Jump to content

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Smisli pa javi. Ja cu je u medjuvremenu izlepkirati. Nije da je potrebno, ali hocu i ja da probam :P .
Nadam se da ćeš pažljivo izabrati lepak.Ne mož' svaki. Edited by Bujodrag
Link to comment
Ja cu je u medjuvremenu izlepkirati. Nije da je potrebno, ali hocu i ja da probam :P .
Ako ti ne uspe operacija ostatak lepka u kesu pa zna se :) To ce svakako da uspe.Pre par godina moj komsa hteo da obrise plocu alkoholom, pa uzeo zenin aceton. Ne znam samo kako nije provalio po mirisu, ali nakon toga jedna strana, jedne od njegovih omiljenih ploca Azre je bila odlicna za podesavanje anti-skatinga. Par dana je bio nervozan pa je bacio plocu u kantu. Zao mi komse, ali mi nije za ploce Azre :wicked:
Link to comment

Samo da dodam da se salim i da nema nista od tutkalenja. (vec vidima assück-a, koji "speak out" prefarbava (metodom prefarbikarenja) u ruzne boje manchester united-a)

Link to comment

@B_B, ne mogu da razaberem koliko si upznat s 'lepkiranjem'.Evo, za svaki slučaj, linak za proučavanje.Ili prosto kupi Drvostik D31 u Tehnoboji kod Kalenića ( u Beogradu si?) i mackaj do mile volje.

Link to comment
Samo da dodam da se salim i da nema nista od tutkalenja. (vec vidima assück-a, koji "speak out" prefarbava (metodom prefarbikarenja) u ruzne boje manchester united-a)
ma jok, Bold vec sada moze da se koristi za anti skating test. obe strane sam obradio acetonom :( Edited by assück
Link to comment
@B_B, ne mogu da razaberem koliko si upznat s 'lepkiranjem'.Evo, za svaki slučaj, linak za proučavanje.Ili prosto kupi Drvostik D31 u Tehnoboji kod Kalenića ( u Beogradu si?) i mackaj do mile volje.
Nisam upoznat, ovdje prvi put cuo za to. Nemam ploce kojima bi to bilo potrebno, ali hvala za link, ode u bookmarks (ne trebalo).
Link to comment
E sad, imam dva tehnička pitanja. Prvo, ploča "What Color Is Love" nije savršeno ravna, nego ima jedan neravan deo koji se najbolje uoči dok se ploča vrti a mi se unesemo facom u ivicu diska gramofona. Nije ništa tragično ali tačno se primeti: kad se ploča vrti onda kad naiđe taj neravan deo, pojavi se šupljina između diska gramofona i ploče veličine oko 1 mm. Druga stvar: na pojedinim mestima gde ima dosta treble-a, dolazi do distorzije zvuka, na obe ploče. Moguće da nije njihova krivica, nego pojačaljevovljeva (ionako nešto zeza jbg prekidač za phono sekciju), šta znam...
Bio u poseti kod Bujodraga, i na njegovoj sofisticiranoj opremi još očiglednije se razotkrilo da jedna ploča ("I Just Cant Help Myself") sadrži česte distorzije, dok je "What Color Is Love" prilično čista. Nakon kvalitetne spike u magli duvanskog dima Bujinih cigareta, vratio se na gajbu i izlepkirao obe ploče. Sledećeg jutra oljuštio lepak i pustio ih. Krckanja su se malo smanjila ali čim Terry ode u više registre, opet se pojavljuju one distorzije, stvarajući trenutni utisak da slušam ploču Džoa Kokera ili nekih death-metal vrištavaca. I sada, ne mogu da kažem da sam razočaran ali imam neki gorak ukus u ustima povodom ove transakcije, i nešto mi govori da su me nevidljivi prsti muzičke industrije malo povukli za nos. Normalno, moj entuzijazam za kupovinu novih ploča je privremeno splasnuo. Jebeš mačku u džaku, zaključaću gramofon i sviraću tam-tam u ovoj sobi i neće me moriti nikakve jebene distorzije :(
Link to comment
I sada, ne mogu da kažem da sam razočaran ali imam neki gorak ukus u ustima povodom ove transakcije, i nešto mi govori da su me nevidljivi prsti muzičke industrije malo povukli za nos. Normalno, moj entuzijazam za kupovinu novih ploča je privremeno splasnuo. Jebeš mačku u džaku, zaključaću gramofon i sviraću tam-tam u ovoj sobi i neće me moriti nikakve jebene distorzije :(
Ne može niko da ti obeća savršenu ploču prilikom kupovine. Tako je oduvek, a tako je i danas.
Link to comment
Ne može niko da ti obeća savršenu ploču prilikom kupovine. Tako je oduvek, a tako je i danas.
Da, to mi i Bujodrag reko. Tako da je moja rezignacija potpuno iracionalna, al šta da se radi jbg. <_<
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...