Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Australija je zemlja u koju možeš da dođeš bez ičega i da napraviš svoj "way up".

 

Koliko god da je noskich  bio protiv, on je prošao baš tako. 

Link to comment
Just now, Tpojka said:

Hoćeš da pitaš: "Ne napadaš ništa što ti pogoduje?" Tako je, ne napadam.

 

Pa dobro, ti sediš gde si, šta ćeš. Oni koju su uzeli rizik, mogu i da kenjanju a mogu i da budu zadovoljni što nisu gde ti jesi. I bez nade da se odatle izvuku.

Link to comment
4 minutes ago, Tpojka said:

Je l' neka od tih rečenica traži odgovor ili su sve tri retoričke? Vezane definitivno nisu.


Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate.

Link to comment

Idemo dalje, dan drugi nakon praznika:

Frustration across Sydney's train network. People restricted from entering platforms at Wynyard train station. Trains cancelled again due to a driver shortage. 

 

 

Edited by noskich
Link to comment
21 hours ago, Yoyogi said:

Australija je zemlja u koju možeš da dođeš bez ičega i da napraviš svoj "way up".

 

Koliko god da je noskich  bio protiv, on je prošao baš tako. 

 

Sto nikada nisam sporio, pri cemu je kljucna rec to mozes. I ja jesam to napravio.

Ono sto sve vreme pisem je da ovo vise nije dobra zemlja za trajno useljenje imigranata koji bi ceo zivot proveli ovde. 

2008-me kada sam dosao, to je bila zemlja u kojoj se mogla kupiti kuca, u kojoj si mogao primati socijalu ako ti je trebala, u kojoj je zivotni standard bio daleko visi nego danas, u kojoj je bilo manje ljudi i time manje guzve i pritisaka, u kojoj si mogao dobiti drzavljanstvo i stalni boravak daleko lakse nego danas.

Mnogo se promenilo.

 

Nikada nikome ko me je pitao za savet o imigraciji u Australiju nisam rekao da ne dolazi. Rekao sam mu/joj, ako nemas sta da izgubis, dodji, probaj i vidi. Ali nisam krio debele negativne strane zivota ovde i to ogromno pogorsanje kvaliteta zivota. Sasvim realno.

 

S druge strane ko tamo odakle dolazi zivi sasvim dobro, to jest ima lepu kucu u vlasnistvu na odlicnoj lokaciji, dobar i lepo placen posao, to jest nista mu ne fali, e za njih bih bio mnogo oprezniji. I njima bih rekao da prvo jasno definisu sta im to nedostaje u zivotu a nadaju se da ce to nadomestiti preseljenjem ovde. To je onda nesto drugo. Kada nemas nista onda nemas nista ni da izgubis, sto da ne. 

 

A uvek sam iznosio konstataciju da je Australija dobra kao odskocna daska. Da se usavrsi jezik, uzmu papiri i nesto zaradi pa da idemo dalje. Da se zivi, ne vise, bilo je pre, nestalo. Osim ko ima neku struku opste prirode tipa doktora opste prakse, gradjevinskog inzenjera, ucitelja... i uspe da nadje dobar posao u gradovima kao sto su Pert, Adelejd i Brizben ili jos manjim. Onda je to nesto drugo. 

Edited by noskich
Link to comment

Sidnejski gradski prevoz je uvek bio na rubu pucanja po šavovima. A tek automobilima proći kroz špic, gore nego Bangkok ili Džakarta.

 

Na posao sam uglavnom išao peške. Ako je kiša ili teška vrućina, onda vozom. Od Kings Cross stanice do Martin Place je bilo 80 sekundi, tačno da možeš vazduh da zadržiš.

Najviše sam voleo da se vraćam sa posla peške, sa panoramskom šetnjom kroz Pitt Street do Circular Quay, preko Opere i Botaničke bašte.

Link to comment

Ti si isao peske od Potts Pointa do Darling Harbour za pola sata. Ja da krenem iz Auburn do Chatswood trebalo bi mi 5 sati u jednom pravcu.

Edited by noskich
Link to comment
3 minutes ago, noskich said:

Ti si isao peske od Potts Pointa do Darling Harbour. Ja da krenem iz Auburn do Chatswood trebalo bi mi 5 sati u jednom pravcu.

 

10 minutes ago, noskich said:

...
Sto nikada nisam sporio, pri cemu je kljucna rec to mozes. I ja jesam to napravio.

...

 

Ih, sada ti meni pričaš ono što sam ja tebi govorio pre 10 godina a ti me gađao googlama.

Napravio si, tako i treba, tako je i trebalo i moralo da bude. Šta ti radiš sa svojim zarađenim parama, nije ničija briga.

Link to comment
22 hours ago, Tpojka said:

 

Ali po te pare mogu da biraju bilo koji kraj?

 

Ne, za milion samo geto ako pricamo o kuci sa zemljom, ne o town house. Ako hoces solidan kraj i pristojnu kucu (sa izolacijom i duplim prozorima) to je onda 2-3 miliona. Samo da pojasnim kada napisem solidan kraj onda bas to i mislim, recimo kao neki solidan deo Novog Beograda, ne Vracar i Dedinje. Vracar i Dedinje tamo gde Yoyogi ima stan, tamo su kuce na desetine miliona. A stanovi, minimalno milion za neku garsonjeru-jednosoban pa na vise.

Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...