Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

sta ce, eto zrtvuje se za druge da se slucajno ne bi prevarili dolaskom u australiju i dosli u istu situaciju - da imaju 6 figures platu i nekretninue u sidneju :laugh:.

 

ali dobro, sve ce biti bolje kada se jednog lepog dana a mozda i pre :D, preseli na tajland ili severnu koreju. jer valjda jos uvek razmatra gde ce mu biti udobnije nego sto mu je sada. 

Link to comment
1 minute ago, roksi said:

da imaju 6 figures platu i nekretninue u sidneju :laugh:.

 

ali dobro, sve ce biti bolje kada se jednog lepog dana a mozda i pre :D, preseli na tajland ili severnu koreju. jer valjda jos uvek razmatra gde ce mu biti udobnije nego sto mu je sada. 

Koju nekretninu/E u Sidneju?

 

Za DPRK sam do sada mali milion puta ponovio da mi ne odgovara za život iz 3 razloga. 

Link to comment
4 minutes ago, Midgeta said:

svaka vam cast kako istrajavate

 

Eh, otkriću ti tajnu, ali nemoj nikom da kažeš!

 

Spoiler
On 2.4.2022. at 1:36, peralozac said:

 

U sred srede (wink wink), ne bih ja ni varao Noskiča sa tamo nekim atlantskim okeanografima! Kakav je da je, moj je Aussie, volim ga lokalpatriotski, ja drugoga nemam.

 

 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Midgeta said:

ja sam dan jedan uspela i prvo me iznervirao, a posle mi je bilo smesno

 

Osnovnom idejom se nosi kako da se penzioniše u četrdesetoj uz nekretninu u vlasništvu i udoban štek (po toku priče konfiguriše se ne manje od $1m u kešu/zlatu/akcijama). 

Sad, kad je (rek'o bi', godinama) podbacio taj cilj, sad više ništa nema smisla. :cry:

  • Haha 2
Link to comment
1 minute ago, peralozac said:

 

Eh, otkriću ti tajnu, ali nemoj nikom da kažeš!

 

  Reveal hidden contents

 

 

Necu nikad :D

 

Spoiler

Nisam uopste po pisanju skontala da si i ti Aussie:D

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Tpojka said:

 

Osnovnom idejom se nosi kako da se penzioniše u četrdesetoj uz nekretninu u vlasništvu i udoban štek (po toku priče konfiguriše se ne manje od $1m u kešu/zlatu/akcijama). 

Sad, kad je (rek'o bi', godinama) podbacio taj cilj, sad više ništa nema smisla. :cry:

 

Aaaaaa on ustvari fejluje :lolol:

 

Sad ima smisla sto linkuje one clanke zivi u Kambodzi sa 30 dolara mesecno, ne trosi ni na sta, zivi u kontisu sa -30 dolara i do jaja mu je itd

  • +1 1
Link to comment
37 minutes ago, Tpojka said:

 

Osnovnom idejom se nosi kako da se penzioniše u četrdesetoj uz nekretninu u vlasništvu i udoban štek (po toku priče konfiguriše se ne manje od $1m u kešu/zlatu/akcijama). 

Sad, kad je (rek'o bi', godinama) podbacio taj cilj, sad više ništa nema smisla. :cry:

Tako je, probio se rok iz raznoraznih razloga: radi se 100% od kuće pa je podnošljivije, AUD je dosta pao prema ostalim valutama, neke investicije su podbacile i privatni razlozi. U svakom slučaju nije daleko.

A kada je reč o cifri nikada nisam tačno napisao o kojoj je cifri reč niti to planiram da uradim jer svačija situacija je drugačija. 

Edited by noskich
Link to comment
https://www.politika.rs/sr/clanak/526494/Ovde-nema-solidarnosti-i-empatije
Ovde nema solidarnosti 

Ljudi koje sam upoznao uglavnom su nižih socijalnih slojeva i žive životom od danas do sutra. Bio sam iznenađen njihovim oskudnim obrazovanjem, čak ni tablicu množenja ne znaju, a kamoli neke druge, osnovne stvari.

Tela su im „ukrašena” mnogobrojnim tetovažama i pirsinzima, pa mi je trebalo dosta vremena da počnem da ne primećujem „ukrase” već ljude. „Oziji” imaju potpuno drugačiji pogled na svet i veoma je teško ostvariti bilo kakvu dublju konekciju sa njima. Slobodno mogu reći da je solidarnost i empatija kod Australijanaca jednaka nuli.

images?q=tbn:ANd9GcTrXCuxWRRlNzIxF2XuH9EWKiICCmVLpTOnYQ&usqp=CAU
 
Ne mogu to ljudi koji nisu živeli u Australiji da razumeju. Frapantna količina bogana svuda i na sve strane. Meni je svakako draža ova multikulti sirotinja nego lokalni bogani bogami.
 
 
"...otvoriće se pitanje da li će žal za domovinom na kraju ipak prevagnuti. Dilema u glavi postoji i videću na koju ću stranu nagnuti." [emoji171]

Sent from my SM-S901E using Tapatalk

Link to comment

Nemogućnost da se skući tu gde živiš plus upozorenje drugima da ne ponove istu grešku. 

 

@peralozac kad ces opet do Sidneja pa da organizujemo tradicionalno @iDemo okupljanje? Posle praznika januar ili februar?

Edited by noskich
Link to comment
7 hours ago, noskich said:

@peralozac kad ces opet do Sidneja pa da organizujemo tradicionalno @iDemo okupljanje? Posle praznika januar ili februar?

 

Rado! Nemam trenutno ništa planirano, javljam se kad me put nanese.  

 

Ne znam da li nam drug @iDemo i dalje svraća ovde, pokušao sam da ga dovabim pre par stranica, ali ne trza.

 

 

Link to comment

Jel neko bio po plažama ovih dana? Mi bili do St Andrews (ili što peralozac kaže st Daniel Andrews), bilo je dosta dobro ali i posećeno.

Lepo vreme je međutim neke od nas zateklo nespremne kao sneg beogradske putare:617ec53b72f6ffdb5b22a1cff61898cf.jpg

Sent from my SM-S901E using Tapatalk

Link to comment
17 minutes ago, magi said:

Jel neko bio po plažama ovih dana?

 

Safety Beach, juče i danas. Gađamo plaže blizu izlaska iz zaliva posle velikih kiša jer se voda prva očisti. Minus blizine otvorenog mora je malo hladnija voda, ali šta je to za nas željne kupanja :) Juče je osetno rezalo na momente, a danas je već skroz OK, samo se oseti tokom ronjenja.

 

Mi volimo da idemo kasnije, oko 5-6 popodne pa retko imamo problema sa gužvom, što na plaži što na putu.

Link to comment
 
Safety Beach, juče i danas. Gađamo plaže blizu izlaska iz zaliva posle velikih kiša jer se voda prva očisti. Minus blizine otvorenog mora je malo hladnija voda, ali šta je to za nas željne kupanja [emoji4] Juče je osetno rezalo na momente, a danas je već skroz OK, samo se oseti tokom ronjenja.
 
Mi volimo da idemo kasnije, oko 5-6 popodne pa retko imamo problema sa gužvom, što na plaži što na putu.
Ta linija Safety Beach - Rosebud ima najbolje plaže u Melburnu.

Nažalost opet će kiša padati nekoliko dana i opet će biti loš kvalitet vode nekoliko dana posle

Sent from my SM-S901E using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...