ali apsolutno najbolja stvar na svetu im je dezodorans krema, mislim da je to iz linije za muškarce, ugl to je fenomenalno.

 

 

 

Ti si moj idol :cryhappy:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

ma bezveze je avokado okoloocna, masna je (sto je meni zimi ok), jako tesko se upija, ima mnogo boljih formulacija za suvu kozu oko ociju.

c vitamin je i meni dobar.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...