Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

"što nešto zavidim Yoyogiju jer živi u japanu koji je jako uređena i zdrava sredina"

 

Gospoooodža ima kućnu pomoćnicu da bi mogla da vata zjala po netu.

 

Interesantno, ta ista gospooodža zna šta su Uber. CouchSurfing, doit yourself firme...

Link to comment
(da izbegnem izgoglano smeće, nije quote)
 
Noskich:
 
Samo vodite decu od jednog casa do druge sportske aktivnosti pa do trece. Nemojte im dozvoliti da imaju slobodno vreme, Sto pre ih naviknite da ne umeju vise samu sebe da zabave i da postanu nesposobni da kreativno koriste slobodno vreme. E onda ce znati samo za rasporede, skolski raspored, fakultetski pa radni do smrti. A kad nemaju raspored - dosadno. Dosadno mi samom sa sobom, reci mi sisteme sta da radim sa svojim zivotom, sam vise ne umem. 

Roditelji, samo jurite i vodajte me na fudbal, klavir, skijanje... daj da postanem robot sto pre koji samo zna za kompeticiju. Moram bre ja da budem najbolji, nikako drugacije. Podizi stres, podizi pritisak. Samo pumpaj batice. Mora sve najbolje za moje dete, Iz najbolje namere cu da stvorim robota od njega.

 

Neglecting a minor je krivično delo. Za to se dobija zatvorska kazna.

Tebe bi verovatno prijavili i oduzeli ti dete.

 

Zatvorenici, zbog čega god da su u zatvoru, ujedinjeni su oko jednoga: ko god se ogrešio o decu, ima da umre. I naprave mu (već zatvorski) život tako teškim da se sam obesi ili ga oni nekako skenjaju.

 

Tu dolazi humana država do izražaja. Kazna za ogrešenje o decu koliko god da je duga, nije smrtna. Za takve su napravili "high protection" zatvor u Silver Water, da im spasu živote.

Link to comment
7 hours ago, peralozac said:

 

:):):) Šta je Noskiču, polako počinješ da shvataš koliko će dete da te košta pa se nekontrolisano bacakaš jer ode early retirement mast u propast? Toliko si se uzbudio da sam sebi protivrečiš - šta ćemo sa klinjom iz prethodnog posta što bi hteo violinu? Šta će biti kada mali/mala Noskič Jr poželi fudbal, klavir, skijanje? Hoćeš da ga/je posedneš i objasniš mu/joj kako to sistem pokušava da ga/je uvuče pod svoje? Šta će biti kada te onako tužno pogleda okicama kao klinja iz crtanog? Puk'o si Noskiču, ali na najlepši mogući način, drago mi je zbog tebe.

 

 

Noskich nam je vec objasnio za sta deca sluze; da izdrzavaju roditelje, i (kad se vrate s posla) masiraju im bolna ledja, a ne da sviraju violinu. Ista obaveza ne vazi za Noskicha,jer on nije Thai. Vi sto podizete decu koja nisu Thai i nece vas izdrzavati ste obicni suckers, koje je sjebao sistem. I jos im na sve to placate skijanje....suuuuuckers! 

Edited by rajka
Link to comment
1 hour ago, rajka said:

...

I jos im na sve to placate skijanje....suuuuuckers! 

 

Ne samo dnevno nego i noćno pa ih snimamo na video dok idu dole. 

 

2018nocno01.jpg

 

Sva sreća da je skijanje besplatno (samo ski pas, sat vremena je daleko od kuće). Ali plivačka akademija, balet, klavir, karate, nisu bili.

Link to comment
10 hours ago, peralozac said:

 

... a onda je prefrigani sistem podlo produžio ljudski vek da može bolje da nas cedi.

 

5a590a8615f95_AustraliaLifeExpectancy.JPG.37b2d2abaad819f31ce58b6a1604ebc7.JPG

zanimljivo, Italija je 

Italy/Life expectancy
 
83.49 years (2015)
19601970198019902000201085858080757570706565
Italy
83.49 years
zašto je tako u Italiji? da li neko zna?
Link to comment
9 hours ago, Yoyogi said:

 

Ima UN merilo da se nađe na netu. Jadan ti, ceo život u poniženju, ni ne znaš da ima sređenih država.

Ja sam pitao da li postoji nekorumpirana država, a ne da li postoje sređene države.

 

Link to comment
1 hour ago, iDemo said:

 

Kod njih ko prezivi 'mlade' godine i ne strada od trovanja olovom ili pada na ostre predmete (17x zaredom) - taj je vidjen za duboku staros', ne?

nisam čula, nije mi poznato.

Link to comment
3 hours ago, JozoMujica said:

Ja sam pitao da li postoji nekorumpirana država, a ne da li postoje sređene države.

 

Onda neka ti bude. Ako su sve korumpirane, neke više neke manje, razlika je u tome šta se desi kada nekoga uhvate.

Link to comment
15 hours ago, peralozac said:

 

... a onda je prefrigani sistem podlo produžio ljudski vek da može bolje da nas cedi.

 

5a590a8615f95_AustraliaLifeExpectancy.JPG.37b2d2abaad819f31ce58b6a1604ebc7.JPG

 

Japan je bio na 86 godina. Kada je 20,000 poginulih od tsunamija 2011. zvanično proglašeno mrtvim (tela mnogih nikada nisu pronađena posle 2 godine) onda je to polako došlo u statistiku WHO i spustilo životni vek na dole.

Link to comment
19 hours ago, MilenaS said:

što nešto zavidim Yoyogiju jer živi u japanu koji je jako uređena i zdrava sredina

 

 

 

Taj čovek je pijan. Neko je napravio priču za naivne googlatore da se tako umire po ulicama.

Link to comment
2 hours ago, mlatko said:

Mediteranska laka ishrana, izbegavanje jakih stresova, porodicna povezanost i iz toga generalno proizlazi: prevencija.


To je to. Sardinija na primer, kao deo tzv. Plavih Zona, sigurno vuče prosek na gore.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...