Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

LinkedIn, smetlište gde svoje narcisoidne snove, self-stimulated, sa noćnim polucijama stavljaju oni koji vole da im se ime vidi odštampano.

Kao što je nekada Minimaks u svojoj nagradnoj igri kao prvu nagradu dodeljivao da se dobitniku 3 puta pomene ime u emisiji.

Ono što tamo pišu o sebi je smeće ravno slikama mačaka na FB.

Edited by Yoyogi
Link to comment

Ne treba - usput sakrij detalje kontakta sa LinkedIna u onom screenshotu. Lako te je naci (nisam pokusavao).

 

Ne brinem se za te koji hoce i umeju da nadju. Oni su manjina. Brinem se samo da ne bude na izvol'te bukvalno svakome.

Link to comment

LinkedIn, smetlište gde svoje narcisoidne snove, self-stimulated, sa noćnim polucijama stavljaju oni koji vole da im se ime vidi odštampano.

Kao što je nekada Minimaks u svojoj nagradnoj igri kao prvu nagradu dodeljivao da se dobitniku 3 puta pomene ime u emisiji.

Ono što tamo pišu o sebi je smeće ravno slikama mačaka na FB.

Pa ima dosta toga, kao i svuda, ali ima i kvaliteta. Ko je ko, ko decision maker, sa kojim firmama rade, kako naći distributera i slično.

Link to comment

Naravno da ga je lako naci - i tebi bi lako nasli da hoces da dodjes na svinjske kolenice i pivo negde pred (djavolji) Bozic.

Dobro, ove godine ce da bude i zelena salata bez 'dresinga' za vegane i vegAtarijance...

Zivot k'o zivot...

Došao bih ja, no tu su odmori sa ženom i decom u Moeraki i Sandfly Bay. Nema šanse da izbegnem, a da budem pravo i ne bi. Bilo kojom drugom zgodom/datumom tu sam za 3 sata leta :)

Link to comment

Nagovorio me jedan, negde 2006. ili 2007. da se učlanim u to. Kaže, ako hoćeš nekoga da nađeš, svi su tu.

Kad ono, to sranje počelo da riška po mojim mejl adresama i da spamuje ljude mejlovima bez mog znanja. Smesta sam obrisao nalog i ne pada mi na pamet niti da nekoga tražim niti neko da mene gleda.

Ne znam kako se oni izdržavaju, kupili su 10 miliona dolara opreme od moje firme prošle godine.

Link to comment

Došao bih ja, no tu su odmori sa ženom i decom u Moeraki i Sandfly Bay. Nema šanse da izbegnem, a da budem pravo i ne bi. Bilo kojom drugom zgodom/datumom tu sam za 3 sata leta :)

Nismo ni mi bash sentimentalno vezani za "pred Bozic" termin - ako imas vremena kad dolazis poslovno moze nesto i ad-hoc a ako menjamo termin i usaglasavamo - nesto cemo da ubodemo svakako... 

Link to comment

Nagovorio me jedan, negde 2006. ili 2007. da se učlanim u to. Kaže, ako hoćeš nekoga da nađeš, svi su tu.

Kad ono, to sranje počelo da riška po mojim mejl adresama i da spamuje ljude mejlovima bez mog znanja. Smesta sam obrisao nalog i ne pada mi na pamet niti da nekoga tražim niti neko da mene gleda.

Ne znam kako se oni izdržavaju, kupili su 10 miliona dolara opreme od moje firme prošle godine.

Hoce to da riška - narocito kad mu dozvolis a misliš da nisi pa jos onda ispadne da je bez tvog znanja... #muka #nevolja... :)

Link to comment

To moja žena radi kao chef u Thai restoranu. Žena, ne ćerka.

 

Pošalji ti tvoju decu na kuvanje, naše su ambicije veće.

A ni kuvanje nije loše, deca joj probaju ručak svaki dan, njima je Thai egzotika. Kada nam dođu na sleep-over, slikaju obroke i šalju kući da im roditelji vide kako žive ljudi koji svaki dan jedu u Thai restoranu - u svojoj kući.

Pa to sam i sugerisao u prethodnom postu - da su ti ambicije u vezi sa ćerkom veće, zato sam i rekao da mi se javlja da pripremaš teren za povratak u rasistički Sidnej.

 

Da probam ponovo - dosad si napisao da ti žena (koja ima fakultet) radi u Thai restoranu kao chef (prevedeno na srpski - kuvarica ili šef kuhinje). Iz tvojih drugih postova mi se čini da kažeš da ti ćerci škola dobro ide, te zaključujem da očekuješ da upiše i završi neki fakultet - da pretpostavimo neki isplativ za ljude sa poštenim namerama, kao što je pravo, medicina, ili neki tehnički fakultet. Još sam i dopustio da ti ćerka takav fakultet završi u Japanu. E šta ćemo onda, druže samuraje? Men' se javlja da si se ovde pojavio pripremajući teren za povratak u Sidnej jer svojoj ćerci želiš da ima mogućnost za neku karijeru nakon što završi fakultet.

 

SaE

Edited by Gojko & Stojko
Link to comment

Nismo ni mi bash sentimentalno vezani za "pred Bozic" termin - ako imas vremena kad dolazis poslovno moze nesto i ad-hoc a ako menjamo termin i usaglasavamo - nesto cemo da ubodemo svakako... 

 

Ma jedva se i pred bozic sastavimo kada je najmanje prometan deo godine. 

Link to comment

Pa to sam i sugerisao u prethodnom postu - da su ti ambicije u vezi sa ćerkom veće, zato sam i rekao da mi se javlja da pripremaš teren za povratak u rasistički Sidnej.

 

Da probam ponovo - dosad si napisao da ti žena (koja ima fakultet) radi u Thai restoranu kao chef (prevedeno na srpski - kuvarica ili šef kuhinje). Iz tvojih drugih postova mi se čini da kažeš da ti ćerci škola dobro ide, te zaključujem da očekuješ da upiše i završi neki fakultet - da pretpostavimo neki isplativ za ljude sa poštenim namerama, kao što je pravo, medicina, ili neki tehnički fakultet. Još sam i dopustio da ti ćerka takav fakultet završi u Japanu. E šta ćemo onda, druže samuraje? Men' se javlja da si se ovde pojavio pripremajući teren za povratak u Sidnej jer svojoj ćerci želiš da ima mogućnost za neku karijeru nakon što završi fakultet.

 

SaE

A fakulteta i karijere nema u Japanu?

Taman posla da pored Nagoya University ide bilo gde drugde.

Ako je neko baš pritera da mora da uzme japansko državljanstvo (recimo, udajom), odreći će se australijskog a zadržati Thai i srpsko (valjda će Srbija biti u EU kada i ako do toga dođe).

Mi ovde ostajemo doveka. Odavno smo Permanent Residents, svi.

 

Videćeš kasnije danas šta sam hteo da kažem, baš na temu.

Link to comment

Ovih letaka mi u sanduče ubace po 2-3 nedeljno. Stanovi na prodaju. Lokacija je kao Chatswood a vozovi za Nagoju idu na 3 minuta.

 

2017pppstan01.jpg

 

Cifra u gornjem desnom ćošku je cena. Ovaj iznad (76kvm) je 208,000Y, to je 156,857 EUR ili 238,000 AUD.

On je 3LDK : 3 sobe, living room + kitchen. Na kolenu je zgrade pa ima i svoj izllaz na krovni balkon.

Iako je najjeftiniji od 4 slike, možda je i najbolji.

 

2017pppstan02.jpg

 

Zavisno od tehničkih okolnosti koje važe svugde, važna je godina gradnje.

 

2017pppstan03.jpg

 

Posle zemljotresa u Kobeu (Januar 1995.) promenjen je zakon o gradnji i stanovi u zgradama od pre toga su neprodavljivi.

 

2017pppstan04.jpg

 

Cene stanova samo padaju kako zgrada stari. Kako prekoračiš prag novog stana, cena kao kolima koje izvezeš od dilera, padne 20%.

Stanovi i kuće u Japanu nisu investicija, to je mesto gde se živi, krov nad glavom.

 

Sada, na temu:

 

Dobra plata: kao kapetan širokotrupnog aviona minus putovanja.

Dobro mesto: Japan, Nagoja, najsofisticiranije u državi.

Jeftin real estate: nije jeftin ali svako može da kupi.

 

Šta je još bitno: ne treba nikakav depozit. Kamata je niska, za ovaj stan od 2,080,000Y na 25 godina bi se platilo možda 20,000 AUD kamate. U Australiji, ako i ima nešto za te pare, kamata bi bilo toliko - godišnje.

 

Tako, za jedan radni vek, neko plati australijskim bankama bar 2 miliona dolara kamate.

 

Kolega kupio kuću u Tokiju, 20 minuta biciklom od Shinjuku, 70 miliona yena (800,000 AUD). Na 25 godina, otplatiće kamate u ukupnoj vrednosti 52,000 dolara.

 

To je poklon mojoj ćerki, da sa 2 miliona dolara koje ne plaća bankama započne život.

 

Sad se vidi koliko mi je stalo da se vratim u Australiju i robujem bankama.

Link to comment

Stanovi i kuće u Japanu nisu investicija, to je mesto gde se živi, krov nad glavom.

Sad se vidi koliko mi je stalo da se vratim u Australiju i robujem bankama.

 

 

Yoyogi, prva recenica je sushtina svega. 

Svaka cast, apsolutno delim i sentiment i misljenje.

I u skladu sa tim kao sto si i ti svojevremeno, jednom nogom prekoracujem prag.

Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...