Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

:lolol:

 

+1

 

i kako kaze nokshic, da je naspram toga bolji standard u ruralnom tajlandu. stvarno ne uspevam da skontam. al ne kazem, mozda je do mene.

 

 

 

edit: dakle sad sam oficijelno disleksicna, nije nokshic nego noskich. ups, sorry!

Nisam to rekao uopste da je bolji standard na ruralnom Tajlandu za lokalno stanovnistvo. Bolje je ziveti slobodno na ruralnom Tajlandu I imati pristup svemu sto imam sa 100k u Sidneju a da nisam rob ni poslu ni kreditu za kucu ni dugovima na kartici. Edited by noskich
Link to comment

Pa, ne znam, sad sam se setio i onog od juce, Egipat kao destinacija za zivot! Alo, o cemu pricamo. E, ali ima neka americka expatica koja zivi u Egiptu. Onda vidim, udata bila za Egipcana. E, ali kao on je umro. Pa, nista samo je prozivela jedno 3 decenije tamo kao Egipcanka, zena je de fakto Egipcanka. I sad, na osnovu tog nekog sajta (koji izgleda kao da ga je pravio priuceni agronom 1995. godine, tj. ja svojevremeno) treba da ostavim sve u ovoj uzasnoj, prokletoj, Australiji i da odem u obecanu zemlju... Egipat! Oh, wait....

 

 

Uvek sam se pitao, ako je takva situacija, da treba da se negde ide gde NIJE RAZVIJENA ZAPADNA ZEMLJA (posto je to izgleda glavni uslov) a relativno je jeftino, gde imas pravo boravka, i gde su relativno dobri uslovi za zivot... a stigao si i to ne davno iz SRBIJE... Pitam se, pitam? question.gif

Primer Egipta sam pomenuo kao interesantnu pricu. Daleko od toga da je rec o preporuci da se svako seli za Egipat.

Link to comment

Nisam to rekao uopste da je bolji standard na ruralnom Tajlandu za lokalno stanovnistvo. Bolje je ziveti slobodno na ruralnom Tajlandu I imati pristup svemu sto imam sa 100k u Sidneju a da nisam rob ni poslu ni kreditu za kucu ni dugovima na kartici.

 

okej, mozda nisam u pravu ali nekako sam skepticna prema ideji da se moze ziveti negde a bez da se bude deo toga. na tajlandu si sa tim primanjima, jasno, npr. slobodan od svega sto navodis ali ne mozes mimoici svakodnevnicu sem da zivis kao u kavezu. ako negde zivis, ne mozes da izbegnes a da ne budes deo toge gde jesi. standard ruralnog tajlanda nije bas diznilend, zar ne?

 

izvini, malo ja to konfuzno, al ono sto u biti zelim da kazem je da, koliko god ti love imao tamo, ambijent i the lack of, nije lako zaobici. e sad ako je to standard koji je tebi okej, onda zasto da ne. 

 

mada stotka u sidneju i melburnu, et al, je sasvim solidno za zivot. al ok, svakom svoje.

Link to comment

Vise je od stotke ali ovo nije pitanje komfora, ovo je pitanje slobode. U tom izboru uvek biram drugo. A komfor je isto upitan kao sto su cifre pokazale.

Link to comment

Vise je od stotke ali ovo nije pitanje komfora, ovo je pitanje slobode. U tom izboru uvek biram drugo. A komfor je isto upitan kao sto su cifre pokazale.

 

crikey, ovo je vec zajebano dobro pitanje. da li mozes obrazloziti razliku posto mi se cini da se upravo ta dva preplicu.

 

note to self: procitati fromm-a koji stoji na polici vec neko vreme. a nisam, priznajem.

Link to comment

Brate Indy, take one for the team.

 

  :ajde:

 

 

Gde bre ja, trecepozivac, ima vas mladjih, pa ginite. Zna se neki red.

 

Ne, stvarno, nije slobodan i nije mu komforno, a zivi bolje od 99.9% covecanstva (barem) a i od jedno 80% Australije. Ja nemam ni jednu iole pristojnu formulaciju za njega, bojim se da pokvarim ovih divnih 0% warna. A nista ne bi ni pomoglo, kao da bi se on nad tim zamislio. On vise veruje nekim dzljblj sajtovima nego bilo kome od nas ovde (osim miki.bg, sa kojim cveta bromance.)

Link to comment

Ja bih ti sad rekao sta mislim o tebi, ali ne zelim da moderacija ima posla oko mene.

 

komfor vs. sloboda ili je to isto(?) 

 

iscekujuci noskicha da pojasni, posto je u poziciji:))

Link to comment

To se oseti. Zivis li u skladu sa svojim vrednostima. Da li je u potpunom skladu ono sto mislis, govoris I radis. Mi to u budizmu zovemo right livelihood.

Link to comment

Ma uopste nije pitanja komfora, slobode ili cega god prakticnog. Ovde se gusla o tome kako je bolje zivjeti kao milijunas 100 godina nego sedam dana u bijedi i kako je sranje sto ne moze da se arbitrira platom iz skupih ekonomija u pripizdinama Tajlanda.

Ono, sad krene keksi o oskudnom seksualnom zivotu i nepostojanju visoke prostitucije u Monte Karlu.

Link to comment

Ma uopste nije pitanja komfora, slobode ili cega god prakticnog. Ovde se gusla o tome kako je bolje zivjeti kao milijunas 100 godina nego sedam dana u bijedi i kako je sranje sto ne moze da se arbitrira platom iz skupih ekonomija u pripizdinama Tajlanda.

Ono, sad krene keksi o oskudnom seksualnom zivotu i nepostojanju visoke prostitucije u Monte Karlu.

 

:lolol:   :ziga:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...