Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Jeste, radim dva posla. Jeste, naveo sam kao primer 120k sa kojim se vec placa porez 29.69%. Jeste, napisao sam da placam vise od tog poreza.

Nikada nisam napisao koliko tacno zaradjujem niti bi to bilo pristojno od bilo koga da pita ili spekulise. 

Yoyogi je naveo da sam volontirao, sto jesam, bio sam na internshipu 2009-te godine. 

 

Sta je poenta, reci mi molim te?

 

Poenta je da bi mogao da imas bolji posao sa vecim primanjima (od oba sadasnja posla) kad bi se potrudio.

Link to comment

Spinujes samo ti, jer tvrdis da je lako odreci se mesa i kola, a ne objasnjavas na osnovu cega je to lako.

Ti stvarno mislis mene da veslas? Ja tvrdim da je lako odreci se svega sto ti ne treba/ne zelis. Ako je nekome svaki dan bez mesa mucenje (izuzimam medicinske razloge), onda dzaba sve. Ja ako verujem da je nesto dobro/korisno nemam problem da se odricem i menjam.

 

Ti si taj koji smatra da je nesto posebno ne jesti meso i nemati auto, ne ja.

Link to comment

Poenta je da bi mogao da imas bolji posao sa vecim primanjima (od oba sadasnja posla) kad bi se potrudio.

 

Moj sef koji je moj direktni nadredjeni ima zvanje direktora. On zaradjuje nakon poreza 25k vise od mene. A pod vecim je stresom 3 puta nego ja i gotovo ceo dan po sastanchenjima.

Nije to vredno toga.

Bolje mi je da se u magacinu razgibavam i budem placen za to.

Link to comment

Ti stvarno mislis mene da veslas? Ja tvrdim da je lako odreci se svega sto ti ne treba/ne zelis. Ako je nekome svaki dan bez mesa mucenje (izuzimam medicinske razloge), onda dzaba sve. Ja ako verujem da je nesto dobro/korisno nemam problem da se odricem i menjam.

 

Ti si taj koji smatra da je nesto posebno ne jesti meso i nemati auto, ne ja.

 

Nisam ja nego zvanicna naucna istrazivanja uzroka globalnog zagrevanja. Prvi uzrok je industrija mesa. Drugi uzrok su automobili. 

Link to comment

Nisam ja nego zvanicna naucna istrazivanja uzroka globalnog zagrevanja. Prvi uzrok je industrija mesa. Drugi uzrok su automobili.

Dobro i? Ti si se odrekao mesa i auta zbog globalnog zagrevanja?

Link to comment

Cekaj, u kojoj to zemlji na svetu kao vlasnik stana u zgradi polazes imovinsko pravo na zemlju na kojoj se zgrada nalazi?

 

Dodje investitor, kupi dva-tri placa, srusi kuce, napravi zgradu, proda stanove i... zadrzi vlasnistvo nad zemljom? To mozda u Japanu (pisao Yoyogi o tome), to tako ne funkcionise u Srbiji recimo.  

 

No to je nebitno. Bitno je da tajlandski kraljevi svakako nisu imali u vidu, kada su pisali himnu, da ce jednog dana (a to se dogodilo pre 20 godina) zbog ekonomske krize u celoj Aziji, da rese  da otvore vrata bledolikim penzionerima da legalno dobiju boravak u Tajlandu ako mogu da dokazu da im je mesecna penzija preko neke odredjene sume, i da ce biti uplacivana u Thai banci. Kada su videli da je odziv dobar, setili su se da mogu bledolikima da jos malo para isisaju ako im dozvole da kupe nekretnine, pa su krenule te vratolomije "ne preko 49% vlasnistva u zgradi" i "ne moze kuca ali moze stan". Nije govno nego se cuko posro. To je poznata sema da izigras duh zakona, nisu Thai to izmislili. U New Orelansu imas legalne kockarnice iako je kockanje u Luizijani nelegalno, jer je nelegalno "on Louisiana soil". Kockarnice su napravili na vodi, i permanentno ih prikacili na obalu. Ko jebe zakonodavce kad se nisu setili da kazu "i na vodi i na zemlji" kad je trebalo.

 

Ako te zanima kako se to "ne damo ni pedja zemlje tudjincima" radi jako i do samog kraja, samo konsultuj nas starije koji se lepo secamo SFRJ. U SFRJ stranac nije mogao da kupi nikakvu nekretninu - ni stan, ni kucu, ni zemlju, Nista. Nemas pasos SFRJ, cao zdravo, dovidjenja.  

Link to comment

Ova tema ima vise od 6.5 godina?!!!!  :o  :o

ja za to vreme i dosla i otisla iz Australije... (koja je, btw, jedno odlicno mesto za zivot. Osim ako niste asylum seeker ili indigenous.)

I sad ispade da je noskich indigenous, ne?? 

Link to comment

Moj sef koji je moj direktni nadredjeni ima zvanje direktora. On zaradjuje nakon poreza 25k vise od mene. A pod vecim je stresom 3 puta nego ja i gotovo ceo dan po sastanchenjima.

Nije to vredno toga.

Bolje mi je da se u magacinu razgibavam i budem placen za to.

Kako da ne. Sve ti verujem.

Link to comment

Cekaj, u kojoj to zemlji na svetu kao vlasnik stana u zgradi polazes imovinsko pravo na zemlju na kojoj se zgrada nalazi?

U Srbiji, recimo

Link to comment

Meni je bitno da imam osnovne potrebe zadovoljene. I smatram da niko ne treba da umire od gladi, da bude beskucnik, da nema pristupa zdravstvu i obrazovanju.

Ocito se po tom pitanju ne slazemo.

 

Kako ti menjas sistem da cujemo? Ne poznajes me i ne znas nista o meni osim ono sto je napisano na ovom forumu, a na osnovu toga izvodis zakljucke kao da me poznajes i znas sve o meni.

 

 

Jos jednom za ovo - o tendencioznom iskrivljavanju cinjenica:

 

Uopste me ne interesuje da li je kraj u kojem zivim skup ili jeftin. Jedino sto me interesuje jeste da ne moram da putujem na posao 2 sata i da se vracam kuci jos dva sata.

Ja ne biram gde mi je kancelarija, ja biram posao. A lokaciju kancelarije bira poslodavac.

 

Jos jednom, bitno mi je ono sto smatram da svaki covek na planeti treba da ima - zadovoljene osnovne potrebe i slobodu da raspolaze svojim vremenom, to jest da bude direktno ukljucen u odlucivanje kako da se to vreme raspodeli. 

 

Kuca se nalazi hiljadama kilometara daleko od moje trenutne lokacije i tamo nema posla za mene. A ona je osiguranje da ne zavrsim na ulici kada vise ne budem mogao da placam rentu.

Moj posao se nalazi na pola sata vozom od centra, to je vec pomenuto mnogo puta.

 

Sam si pisao da je kraj u kojem zivis skup, ali da ne zelis nista ispod toga, jer ti sve osim par minuta peske predstavlja uzasno spustanje kvaliteta zivota. Upitan si zasto neces da ides pola sata (a ne dva), pa ti je bilo puno. Jel tako ili nije? Nije bitno da li je centar ili nije. Takodje nije bitno gde ti je kuca, nego da si iskesirao 200k i da se zalis kako lose zivis.

 

Ne moram da te poznajem kad ionako govorim samo o stvarima o kojima pises ovde javno. Zadovoljio bi se osnovnim potrebama, ili alternativno da budes mali bog negde u zemlji treceg sveta. Kapiram da kad se konacno preselis tamo gde hoces, da ces aktivno da radis na tome da ostanu siromasni, da ne bi placao vise od $3 dnevno za hranu. U suprotnom ti zalihe nece dugo opstati. Jel tako ili nije?

 

Ne menjam sistem zato sto sistem nije toliko los. Skolstvo je besplatno, zdravstvo, stan itsl. moze da bude besplatno, ali to sve ima svoju cenu sad (30% na manje prihode od 120k je nesto o cemu mogu samo da sanjam). Postoji dovoljno zemalja na svetu gde ta opcija postoji i za tebe, ali to tebe naravno ne zanima. Bolje je biti 20 godina u korporativnom svetu, ustekati milione i onda ziveti kao bog medju sirotinjom.

 

Ti si umislio da te postovanje youtube klipova kako se gaji paradajz cini alternativom. Ne cini (kad sam pitao jos pre par godina kako basta bili su neki izgovori), jer ti se dan svodi na rad od jutra do sutra da bi eventualno nekad mogao da ne radis uopste. Sve je to ok, ali taj dan nikad nece doci i to ne zato sto neces zaraditi, nego zato sto tebi nikad nece biti dosta. Kome nije dosta 200k i pitaj boga koliko jos u steku, nece biti dosta ni 10 miliona.

Link to comment

I šta sam pogrešio? Tvrdio sam da negde ima gini koeficijent po keme je Australija ispred Tajlanda, i to što si linkovao potvrđuje moju tvrdnju. Manji gini koeficijent znači manju nejednakost, to ti je valjda jasno? Moj subjektivni utisak je da su nejednakosti na Tajlandu ogromne, kao nebo i zemlja u odnosu na Australiju, šta tu nije tačno? Australijska starosna penzija (za koju ne mora da se u životu radilo jednog jedinog dana) na kojoj žive najsiromašnijij Australijanci je preko hiljadu evra mesečno,

 

SaE

 

To nije problem zato sto bi on na Tajlandu bio na onoj boljoj strani skale ;).

Link to comment

Probudis se u 6

krenes na posao u 7

Stignes u 9

Radis do 17

Vratis se kuci u 19

U 20 si u magacinu

Sljakas do ponoci

Spavas

 

Apsolutno ne vjerujem da je ovo istina

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...