Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

To se oseti. Zivis li u skladu sa svojim vrednostima. Da li je u potpunom skladu ono sto mislis, govoris I radis. Mi to u budizmu zovemo right livelihood.

 

sori, noskich, samo da se ogradim, nije mi namera da se smejem tvojim uverenjima. ali negde nastaje kurslus u onome sto govoris (barem iz moje perspektive). ne poklapa se... budizam na 100k. mozda to i moze i good on ya if you are in that position. mozda je tu gde se razilazimo, ne znam.

Link to comment

Pogledaj radno mesto danas. Imas strogu hijerarhiju od vrha ka dnu I svako radi bez pogovora sta mu se kaze ili dobija otkaz. To je fasizam. Ne zelim da budem deo toga.

Link to comment

Pogledaj radno mesto danas. Imas strogu hijerarhiju od vrha ka dnu I svako radi bez pogovora sta mu se kaze ili dobija otkaz. To je fasizam. Ne zelim da budem deo toga.

 

okej. sto se mene tice, slazemo se po tom pitanju. ali kako onda odresiti se toga i ocekivati isti standard koji pruza plata pod tim (fasistickim) uslovima?

 

(ili te mozda nisam dobro razumela, mozda zelis na tajland kad budes u penziji?)

Link to comment

Pogledaj radno mesto danas. Imas strogu hijerarhiju od vrha ka dnu I svako radi bez pogovora sta mu se kaze ili dobija otkaz. To je fasizam. Ne zelim da budem deo toga.

pa nemoj.

jednom sam ti vec ovo rekla - tvoja prica je duboko hipokrizna (hipokriticna?). ti pljujes iz sve snage po sistemu, ali opet zelis da iskoristis ono najgore u sistemu - veliku ekonomsku nejednakost u svetu - zarad sopstvenog komfora. mislim, izvini, ali tu nema nikakvih principa ni integriteta. 

kao sto ti je rekao Indi - zivis bolje od 99% stanovnistva a kukas kako nemas komfor. ajde da zanemarimo slobodu (mada, ako cemo po budizmu, ta sloboda treba da dodje iznutra).

Link to comment

pa nemoj.

jednom sam ti vec ovo rekla - tvoja prica je duboko hipokrizna (hipokriticna?). ti pljujes iz sve snage po sistemu, ali opet zelis da iskoristis ono najgore u sistemu - veliku ekonomsku nejednakost u svetu - zarad sopstvenog komfora. mislim, izvini, ali tu nema nikakvih principa ni integriteta. 

kao sto ti je rekao Indi - zivis bolje od 99% stanovnistva a kukas kako nemas komfor. ajde da zanemarimo slobodu (mada, ako cemo po budizmu, ta sloboda treba da dodje iznutra).

 

Na srpskom - licemerna, a nakon velike kikindske reforme jezika dozvoljeno je i licimurna :)

Link to comment

Vise je od stotke ali ovo nije pitanje komfora, ovo je pitanje slobode. U tom izboru uvek biram drugo. A komfor je isto upitan kao sto su cifre pokazale.

 

 

To se oseti. Zivis li u skladu sa svojim vrednostima. Da li je u potpunom skladu ono sto mislis, govoris I radis. Mi to u budizmu zovemo right livelihood.

 

pa kako to si izabrao drugo, kada zivis u kuci sa gomilom ljudi, putujes na posao po sat vremena, i sto je jos najgore, radis za Sistem. Ti ne biras, nego mastas o tome kako si izabrao i o tom lepom sutra koje nikad ne dolazi.

 

Plus, sto kaze Estel, pricas o vrednostima, a zivotni plan ti se zasniva na iskoristavanju sirotinje, posto je ce severni Tajland da bude jeftin samo dok su siromasni. 

Edited by rajka
Link to comment

A sto ste vi po Sidneju zapeli da setate do posla? Ko jos hoce da zivi u CBD-u?

 

Ne znam za Sidnej, ali u Brizbejnu su ono sto se tamo zove inner suburbs (tj ono sto bih ja zvala siri centar grada) prava stvar. Mada sam ja vise u fazonu kuce i freeholda, nego stana. A i vise u fazonu Kanade, nego Australije. U svakom slucaju, ako je neko mesto pozeljno za zivot, uvek ce biti mnogo vise njih koji bi da kupe ili iznajme nekretninu, nego sto fizicki mozes da tamo postavis nekretnina. Cena ti samo govori o pozeljnosti neke lokacije.

Link to comment

Pa dobro, mi sada zivimo u centru Toronta, a ranije smo ziveli 12km od centra. Razlika je ko nebo i zemlja. Nikako mi se ne ide odavde, sada samo smisljam kako da priustimo (unaffordable) kucu (a ne zivi nam se ni u stanu jbga). I ja ko noskich pravim Plan. Meni su nekako predgradja najgora. Najgore od grada imas i najgore od malih mesta. 

Link to comment

A sto ste vi po Sidneju zapeli da setate do posla? Ko jos hoce da zivi u CBD-u?

meni je zivot na obodu cbd-ja savrsen. (ovo inner subsurbs). a ne volim da koristim prevoz. jedino sto manje volim je da vozim. s druge strane, mnogo volim da pesacim, a i znaci mi kad znam da stizanje na posao/do kuce zavisi iskljucivo od mene, ne saobracaja, rasporeda itd. mnogo se lakse i efikasnije planira vreme.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...