Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Da, na Tajland u penziji. Ne iskoriscavam nista, sve sto imam je iskljucivi proizvod mog rada. A komfor o kojem pricam kada diskutujemo o primanjima u Australiji nije moj licni komfor, vec komfor prema australijskim standardima. Moj licni komfor postizem u Sidneju sa 10 dolara dnevno.

Edited by noskich
Link to comment

pa kako to si izabrao drugo, kada zivis u kuci sa gomilom ljudi, putujes na posao po sat vremena, i sto je jos najgore, radis za Sistem. Ti ne biras, nego mastas o tome kako si izabrao i o tom lepom sutra koje nikad ne dolazi.

 

Plus, sto kaze Estel, pricas o vrednostima, a zivotni plan ti se zasniva na iskoristavanju sirotinje, posto je ce severni Tajland da bude jeftin samo dok su siromasni.

Jesam li ja odgovoran za siromastvo u Tajlandu? Da, radim da otkupim svoje ropstvo. Lepo danas koje je vec doslo - u bilo kom momentu mogu da dam otkaz na poslu I za kucu i odem. Razlog zasto to jos ne cinim je jer u dogovoru sa zenom hocemo da se dodatno osiguramo tako da budemo sigurni da necemo opet morati da se vracamo.

Link to comment

pa kako to si izabrao drugo, kada zivis u kuci sa gomilom ljudi, putujes na posao po sat vremena, i sto je jos najgore, radis za Sistem. Ti ne biras, nego mastas o tome kako si izabrao i o tom lepom sutra koje nikad ne dolazi.

 

Plus, sto kaze Estel, pricas o vrednostima, a zivotni plan ti se zasniva na iskoristavanju sirotinje, posto je ce severni Tajland da bude jeftin samo dok su siromasni.

Jesam li ja odgovoran za siromastvo u Tajlandu? Da, radim da otkupim svoje ropstvo. Lepo danas koje je vec doslo - u bilo kom momentu mogu da dam otkaz na poslu I za kucu i odem. Razlog zasto to jos ne cinim je jer u dogovoru sa zenom hocemo da se dodatno osiguramo tako da budemo sigurni da necemo opet morati da se vracamo.

Link to comment

Da, na Tajland u penziji. Ne iskoriscavam nista, sve sto imam je iskljucivi proizvod mog rada. A komfor o kojem pricam kada diskutujemo o primanjima u Australiji nije moj licni komfor, vec komfor prema australijskim standardima. Moj licni komfor postizem u Sidneju sa 10 dolara dnevno.

sorry, ali ja se ne slazem sa boldom. to sto je nesto proizvod mog rada ne znaci da moja plata nije proizvod nakaradnog sistema, niti da to sto tebi novac zaradjen u AUS omogucava da zivis bez rada na Tajlandu nije proizvod globalno sjebanog sistema. a ovamo vices sistem je truo/fasisticki. pa ok, onda izadji iz sistema, ali uzmi ono sto je prava alternativa (prezivljavanje bez tih basnoslovnih para) a ne "sistem je truo ali mi omogucava ovo i ono pa cu ja ipak da se zadrzim u njemu neko vreme". to je licimerje.

ja znam da je sistem truo. ja mislim da sam pre-placena. ali takodje znam da mi omogucava zivot gde ja mogu da radim neke stvari koje su meni na samom vrhu liste "razloga za ziveti dok se zivi...". nekakav moral redemption nalazim u tome sto odbijam da budem deo nekih vrlo ociglednih sistemskih problema (nema sanse da se zaduzujem za kupovinu kuce  slicno) i u tome sto kad vidim da negde mogu da pomognem parama, a mislim da je smisleno to uraditi, ja dam. 

Link to comment

pa ok, onda izadji iz sistema, ali uzmi ono sto je prava alternativa (prezivljavanje bez tih basnoslovnih para) a ne "sistem je truo ali mi omogucava ovo i ono pa cu ja ipak da se zadrzim u njemu neko vreme". to je licimerje.

 

Cekaj, ti nisi shvatila do sada da noskich kuka na svecku nepravdu™ kada njega licno pogadja, a kad mu pogoduje (kada razmislja o tome kako da zivi za dz u zemljama treceg sveta), onda je to bas kul? :D

 

Covek gleda samo svoje dupe i to je to.

Link to comment

Ma ok je Noskich sta ste se navrzli?

Samo neka udje u zapisnik da u Melburnu (15km od cbd) moze da se ok zivi sa 75k pre poreza i to sa standardom koji je uporediv sa 1100 eur u bgd posle poreza. I to par sa detetom.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment

sorry, ali ja se ne slazem sa boldom. to sto je nesto proizvod mog rada ne znaci da moja plata nije proizvod nakaradnog sistema, niti da to sto tebi novac zaradjen u AUS omogucava da zivis bez rada na Tajlandu nije proizvod globalno sjebanog sistema. a ovamo vices sistem je truo/fasisticki. pa ok, onda izadji iz sistema, ali uzmi ono sto je prava alternativa (prezivljavanje bez tih basnoslovnih para) a ne "sistem je truo ali mi omogucava ovo i ono pa cu ja ipak da se zadrzim u njemu neko vreme". to je licimerje.

ja znam da je sistem truo. ja mislim da sam pre-placena. ali takodje znam da mi omogucava zivot gde ja mogu da radim neke stvari koje su meni na samom vrhu liste "razloga za ziveti dok se zivi...". nekakav moral redemption nalazim u tome sto odbijam da budem deo nekih vrlo ociglednih sistemskih problema (nema sanse da se zaduzujem za kupovinu kuce slicno) i u tome sto kad vidim da negde mogu da pomognem parama, a mislim da je smisleno to uraditi, ja dam.

Rec je o totalitarnom sistemu koji obuhvata sve pore drustva I prirode I zasao je u gotovo sve delove planete. Tako da su alternative biti prosjak (a I onda biste govorili eto uzima iz kontejnera, zivi od sistema) monah ili nesto slicno kada zivis od milostinje i to je to. To su alternative. Ako hoces da imas farmu opet moras da zaradis za zemlju I opremu. Mozes da probas da budes Tarzan u dzungli ali ja ne ubijam iz uverenja. Edited by noskich
Link to comment

Cekaj ja iskoriscavam sistem tako sto idem na Tajland a svi ovi dijasporci sta rade kada su se preselili iz Srbije u razvijene zemlje? I onda se meni popuje da sam licemer. Smejurija. Ne daj boze da imam dobru platu u nerazvijenoj zemlji, tek bi me onda razapeli na krst.

Edited by noskich
Link to comment

a ko je rekao da ja hocu da idem u Ekvador? lol

ja sam odgovarala na nonsalantnu opasku da kad si fin. nezavistan mozes da zivis gde hoces. kako da ne. sva ta cimanja koja su kasnije pobrojana mogu da se odrade i bez fin. n., ako je zivot negde prioritet, nisu ta dva bas nesto povezana.

 

Moja opaska je bila vise uzgredna, da ima zemalja  na svetu gde su stvari jednostavnije.

Inace, nema nekog posebnog razloga zasto bi Ekvador bio do jaja pozeljna destinacija.

Ja sam tu irgrom slucaja a ne usled nekog velikog lozenja.

Link to comment

Moja opaska je bila vise uzgredna, da ima zemalja na svetu gde su stvari jednostavnije.

Inace, nema nekog posebnog razloga zasto bi Ekvador bio do jaja pozeljna destinacija.

Ja sam tu irgrom slucaja a ne usled nekog velikog lozenja.

Bilo bi zanimljivo chuti otkud tamo?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...