Jump to content

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

stranče, neko je morao i da odrasta u devedesetim, a ne kao ja u kul šezdesetim
Pa i ja sam odrastao u drugoj polovini osamdesetih i prvoj polovini kul devedesetih. Big Black - Songs about fuckin' Fugazi - RepeaterKilldozer - 12 point buckPixies - Surfer RosaHusker Du - Land Speed record i kasnije WarehouseViolent Femmes - 1stPogues - Prva triThin White Rope - Red sun epRamones - It's alivesu bile omiljene ploce iz kolekcije. Ne kazem da su to najbolji albumi tih bendova, ali ja sam ih uhvatio u tom trenutku. Sve ostalo je posledica.
Link to comment
Pa i ja sam odrastao u drugoj polovini osamdesetih i prvoj polovini kul devedesetih
pretpostavljam da ja u drugoj polovini devedesetih krenulo zanimanje za world music :)
Link to comment
Pa i ja sam odrastao u drugoj polovini osamdesetih i prvoj polovini kul devedesetih. Big Black - Songs about fuckin' Fugazi - RepeaterKilldozer - 12 point buckPixies - Surfer RosaHusker Du - Land Speed record i kasnije WarehouseViolent Femmes - 1stPogues - Prva triThin White Rope - Red sun epRamones - It's alivesu bile omiljene ploce iz kolekcije. Ne kazem da su to najbolji albumi tih bendova, ali ja sam ih uhvatio u tom trenutku. Sve ostalo je posledica.
Ja da sam roditelj 10-godišnjaka koji sluša ovo ozbiljno bih se zabrinuo :P Inače tad sam u najveće đipao uz ajs ajs bejbi i ken tač dis na tek dobijenom mtv-ju na zajedničkoj. Onda se pojavio smels lajk tin spirit a đeneralče je ušao u pubertet. Kad smo već kod ploča, iako sam imao u nasledstvo brdo iz Rasove :P epohe, bitlsi i stonsi etc, prva koju sam ručno stavio na gramafon i slušao je pozamljena od druga apetit for distrakšn.
Link to comment
Ha, pa ja sam bogat!I ja imam tog ce-de-ciganina, #145!Kupio pre dve godine od "zaki"-ja za 2.000 dinara.Hm, kada bih ga sada ponudio za isto toliko, da li bi proradio zakon tržišta (tj. da li bi 51.000 postalo 1.999)...? Edited by Crepajac
Link to comment
Ha, pa ja sam bogat!I ja imam tog ce-de-ciganina, #145!Kupio pre dve godine od "zaki"-ja za 2.000 dinara.Hm, kada bih ga sada ponudio za isto toliko, da li bi proradio zakon tržišta (tj. da li bi 51.000 postalo 1.999)...?
2000 za cdr???? Jedini "domaci" disk koji sam platio 2000 je bila neotpakovana Luna - Nestvarne stvari koja je toliko kostala inace. Ako se to vec nije pojavilo na pravom disku, zar nisi mogao negde da downloadujes pa sam da narezes. Koja je razlika? @djeneralche: Prvi kompletni albumi koje sam ikada cuo su bila prva 4 albuma Led Zeppelin. Dao mi brat od strica kada sam imao 11 godina. Ovo sto sam naveo gore je bilo kasnije. Kamo srece da sam sa 10 slusao Fugazi.edit: i dalje "gledam" spotove Suzanne Vega i trazim neke naslove. Naleteh na plocu Pavla Aksentijevica - Srbljak. Naravno, prodaje zoranlp, ne komentarisem cenu jer ova ploca nema cenu. Secam se da sam pre 20-ak godina kupio na tadasnjoj berzi ploca cd Pavla Aksentijevica. Zvucalo je o.k. mada nije to dozivljaj koji sam ocekivao. Par godina kasnije naletim na ovu plocu i kupim. Kada sam je prvi put pustio smrzao sam se. Od pocetka paznja mi nije popustila ni sekundu. I svaki put ovaj album pustam samo kada sam siguran da cu imati vremena da ga sa paznjom preslusam od pocetka do kraja. Zato je ova ploca jedna od onih koje nemaju cenu.

post-2713-13209517653896.jpg

Edited by wayfaring stranger
Link to comment
2000 za cdr???? Jedini "domaci" disk koji sam platio 2000 je bila neotpakovana Luna - Nestvarne stvari koja je toliko kostala inace. Ako se to vec nije pojavilo na pravom disku, zar nisi mogao negde da downloadujes pa sam da narezes. Koja je razlika?
Na netu je u tom trenutku postojala samo verzija CD-a kodirana u 128 kbps, što je, priznajmo, nedovoljno kvalitetno.Obzirom da sam imao (ispravka - i dalje imam) dotični "Rubber Soul Project" na promo LP-u koji je PGP 1996. godine naštancao od recikliranog vinila (pa je krckanje i pucketanje neizbežno, a pored svega toga i B strana je decentrirana), bio sam odlučan da uzmem CD verziju kada na nju naletim.Inače, CD ima kompletne omote, jedino je sâm CD no-name "rezanac", ali je na njemu odlično urađena sito-štampa, pa se na prvi pogled ni ne primeti da je u pitanju CD-R dok se ne okrene ona strana koja je rezana i do izražaja dođe zelena boja... Edited by Crepajac
Link to comment
Prvi kompletni albumi koje sam ikada cuo su bila prva 4 albuma Led Zeppelin. Dao mi brat od strica kada sam imao 11 godina. Ovo sto sam naveo gore je bilo kasnije. Kamo srece da sam sa 10 slusao Fugazi.
Stranče ja sam imao 10-ak godina kad su ti albumi bili aktuelni
Link to comment
Stranče ja sam imao 10-ak godina kad su ti albumi bili aktuelni
Led Zeppelin I - 1969Led Zeppelin II - 1969Led Zeppelin III - 1970Led Zeppelin IV - 1971koje godine si imao 10 godina ;)
Link to comment

E pa, Strendžeru, ja posetio Džonija na vašaru...511x0XBunBL._SL500_AA240_.jpgLeucocyte je jedini regularni E.S.T. album dostupan na vinilu (koliko mi je poznato ACT baš i nije bio agilan kada su u pitanju vinilna izdanja) i jedini koji nikada nisam mogao da odslušam.Jeste, skinuo sam mp3 čim se pojavio i jako brzo i flac verziju, ali me je u percepciji albuma dugo, dugo ometala vest o Esbjornovoj smrti i nisam uspevao da se otarasim nelagode i turobnih osećanja koja bi me preplavila.Vreme smrti je, čini se prošlo, jer danas sam drhtao od uzbeđanja kada sam otvarao ploču, a onda seo i prepustio se uživanju i sećanjima.Kako racionalno objasniti muziku benda za koju se vezujemo?Nikako, rekao bih.Tako je bilo od prvog susreta sa EST, nastavilo se i postajalo sve ozbiljnije sa svakim novim preslušanim albumom, a neću preterati ako kažem da sam zbog EST počeo da obraćam pažnju na savremenu džez produkciju, ali do danas ne nađoh nešto za šta bih rekao da je bolje, ili za šta bi se jače vezao.A ljubav je, čini se zapečaćena one večeri na Kolarcu, još u trenutku kada se E.S. u crnim militari pantalonama skromno poklonio, čak i pre no što je išta odsvirao - a odsvirao je (ne sam, naravno) divan koncert, nakon koga sam izašao u, za kraj oktobra neobično toplu noć, hodao do Tomine pekare, uzeo ono papirno testo sa malo zelja i hodao do garaže sa osmehom od uva do uva, žvakao i hodao, a iznad me pratio cepelin preko koga su flešovala slova - The World is Yours!I tako je sa svim najboljim koncertima na kojima sam bio, uperim pogled ka nebu i kad vidim ta slova znam da je (koncert) bio od plemenite sorte.Sama ploča je divno urađena, bešumni crni vinil, izvanredan zvuk (trivia: mastering potpisuje izvesni Dragan Tanasković), jedino, kao ožiljak stoji prazna četvrta strana.Drugi E.S.T. vinil koji je dostupan je, takođe dupli The Best Of, koji nudi fini presek EST karijere. Nemam ga, ali sam ga slušao i takođe zvuči odlično.Ako se ACT bude odlučio za EST reizdanja na vinilu, eto me u redu za kupovinu.Zarad istine, vlasnici CD izdanja ovog benda (ili oni koji to žele da postanu) nemaju razloga da se žale - CDovi takođe zvuče dobro.A sad odo malo da slušam Theloniousa Monka.

Link to comment
E pa, Strendžeru, ja posetio Džonija na vašaru...9riz4y.jpg
Zarad istine, vlasnici CD izdanja ovog benda (ili oni koji to žele da postanu) nemaju razloga da se žale - CDovi takođe zvuče dobro.
Vaistinu je tako. Nemam vinile, ali tih par cdova koje imam odlicno zvuce. Samo ih Dzoni ne mirishe, kao ni ostatak, po njemu, hladne severne scene. Bio na tom koncertu u Shkolarcu, sedeo do ulaza, neki 5-6 red i to mi je malo smetalo da potpuno uzivam, ali sam bio odusevljen sto je EST svirao u BG-u.
Link to comment
Sama ploča je divno urađena, bešumni crni vinil, izvanredan zvuk (trivia: mastering potpisuje izvesni Dragan Tanasković), jedino, kao ožiljak stoji prazna četvrta strana.
Odlično, šta kukaš, konačno ćeš moći da namestiš anti-skating na onom DJ dreku..
Link to comment
Samo ih Dzoni ne mirishe, kao ni ostatak, po njemu, hladne severne scene.
Ta hladna severna scena je uz još poneki zalutali opskurni lik jedina koja je u koncertnom smislu nešto donela ovom gradu zadnjih godina... EST sjajan koncert, Bobo Stenson sjajan koncert, Tomasz Stanko više nego sjajan koncert... razni poznati crnci dodju i tehnički odrade odličan posao ali je to tezga bez ikakvih emocija... čak i kod hladnih severaca toga ima više..
Link to comment
Ta hladna severna scena je uz još poneki zalutali opskurni lik jedina koja je u koncertnom smislu nešto donela ovom gradu zadnjih godina... EST sjajan koncert, Bobo Stenson sjajan koncert, Tomasz Stanko više nego sjajan koncert... razni poznati crnci dodju i tehnički odrade odličan posao ali je to tezga bez ikakvih emocija... čak i kod hladnih severaca toga ima više..
+1Sedam Šveđanki u AlpimaSedam Šveđanki na benzinskoj pumpii uopšte, cela ta serija 7 je vrh Edited by Ras
Link to comment

Ја сам скоро све своје плоче распродао крајем осамдесетих, а паре славно пропио и попушио. Задржао сам оно што ми се затекло у кући од Дисциплине (укључујући и први) и ову ситницу:R-186360-1210665840.jpeg.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...