Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Bas sam pre gledao neke male stanove u Cairns koji su jako povoljni. Bio je jedan za oko 65K, u suvom centru i 5 minuta hoda do plaze.Kirija je 250 nedeljno. Na prvi pogled savrsena preko 10% ROI neto investicija. Medjutim, caka je da su `body corps` 10K godisnje, a council rata 2.2K godisnje. Body corps mu dodje naknada firmi koja zgradu kao odrzava, nesto malo pocisti i popravi pa naplati koliko naplati. Vlasnici stanova teoretski imaju pravo da prisustvuju sednicama body corpsa, ali u praksi to niko ne radi. Mislim da je poenta kupovine ovakvog stana negative gearing, to jest smanjenje poreza. Jedino njima koji zaradjuju podosta (placaju dosta poreza) to moze da se isplati, da ti renta minus body corps i council bude na kraju nula.A ovo za Brizben sto se pominjao, meni je taj region Brizben+Gold Coast+Sunshine Coast ubedljivo najbolji ako se porede tri `metropolitan` oblasti u Australiji. I po klimi, i po infrastrukturi i po rasporedjenosti stanovnistva (a sasvim sigurno i po ceni nekretnina).CBD u Sidneju je 10-15 minuta peske da se prepesaci, zavisi od brzine hoda. Melburn nesto veci i sadrzajniji, ali mi ti tramvaji nisu delovali kao efikasno sredstvo masovnog transporta (kao Mass Rapid Transit - MRT u Singapuru, koji je stvarno dostojan svog imena).Brizben, Gold Coast i Sunshine Coast su povezani solidnim vozom i autobusima, a na reci u Brizbenu ima i ferija.

Edited by noskich
Link to comment

zemlju i mi povremeno gledamo, narocito okolina Airlie Beach. ako je bez sea view to ume da bude bas jeftino (supermarket u Airlie Beach je triput kvalitetniji od onog u Claytonu :mad: ). tako nesto i jedan granny flat (~$60k) za 30 godina + shed u dvoristu za gym i workshop + camac i ne treba nam nista vise :).

Link to comment

Па, и не треба.whitehaven-beach-39954.jpgЈа размишљам и о NZ. Тамо има једноставних кућерака за стотинак хиљ. њихових малих долара. Нпр. у Нортленду, не треба ни грејање зими, до плаже бациклом пар км. Једино што мораш да имаш посла са хобитима, али добро сад. Супер да ми буде за пемзију, ако дочекам.

Link to comment

Bas lepo sto su pojednostavljenu sliku WWII i usputna apsolutno nepotkrepljena zapazanja o korupciji i pedofiliji uzeli kao osnovu ovog razmatranja o savremenom nordijskom zivotu.

Inace zabavno mi je da autor ovog teksta bilo koga ima herca da optuzi za rasizam. Rubbish.

Link to comment

Non sequitur. Kakve veze ima jedno s drugim? Odakle znamo da li je populacija na antidepresantima uopste anketirana u anketama u kojima je utvrdjivana srecnost™? 

 

Nepotkrepljeno, sto rece Vasa, i uopste odise 1 zeljom da se prove the point (no matter what).

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...