Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Jezivo je kako ti zarad svoje poente kenjaš po životima onih koji su prošli više od tebe (ako ne i mnogo više od tebe).Po jubilarni 17.ti put sam zažalio što sam se s tobom upustio u "diskusiju". Ti si nesposoban za takvo nešto. EDIT. I još sam onoliki post napisao. Dakle, neverovatna sam budala. :isuse:
Pa, valjda kapiraš da je to prilično ekstremno za mnoge ljude.
Problem je u tome sto ljudi ne vide koliko je taj `normalni` konzumeristicki svakodnevni zivot na kredit danas ekstreman, To je kao kada se skuva zaba, ako je ubacis u vrelu vodu iskocice, ako postepeno zagrevas nece ni primetiti.Koga interesuje nek pogleda kako to izgleda na makro nivou na temi svetska kriza, cifre ne lazu.dalai_lama_quote-man.jpg Edited by noskich
Link to comment
Ne znam šta si uradio sa čovekom koji je otvorio ovaj topik, jer si u opasnoj svađi sa njegovim početnim postovima.
Prijatelju, ako hoces da ucestvujes u diskusiji onda je prati. Postavljas pitanje na koje je odgovor dat na istoj strani.
Kakve veze to ima sa temom? (Posebno onim "dobra plata" - naslov koji si sam dao, pa si na njega izgleda zaboravio?)
Pa pogledaj odgovor iznad.Nemas 5-10 minuta da procitas pravac diskusije? Nemam ni ja da ti odgovaram (za ubuduce ako nastavis tako). Edited by noskich
Link to comment
Procerdao si vreme, da li si procerdao lovu to ces tek videti.Btw, niti placam hipoteku, niti placam kiriju. Moze se kad se hoce. Ali to ne pada sa neba i ne moze ako ti je pojam minimalnog komfora da zivis sam u dvosobnom stanu. Kao sto je mnogima pojam da svake sezone kupuju novu garderobu i bacaju `staru`, mobilne telefone, TV-e, kompjutere, paket all inclusive aranzmane na kojima je poenta uslikati prepoznatljive simbole pa postovati na Facebook, voznja dzipa da se kupi mleko u supermarketu itd. itd.quotes_dalai_lama.jpg
Sta cemo sa nama koji zive u petosobnim kucama? :unsure:Tacno je da ti neke stvari ne trebaju (tipa dzip od 50 iljada evara svake 2 godine) al pricati kako je sve to zamlacivanje je glupost. Ljudi pozele stvari, neki da putuju, neki da igraju skyrim na zivotinji sa ekranom od 40 inca, neki da voze neki pravi dzip (uf, sto videh jedan dobar otvoreni u severnoj suburbiji, skace i uskace lik preko kanala dubokih 2 metra, dize prasinu i generalno se ludo provodi i bole ga kurac), neki da naprave kucu iz snova, licni poluolimpijski bazen i sl... anyway fokusirati se na jeftine stvari samo zato sto su jeftine je po meni tracenje zivota, isto ko fokusiranje na skupe zato sto su skupe. A Dalaj Lama prosipa "mudrosti".
Link to comment

Molim da se Dalaj Lama ne napada na konto toga sto ga citira neko ko dokazano ne ume (a verovatno ni ne zeli) da diskutuje. EDIT (Pazi, bogati, on ne moze prosto da navede citat D. Lame koji mu se svidja, nego je cela poenta da pljucne na put koji je neko drugi izabrao u zivotu.... nema respekta, mladic, ni za lek.)

Edited by Indy
Link to comment

Nek prosti uvazeni Dalaj Lama al ovakve njegove citate koriste samo dokazani pesimisti u zelji da pokazu kako je drustvo otislo u q i kako je nekad sve bilo sjajno i bajno. Uostalom ima nekoliko teza koje uopste nisu tacne (manje zdravlja?!) i nekoliko jako diskutabilnih u najmanju ruku (manje kvaliteta?).

Link to comment

pa najvaznije je da covjek radi ono sto voli i da onih 8 sati dnevno provede uglavnom u zadovoljstvu.Poslije toga, dolazi na red odnos plata-potrosnja tj koliko moze da se ''metne sa strane''Ideja da se osigura finansijska sigurnost je obicna utopija. Ovaj svijet je napravljen tako da niko nije 100% finansijski nezavistan.

Link to comment
pa najvaznije je da covjek radi ono sto voli i da onih 8 sati dnevno provede uglavnom u zadovoljstvu.Poslije toga, dolazi na red odnos plata-potrosnja tj koliko moze da se ''metne sa strane''Ideja da se osigura finansijska sigurnost je obicna utopija. Ovaj svijet je napravljen tako da niko nije 100% finansijski nezavistan.
haha, nov si Moracikuse... :)bas tu sam diskusiju prosla bar tri puta sa noskichem. ne vredi, covek prosto zeli da je slobodan kao ptica na grani od svake odgovornosti (kako bi izlgedao svet da svi inzinjeri, naucnici, doktori itd zive po principu 'e a meni je sad dosadio ovaj projekat, vi ga zavrsite, ja se sutra necu pojaviti na poslu, jer sam finansijski nezavistan pa mi se tako moze', ja ne bih zelela da znam). pokusala sam ja da mu objasnim da npr. to sto ja volim da radim ne moze da se radi bez postojanja velikih projekata/para/masine i odgovornih ljudi kao njenih delova, tj. ljudi koji bi posvetili zivot svom poslu i da ih ne platis i ne zanima ih nikakva finansijska nezavisnost. inace mi je u celoj prici najzanimljivija ta opsesija cinejnicom da u zivotu mora da se radi. i onaj strip sto je kacio pre nekoliko strana, u onom delu gde su prikazani spanci i kinezi, i oni, muceni, na svojim jezicima ne kazu nista drugo nego "I work really hard."/"I'm very busy".
Link to comment

Meni je noskich prepun protivrecnosti (kao sto su i neki drugi primetili). Cas bi finansijsku nezavisnost, cas ispoljava prezir prema materijalnom posedovanju; cas bi da bude pilot, cas preporucuje preturanje po kontejnerima; cas kaze da je sve, ali sve "state of mind", a odmah u sledecem postu preporucuje Brazil nasuprot Australiji (odjednom vise nije sve samo "state of mind"). Jedina konzistentost je nepostovanje sagovornika, od njega se argumenti odbijaju kao gumeni metkovi o tenk. Ako se pojavi Lancia da zadovoljno kaze da mu je otplata hipoteke lepo zavrsila posao u zivotu, komentar nije da kaze, bravo, bas mi je milo zbog tebe, vec nesto efekta "ti si rob i ovca za shishanje".I onda dodje vrhunska budala, tj. ja, i napise mu omalu knjigu, u smislu da, eto kako u praksi moze da izgleda finansijska nezavisnost (ima svoje probleme, jel'da) i to prica iz zivota, ne neka teska filozofija ili ideologija, i sta je njegov komentar na to - naravno, akter te price je budala, nije se setio da treba da bude freelance pilot. Pritom, noskich nije (koliko znamo) freelance pilot nista vise od bilo koga od nas. Recju, njemu je ovo terapija ili soap box, nije dosao da diskutuje, nego da se istrese.

Link to comment

Pa pazi tema jeste pocela dobro, neki pregled cena/kvalitet zivota po raznim zemljama... a onda smo se obrusili u kontejner avionom koji smo sami napravili u nasoj kuci iz hobitona. Da nije ludo bilo bi simpaticno zapravo :D

Link to comment
Meni je noskich prepun protivrecnosti (kao sto su i neki drugi primetili). Cas bi finansijsku nezavisnost, cas ispoljava prezir prema materijalnom posedovanju; cas bi da bude pilot, cas preporucuje preturanje po kontejnerima; cas kaze da je sve, ali sve "state of mind", a odmah u sledecem postu preporucuje Brazil nasuprot Australiji (odjednom vise nije sve samo "state of mind"). Jedina konzistentost je nepostovanje sagovornika, od njega se argumenti odbijaju kao gumeni metkovi o tenk. Ako se pojavi Lancia da zadovoljno kaze da mu je otplata hipoteke lepo zavrsila posao u zivotu, komentar nije da kaze, bravo, bas mi je milo zbog tebe, vec nesto efekta "ti si rob i ovca za shishanje".I onda dodje vrhunska budala, tj. ja, i napise mu omalu knjigu, u smislu da, eto kako u praksi moze da izgleda finansijska nezavisnost (ima svoje probleme, jel'da) i to prica iz zivota, ne neka teska filozofija ili ideologija, i sta je njegov komentar na to - naravno, akter te price je budala, nije se setio da treba da bude freelance pilot. Pritom, noskich nije (koliko znamo) freelance pilot nista vise od bilo koga od nas. Recju, njemu je ovo terapija ili soap box, nije dosao da diskutuje, nego da se istrese.
Ma ta finansijska nezavisnost, kakvu on zamišlja, ne može da postoji. Jedina šansa je da si neki fucking expert ili neko povezano lice sa državom, da zaradiš za 5-10 godina 500K€+ (recimo u Stradiji to daje oko 2K€ mesečno para od kamate) i da živiš od te kamate, a onda raduckaš nešto čisto da ti ne bude dosadno. Smo, to nije konzistentno, jer ako si neki expert, ti uglavnom voliš svoj posao, i ako imaš para, boli te patak da napustiš nešto što voliš. U drugom slučaju, ako si 10 godina lapao pare od države, što da staneš? Tako da, i ako ostvariš san, nema smisla da ništa ne radiš , odnosno radiš ono što voliš, jer to već radiš, svakako.Treći način je nasledstvo, ali to je rudimentarno.A cela priča noskcha mi izgleda kao da bi da se jebe, a d mu ne uđe. Proiv korporacija i biti rob, a ovamo radi u banci. Kenja da treba živeti skromno, a ovamo ima dvosban stan. Pa jbg, lako je želeti nešto i kenjati kako je to super, a živeti sasvim drugačije.I ja čeznem za tih 500k€, i kućici na selu, engleskoj travici i voćnjaku i malecnom vinogradu. Samo, jbg, daleko je to.
Link to comment
Jezivo je kako ti zarad svoje poente kenjaš po životima onih koji su prošli više od tebe (ako ne i mnogo više od tebe).Po jubilarni 17.ti put sam zažalio što sam se s tobom upustio u "diskusiju". Ti si nesposoban za takvo nešto. EDIT. I još sam onoliki post napisao. Dakle, neverovatna sam budala. :isuse:
:) ti to ocinskinoskic prolazi kroz "faze", evoluira. sigurno je 99,99 odsto ljudi prolazilo kroz neka slicna somnabulna razmisljanja.verovatno je to mlados i zgadjenost.freelance charter pilot ili novinar ha ha!nice and easy money.opet interakcija,ponekad zanimljiva.ili njiva i zasadis dve leje belog luka,kukuruza i setas se sa dve 3 krave i prifali ti nesto banalno kao so ili lek neki pa moras medj neke gnusne ljude jer znas tamo kod njih ima toga.jebiga.zivot monaski :) . noskic malo javno sanjari a nikad nije bilo te "totalne" slobode ili neovisnosti kako je on sebicno zamislja.i to posao koji se voli??to je malo bajkovito.posao je moranje inace bi bio pasija,hobi ili vec ne znam kako bih to nazvao.moze da donese odredjena zadovoljstva i pribliziti tom decijem snu.a i to je precenjeno.simpa je noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...