Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Pa, upecaće se. Većih budala nikad ne nedostaje.

 

U medjuvremenu, ploče za nas, manje budale, postaju sve skuplje.

 

Doduše, mora se reći da je ovaj isforsirani vinilski hajp, osim viših cena, doneo i bolji izbor ploča u odnosu na vreme od pre šest, sedam godina....

Link to comment

Uvek ima platisha. Kao sto rekoh hrvati masovno kupuju ploce ma Limundu i placaju poprilicno vise u odnosu na ovdasnje clanove, pa to kasnije preprodaju. To je jedan od glavnih razloga vece cene vinila. LP Tome Bebica je pre koji mesec otisao za skoro 6000 din. Meni je to neshvatljivo. Prodaju se i izdanja koja su potpuni shit, ali su izasla u malom broju primeraka.

 

Sa druge strane, koliko ljudi je osamdesetih i devedesetih imalo dobar gramofon pa samim tim koliko je ploca iz tog vremena u odlicnom stanju.

 

Borko iz Yugovinila kaze da su hrvati devedesetih bacali/unistavali ploce Partibrejkersa, a sada bi svi ponovo da kupe prvi album. Gledam plocu Gastrbajtersa koju sam ili bacio ili menjao za neku mizeriju, sada ide za 15evra i vishe.

Link to comment

meni krivo sto sam raskucio "Hocemo Cenzuru" i unistio Roze Poze "Daj Gol" 7", izmedju ostalog. Idijote sam kupio jos kao malac u Srecnoj Galeriji, u regularnoj prodaji

Link to comment

http://www.limundo.com/kupovina/Muzika-i-filmovi/Muzika/Gramofonske-ploce/singl/21654777

 

Pa vidite ovo. Jedan od najvecih krsheva se prodaje za vishe novca od nekih normalnih ploca. Samo zato jer je retko. A retko je jer niko nije hteo da kupuje, pa su verovatno bacili 90% tiraza. Mislim da cu sav ovakav shoder iz kolekcije da bacim na tezgu pa nek kupuju. Ko normalan moze ovo da slusha?

Link to comment

ovo za Tomu Bebica si se zezao? ne za cenu, nego za shit.

 

a Paramparcad se dobro prodaju? mogao bih da se otarasim svog primerka.

Link to comment

ovo za Tomu Bebica si se zezao? ne za cenu, nego za shit.

 

a Paramparcad se dobro prodaju? mogao bih da se otarasim svog primerka.

Nisam rekao da je Toma shit, vec da se i shit izdanja prodaju za velike novce bez razloga. Toma je prosek. Nista posebno. Paramparcad nov je 150 evra od izadavaca. Za koriscen primerak bi trebalo da dobijes najmanje 100 evra. Verovatno i vise.

Link to comment

Majko mila.<br />

<br />

Bujodraze, Bronze je 2M, ne Rondo. Toliko para neam :)<br />

<br />

Izvori ploča: berze, oglasi, Amazon za nove. U Yugovinilu bio jednom, potrošio oko 50 e za desetak raznih ploča, odlično stanje, nikad nisam zažalio. Rakia included.

Link to comment

Povodom pitanja "gde kupujete ploče" evo današnjeg ulova sa berze u Dalmatinskoj. Nek posluži kao ilustracija za gramofondžije koji još nisu prešli na firstpress-ove i raritetna izdanja.

 

DSC_0521.JPG

Sumnjam da će mi se Clash svideti na duže, ali, koliko sam shvatio, ta ploča spada u kategoriju predmeta koje svaka poštena kuća mora da ima. Pa, reko', da probam.

 

Tu je i regularni r'n'r

 

DSC_0518.JPG

 

 

DSC_0525.JPG

 

DSC_0528.JPG

 

 

Sve zvuče odlično i koštale su, sveukupno, cca 3000 dinara. Nije loše, bilo je i boljih kupovina a bilo je i uzaludnih odlazaka na berzu. 

 

 

Kupujte ploče.

Lepe su, zabavne su, dobro zvuče a mogu i da posluže kao frizbi.

yes.gif

 

 

 

Link to comment

Kupujte ploče.

Lepe su, zabavne su, dobro zvuče a mogu i da posluže kao frizbi.

yes.gif

 

kao frizbi bi povredila nekog ako zaluta u pogresnom pravcu. :P

 

 

sto se mene licno tice, 'london calling' je precenjena ploca. ovo bukvalno navodim po svom ukusu. nekako mi je uvek zvucala kao.. [moram to slikovito da objasnim]: ulazis u avion, i isti izgleda fenomenalno [naslovna fotka]. motori su jaki, i to ti daje odlican polet, zagrevanje [ime ploce]. polece avion sa piste, i osecas da ce u jednom momentu da probije zvucni zid [prva pesma koja otvara ovaj album]. kada je avion uzleteo, i sada treba da nastavi lagano u istom pravcu. [pauza za drugu pesmu]. iznenada nailazi tornado i scepa ga, i baca vamo tamo [redosled pesama]. ploca jednostavno nema neki dosledan redosled ako tako mogu da kazem. te pauze izmedju ploca me asociraju samo na momente kada avion, tj. pilot aviona ima ponovo kontrolu nad istim. 

 

iako pomalo gay ploca u odnosu na sve ostale, meni je 'combat rock' najbolja. 

 

patti smith.. ako bi morala jedna ploca da se nadje u kategoriji predmeta koje svaka postena kuca mora da ima, to bi onda sigurno bila: 'horses [1975]'  ovde imam jedino problem sto sa patti nikad nisam usao dublje u odnos, da se tako izrazim. 

 

the beatles, kompletna diskografija. ostalo sto si izlozio, nisam upoznat. 

Edited by bob mould hair style
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...