Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

gde je sada berza nedeljom u beogradu? i jel ona u novom sadu jos postoji?

 

htela bih da iskopam nesto za druga iz beča, opskurniji novi talas ovdašnji, a da nije dranje. mada ima on dosta toga, ali htela bih da ga obradujem.

Link to comment

ma znam, išli smo zajedno kad je bio ovde... ali jednom je, pre dve godine doduše, kod nekog dečka na berzi u ganu uzeo 5-6 ploča za OK pare, onako polugluposti, ali dobrih da zabibere/ušećere njegove setove. pre se tako nečem nadam nego luni, la stradi...

Link to comment

znam da ima, doduse ne znam da li svake nedelje, u nekom kaficu na uglu Dalmatinske i Vladetine, valjda. cuo sam da ponekad ima i u Ganu, to su valjda dva burzijanska tabora. ovde u Dalmatinskoj sam bio pre nekoliko nedelja ciljano da pokupim neku plocu koju sam ugovorio preko Kupinda, mali prostor, jos manji izbor, previse diskova... ali mozda i naletite na nesto, nikada se ne zna

Link to comment

hvala, taj mi je na 3 minuta od kuće i nijednom nisam otišla (tj. jesam jednom, već je bilo gotovo dok sam ja ustala), mada mi se čini da sam videla najavu za berzu igračaka ili tako nečega kad sam poslednji put prolazila. možda su odustali od ploča. pratiću na FB, a možda nađem nešto sad za vikend u NS ako odem.

Link to comment

Ta berza u Dalmatinskoj  bude svake nedelje. Izbor je uglavnom mršav ali ponekad bude i dobrih prilika. Treba doći oko deset, pola jedanaest. Svratim povremeno bez ikakvog plana pa kupujem jeftine a nepoznate ploče. Ponekad se lepo iznenadim

Inače, ako ti je berza na 3 minuta od kuće (meni je 4 i po) onda ti je Yugovinil  na 10. Potraži te plopče tamo, Borko je jedini ozbiljan prodavac, od cele gomile.

Edited by Bujodrag
Link to comment

Bila sam sa tim drugom u Yugovinilu i uglavnom (mu) je sve što smo našli bilo skupo. Ali pošto sad planiram da nosim kao poklon, videću koji mi je budžet i svakako ću da svratim i tamo i u Dalmatinsku.

Edited by tazza
Link to comment

Jbg, ploče su svuda skupe.

No, u Yugovinilu barem možeš da ih lepo pregledaš i probaš. Ako je gazda tu, možeš čuti poneku zabavnu priču a bude i pića za popiti.

Udoban prostor za gramofondžije.

Šta znam, ja se trudim da ploče ne kupujem k'o da su pijačna roba, nije cena uvek najvažnija  :)

Link to comment

Jasno. Ma čovek je bečlija entuzijasta, ima strava ploče, sa raznih svetskih scena i iz raznih žanrova. I nije mu ovaj naš novi val sad u top 10 stvari koje ga zanimaju, ranije je bilo tako ali je u međuvremenu i nabavio dosta toga. Ja verujem da je tamo kod njih na berzama i pijacama lakše naći bisere za manje pare, možda čak i ex yu stvari. Tako da, zavisi i šta nađem i za koje pare. (A jednako bi se obradovao kolekciju ajvara da mu donesemo, kad smo kod pijačne robe.)

Link to comment

hvala za informacije. nisam kupio plocu ima 10 godina a danas me uhvati neki "svrab" da, evo izvadih sve ploce iz polica da ih presortiram. situacija je izgleda donekle bolja, onomad je skc nedelja bila glavna + moljakanje da neko ko god ide preko donese naslov, dva.

 

svraticu obavezo do yugovinyla, po slikama sa sajta bi se reklo da lici na pravu prodavnicu ploca :)

 

edit. posle posla svratio do one kafe/prodavnice lejla ili tako nesto u kralja petra - briju sa cenama, tako da su ploce bile i ostale preksupe u BG-u

Edited by Singer
Link to comment
 

 

edit. posle posla svratio do one kafe/prodavnice lejla ili tako nesto u kralja petra - briju sa cenama, tako da su ploce bile i ostale preksupe u BG-u

 

 

 

Lejla je preterana s cenama a nemaju ni neki izbor. To je polufensi kafanče što zaradjuje na wannabe hipsterima.

 

edit:quote

Edited by Bujodrag
Link to comment

 (A jednako bi se obradovao kolekciju ajvara da mu donesemo, kad smo kod pijačne robe.)

 

:D

 

Eh, i ja se sve češće dvoumim izmedju ploče i ajvara. Objašnjavam to gurmanskim sklonostima a ne starenjem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...