Jump to content
IGNORED

Tableti


Recommended Posts

Pf, prevelika doplata, bolje Nexus onda. Mada moram priznati da sam najveći zagovornik iPada od kad sam ga pazario. Kompjuteru ne prilazim a baterija traje eonima. Neverovatno sokoćalo.
Ja sa Galaxy Tabom 10.1, imam isti takav osećaj. Napunim ga jednom, pa kroz 2-3 dana, ako ga baš njakam, javi da hoće opet da se puni. Ako ga ne njakam, bude da dobaci i nedelju dana. Edited by radisa
Link to comment
Mada moram priznati da sam najveći zagovornik iPada od kad sam ga pazario. Kompjuteru ne prilazim a baterija traje eonima. Neverovatno sokoćalo.
+1isto iskustvo imam doduše sa mini verzijom, ne znam koliko će baterija izdržavati kad mu stave retinu + jači procesor koji ista zahtevaovakav kakav je, pregenijalan je
Link to comment
elem daklem. onaj prestigio, koji kupismo za cirka 20 iljada, a nisam zalela taj, no zahvaljujuci juniorovom tuznom pogledu, jer drugog nije bilo, to se 04.01. tako desilo, u gigatronu,.. elem, taj je crkao.druge primjedbe, osim bedne baterije koja je iz treceg paljenja odmah drzala jedva sat i malo preko, sam imala razne, ali one uglavnom potichu od mojih drugih navika i ochekivanja. aparat se danas konachno nepovratno zabagovao i eno ga sedi, sivog ekrana vec sat vremena, ne gasi se, ne pali se. od trenutka kupovine proshlo je tachno mesec i 6 dana.sutra idem tamo da trazim neshto. shta trazim? tj. koja su mi prava. prema ugovoru, oni sada treba verovatno da se bese od popravljanja, a ja se bojim da ne zelim da zadrzim neshto sto je lipsao u drugom, od 24 meseca garancije <_<valjda moram i taj ugovor da prochitam :huh:primam sovjete, jadna :)
No sikiriki, zameniće ti tablet za novi, meni je isto Prestigio crkao posle mesec i po, tri nedelje sam čekao na zamenu, posle sam uzeo za iste pare noviji. U WinWin-u ti treba samo račun, oni ti jave telefonom kad da dođeš po novi i to je to.
Link to comment

Slazem se sa vecinom hvalospjeva za iPad, ali za one sa nesto ogranicenijim budzetom preporucujem BlackBerry Playbook. Ovdje se sad moze naci za $160 (16GB), a po mnogo cemu je ispred iPada. Meni licno je 7" form factor je bolji jer se moze drzati u jednoj ruci i zgodniji je za djecu ili one sa manjim sakama.

Link to comment
Već duže vreme razmišljam o tabletu, i izbor je pao na nexus 7 zbog odnosa cene i onoga što nudi. Priznajem da mi se više sviđa ideja o 10" ekranu, ali to će sačekati neka bolja vremena.
Sta si uradio na kraju sa ovim, da li ti je neko doneo iz belog sveta?Da li je neko kupovao u Americi tablet koji moze da se povezuje i preko 3G-a (ili neki smartphone) i doneo ovde za upotrebu? Da li to funkcionise bez problema? Na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine takvog uredjaja tamo, ako je planirana vecinska upotreba u Evropi? Mozda pitam gluposti ali nisam upoznata sa materijom :isuse: , no ljudi su mi rekli da treba videti da li uredjaj ima slot za sim karticu ili ne, tj proveriti kako tacno funkcionise taj 3G u tabletu.
Link to comment
Da li je neko kupovao u Americi tablet koji moze da se povezuje i preko 3G-a (ili neki smartphone) i doneo ovde za upotrebu? Da li to funkcionise bez problema? Na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine takvog uredjaja tamo, ako je planirana vecinska upotreba u Evropi? Mozda pitam gluposti ali nisam upoznata sa materijom :isuse: , no ljudi su mi rekli da treba videti da li uredjaj ima slot za sim karticu ili ne, tj proveriti kako tacno funkcionise taj 3G u tabletu.
Moj prvi iPad je bio iz US, imao je slot za mikro-SIM, isti kao i oni kupljeni ovde. Radio je bez problema na UK mrezi.
Link to comment
Sta si uradio na kraju sa ovim, da li ti je neko doneo iz belog sveta?Da li je neko kupovao u Americi tablet koji moze da se povezuje i preko 3G-a (ili neki smartphone) i doneo ovde za upotrebu? Da li to funkcionise bez problema? Na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine takvog uredjaja tamo, ako je planirana vecinska upotreba u Evropi? Mozda pitam gluposti ali nisam upoznata sa materijom :isuse: , no ljudi su mi rekli da treba videti da li uredjaj ima slot za sim karticu ili ne, tj proveriti kako tacno funkcionise taj 3G u tabletu.
Ja donela iPad 3 bez slota, namerno, mada su mi kazali da može da radi na evropskim mrežama. Muž kupio iPhone 4S (ovo je važno, kažu da 4 ne može da radi van Amerike ali ne znam) i platili smo skidanje sa mreže. Ovde u Telenoru zamenio karticu za micro-sim i sve radi super.
Link to comment

Nije tablet, ali da pitam ipak. Sta je sa punjacima? Gledam da u junu porucim neku xperiu iz USofA, pa ne znam da li da uzimam tamo adapter za nasu struju (kosta par dolara), ili da kupim ceo punjac ovde (bar onaj deo koji ide na USB kabl)?

Link to comment

Samo fizički adapter (taj od par dolara) ti je dovoljan. Nemaš potrebe da kupuješ bilo šta ovde, svi ti punjači rade i na 110 i na 220 V, i sa obe AC frekvencije (50 ili 60 Hz). U prevodu, rade i u Americi i u Evropi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...