Jump to content
IGNORED

Nuklearna energija, bezbednosti i alternative


Hill Bill

Recommended Posts

kad hili bili pomenu otpad, zna li neko nesto o procedurama vezanih za podvodna skladista otpada, tokom ovakvih ekstremnih situacija?
Procedura ima dve varijante, zavisno od toga da li ih zaskoče somalijski pirati pa naplate "svoj deo nećete da me prevarite" ... ili ne. A rezultat je isti.
Link to comment
  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Hill Bill

    26

  • Indy

    23

  • dekss

    23

  • ToniAdams

    16

Pa, ne bi morali, naprotiv bi se manje i kvarili jer bi bili napajani stabilnim naponom i frekvencijom. Mada, jasno mi je ko biva poražen kada se sukobe snaga propagande i razuma. :( A tek što bi kod nas takvo šta naišlo na otpor onih koji su ušli u električni komunizam, pa troše po potrebama, a ne plaćaju ništa ... !!!
Hil Bill, sta mislis o tome da je planeta sa FaceBook, BlackBerry i Internetom, kada svako moze da zna sve, usla u krizu uporedivu sa onom iz 1932. Kada je 5% covecanstva imalo elektricnu sijalicu?Sta se desilo sa svim tim znanjem, odjednom otvorenim svima, u Peshavaru ili u Cambridge?
Link to comment
Hil Bill, sta mislis o tome da je planeta sa FaceBook, BlackBerry i Internetom, kada svako moze da zna sve, usla u krizu uporedivu sa onom iz 1932. Kada je 5% covecanstva imalo elektricnu sijalicu?Sta se desilo sa svim tim znanjem, odjednom otvorenim svima, u Peshavaru ili u Cambridge?
Šta mislim? Ništa. Češkam se po glavi još pod utiskom "imenjaka" Gejtsa i razmišljam zašto on mora da se bavi onim što je posao države? :lol: Moguć odgovor je da je posledica cunamija informacija i to da mnoge dobre ideje bivaju napuštane jer i sami vizionari, a pogotovo finansijeri misle "da je upotrebljivo, već bi neko upotrebio". Pa i taj "neko" misli isto tako! Jedan odgovor je dao i Billy gore: "Šte se ne bih ožderavao kada će medecina moći da mi da novu džigericu ili srce?". Opet, može se sve "objasniti" krizom autoriteta, očekivanjem da se odgovori dobiju od političara (čiji to posao nikada nije bio), ali takav odgovor koliko god bio tačan, koristan je koliko i obično ne znam.
Link to comment
Pa, ne bi morali, naprotiv bi se manje i kvarili jer bi bili napajani stabilnim naponom i frekvencijom. Mada, jasno mi je ko biva poražen kada se sukobe snaga propagande i razuma. :( A tek što bi kod nas takvo šta naišlo na otpor onih koji su ušli u električni komunizam, pa troše po potrebama, a ne plaćaju ništa ... !!!
ma mani te prozaične probleme. kako si mislio da promeniš postojeću infrastrukturu? Kojim parama?
Link to comment
drugari, vidim da ovih dana i po srbiji mere povisenu radioaktivnost mada niko ne navodi tacno koliko. kao poviseno ali kao u dozvoljenim okvirima.ima li preciznijih podataka i sta da radimo sa ovim divnim zelenim povrcem na pijaci. da ga samo gledamo ili ne?
a šta tebi zdrav razum kaže? hint: oblak sa nuklearnim česticama prešao više od pola sveta...
Link to comment
kako si mislio da promeniš postojeću infrastrukturu? Kojim parama?
A bre! Na politici, Toni mi traži tehnički elaborat, na nauci ti mi tražiš finansijski! :lol: Kad se tema splituje i na ekonomiju, ću ti potanko! :) Više sam se nadao tehničkim manjkavostima ideje (a ima ih). Ako je nedostatak para glavni ili jedini nedostatak, trebalo bi da sam zadovoljan (a nisam)! A da bi procenili isplativost, prvo valjda moramo da sračunamo uštede po opsegu i vremenu (vraški nemoguće).Zaboravi, "da je upotrebljivo, već bi neko upotrebio". -_-
Link to comment
Šta mislim? Ništa. Češkam se po glavi još pod utiskom "imenjaka" Gejtsa i razmišljam zašto on mora da se bavi onim što je posao države? :lol: ...
Jel stvarno mislis da je to posao drzave ili nisam ukapirao ironiju?
Link to comment
A bre! Na politici, Toni mi traži tehnički elaborat, na nauci ti mi tražiš finansijski! :lol: Kad se tema splituje i na ekonomiju, ću ti potanko! :) Više sam se nadao tehničkim manjkavostima ideje (a ima ih). Ako je nedostatak para glavni ili jedini nedostatak, trebalo bi da sam zadovoljan (a nisam)! A da bi procenili isplativost, prvo valjda moramo da sračunamo uštede po opsegu i vremenu (vraški nemoguće).Zaboravi, "da je upotrebljivo, već bi neko upotrebio". -_-
primetio sam da ovde ima malo one price o pijenju i plaćanju ;) ali snaci cemo se valjda ;)tehnicke manjkavosti? tako nesto ne postoji - sve moze da se uradi - sve!, samo je pitanje para i vremena, a vreme je novac ;)pa i izracun ušteda je dao izračuna - odakle pare?nisam na to (zadnje) ni pomislio. takvi "argumenti" (uglavnom) nisu moj stil ;)
Link to comment
Jel stvarno mislis da je to posao drzave ili nisam ukapirao ironiju?
Nije ironija, ali kao sarkazam već može da prođe. Sam Gejts je spomenuo Manhattan Project kako bi potencirao alarmantni značaj i veličinu izazova dostojnu država, a ne pojedinaca makar taj pojedinac bio on. Otud sarkazam, ali da ne otplovimo sad u politiku.
Link to comment
Nije ironija, ali kao sarkazam već može da prođe. Sam Gejts je spomenuo Manhattan Project kako bi potencirao alarmantni značaj i veličinu izazova dostojnu država, a ne pojedinaca makar taj pojedinac bio on. Otud sarkazam, ali da ne otplovimo sad u politiku.
Hill Bile, tvoje verovanje u nauku je za svaku pohvalu. Kada obican covek pogleda okolo, vid da su to, u zadnjih 50 godina mahom rafinacije poznatih stvari.U nekom clanku sam procitao da je "low hanging fruit" vec pobrano bas negde oko pola veka unazad i od onda samo perfekcije.Nekome iz 1900-te godine da pokazes kuhinju iz 1973. sa mikrotalasnom pecnicom, masinom za sudove, tosterom...mislio bi da je u svemirskom brodu ako je znao sta je to.Danas da nekome iz 1973. pokazes danasnju kuhinju - mislio bi "to sam ja vec imao pre 40 godina".Cak i "game changing" mobilni telefoni su, tehnicki, bili moguci pre 50 godina, istina 50kg teski.Danas, da te ja pozovem na mobilni iz Japana, signal bi putovao 10 hiljada km ali ne moze da putuje od tvog mobilnog do tvog uveta bezzhicno (zaboravi Blue Tooth, rubbish).Kola su postala bolja i stedljivija a ona elektricna se oslanjaju na baterije koje se nisu sustinski promenile 200 godina od njihovog pronalaska.Americka energetska industrija ulaze u nauku i razvoj manje nego americki proizvodjaci hrane za kucne ljubimce (pet food).Ili najbolje kotirana firma na svetu, Apple, nije izmislila walkman, nije izmislila mobilni ali je rafiniranjem postojeceg napravila bogatstvo (druga po kapitalizaciji posle Exon Oil).Sam Bill Gates je izjavio 2000. "Internet, ne nuklearna energija, je najznacajniji izum 20 veka". Pa smo uz taj izum imali maltene slom planete 2008-me a sam Microsoft eroziju svoje dominacije koju i danas gleda.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...