Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

nisam bas fanatik Metikosevog opusa, ali sam pre neki dan opet zavrteo dve najbolje SFRJ 60s garazne pesme i opet se iznenadio koliko su dobre:

-Delfini "Bebel"

-Plamenih Pet - Ja nikad nisam bio sam

 

obe ladno mogu da stanu rame uz rame sa slicnim svetskim opskurnim garaznim pesmama

Link to comment

Lepo dešavanje u Nišu:

Funky Junkie says:

 

 

 

Izuzetno sam zadovoljan sto mogu da objavim celokupni line up za prvi (nadam se ne i zadnji) skup diggera, DJa i kolekcionara funk ploca sa prostora bivse Jugoslavije koji ce se desiti 26. aprila u klubu "Feedback". Svoj dolazak su potvrdili DJ Bayo (Ljubljana), DJ Kool S (Pula), DJ Umbo (Osijek), DJ Goce (Skopje), DJ Chile (Beograd), DJ Crni Dule (Novi Sad) i The Funk Soul Brothers (Nis). Muzika ce, naravno, ici iskljucivo sa ploca i na programu ce biti sve vrste crne muzike - od jazza preko funka do hip hopa. Sutradan ce se u okviru ovog mini festivala organizovati i berza ploca u kafeu "Truba". Manifestacija ovog tipa se do sada nikada nigde nije organizovala, tako da se nadam da ce Nis dobiti jedan lep skup koji ce postati tradicionalan i nesto po cemu ce ovaj grad postati popularan i poznat u krugovima ljubitelja crne muzike. Prema tome, svaka vasa podrska je dobrodosla.
Link to comment

Ovo je prvo i jedino izdanje Metikosa koje sam cuo. A da ima odlicnih pesama/instrumentala iz sezdesetih, ne da ima vec sam bio iznenadjen kda sam svojevremeno techi pravio kompilaciju. To je diskusija koja zahteva poseban topic.

Edited by wayfaring stranger
Link to comment
  • 3 weeks later...

konacno se docepah jednog od omiljenog mi albuma ikad. sto je bolje, nisam ja platio:

 

A 'el ovo sto pise na ploci na ћирилици?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...