Jump to content

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Ovih dana preslušavam prva četri albuma Ronija Džejmsa Dia (inostrana izdanja), plus "Pakao i Raj" od Sabata, plus još neke licence. Sve same polovne ploče iz osamdesetih, neke su mi poklonjene a neke sam lično nabavio dok sam bio mališan, strpljivo štedeći odvajajući od usta. Svašta su te ploče proživele u svom veku, često bile izložene nehajnom ophođenju i teroru jeftinih gramofonskih igala i masnih prstiju, plus decenijama čučanja u mračnom i memljivom podrumu bez zraka sunca. I evo, slušam ih angro ovih dana. I nigde takve jebene distorzije, i takvog gadnog izobličenja kao na ovoj novoj ploči Terija Kalijera koju sam nedavno kupio. Sramota. Supermasivan dislajk za nove ploče. Mislim da više nijednu novu ploču neću kupiti. Radije ću se, kao Bujodrag, nadmetati na aukcijama za polovne narodnjačke singliće.

Edited by Willow
Link to comment
Na osnovu koliko novih ploča izvodiš zaključak dislajk?
Pa, na osnovu čak tri (nove ploče): dva moja T.C.-a + Bujodragovljevovljeva Betty Davis (za koju je calnuo skoro 2 soma).
Da nisi lepkirao mogao bi meni da prodaš tog T.C. :)
E jbg, da sam znao... Al ionako ne mogu da ti prodajem tu ploču: ima neprijatne šumove i distorzije, plus mi, pri lepkiranju, malo skliznula sa šolje, pa se na strani B stvorila jedna khm... khm... krivuljica :blush: koja ne utiče mnogo na reprodukciju ali... Tako da, probaću na ebay-u da izlicitiram neki distortion-free polovnjak, pa ću ti ovu svoju poklonim, da je slušaš u zdravlju i veselju itd. Jbg, dao sam joj dosta ljubavi, ali sve ima svoje granice. Edited by Willow
Link to comment
plus mi, pri lepkiranju, malo skliznula sa šolje, pa se na strani B stvorila jedna khm... khm... krivuljica :blush: koja ne utiče mnogo na reprodukciju ali...
Pa, rekoh ti da ne žuriš, ploče neće nikud bez tebe.Lepkiraj jednu stranu pa kad se osuši drugu.Ploče stavljaj na šolju/čašu/konzervu samo dak se suše.Kad ih lepkiraš stavi ih na nešto ravno i mekano, fin peškir ili ćebe.@ras, daj mi neke problematične ploče (ako ih imaš;)) da ih izlepkiram da vidimo šta će da se desi.
Link to comment
Lepkiraj jednu stranu pa kad se osuši drugu.Ploče stavljaj na šolju/čašu/konzervu samo dak se suše.Kad ih lepkiraš stavi ih na nešto mekano i fino, recimo na grudi Žizele Dulko.
+1

Zeznuo se jbg. Prvi put mi skliznula sa šolje, a izlepkiro sam ih nemali broj. Ali, za sve postoji prvi put... Anyway, budala se uči na sopstvenim greškama, pa od sad koristim meke peškire i ćebiće, i lepkiram samo stranu po stranu.

Edited by Willow
Link to comment
janisgreatesthits.jpg"Tomorrow never comes: it's all the same fuckin' day, man"Kakva carica. Veliki :wub:, preko celog ekrana. Moram priznati da sam zatečen ovim pomeranjem zadnjice. Ploča se usilaja od slušanja, puštam je već, evo, peti put za redom. Nisam jbg bio planiro da ovo veče provedem egzaltirano đuskajući naokolo po sobi, al šta da se radi... Svirka toliko stvarna i živa da vas obgrli od glave do pete i potom vas usisa u sebe. A Janis... Emituje toliku toplotu da slušalac ima utisak da na mestu gde stoji gramofon gori neka velika vatra.

Link to comment
Dok (se) neki "lepkiraju", ja nastavljam (svoju) tradiciju "vlaženja" ploča...Kazna%2BZa%2BUsi%2B-%2B1994%2Bzliv%2Bradosti,%2Bnapad%2Bsrece_a1.jpg...čak i sa relativno vrednom MC-jkom...
E, da ti je jednaat_oc9ml.png to bi stvarno bio napad sreće.Ovako, ništa! Edited by Bujodrag
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...