Jump to content

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

pored cestitki, iskoristicu priliku da te podsetim na obecanje. hint BOLD SPEAK OUT
Hvala! :) Nisam zaboravio. Saljem cim stigne nova, tj. smisli na koji nacin da je proslijedim. Posta, dolazis uskoro, dolazi neko uskoro ili...?
Link to comment
Hvala! :) Nisam zaboravio. Saljem cim stigne nova, tj. smisli na koji nacin da je proslijedim. Posta, dolazis uskoro, dolazi neko uskoro ili...?
smislicemo vec nesto. zule je trenutno na turneji, pa ako ti naidje negde u blizinu. ja cu verovatno morati tebi da saljem postom
Link to comment
..dakle nikakvi... nije mi jasno zašto se svi hvatate za krckanje, to je najbenignije izobličenje koje ploča daje, ima mnogo gorih koje očigledno ne čujete... a oni ostaju i posle lepkiranja i mokre reprodukcije, jednako...
Lepkiranje i mokra reprodukcija ne služe da isprave menahička izboličenja vinila, već da se ploče, manje-više neslušljive usled nataložene prljavštine, dovedu u mnogo slušljivije stanje. I taj posao rade super. Verujem, da je Ras lepkirao (ili mokro reprodukovao) onog krckavog Majlsa Dejvisa od 500 rsd, oko koga se dvoumio, da dilema dal da ga zadrži ili vrati prodavcu, ne bi ni postojala.
Link to comment
Verujem, da je Ras lepkirao (ili mokro reprodukovao) onog krckavog Majlsa Dejvisa od 500 rsd, oko koga se dvoumio, da dilema dal da ga zadrži ili vrati prodavcu, ne bi ni postojala.
Ne sećam se više šta sam zadržao, a šta vratio :)Vratio sam ploče koje su bile mehanički oštećene i to grubo, vidljivo golim okom, tako da tu nikakava reparacija ne bi pomogla.
Link to comment
Ne sećam se više šta sam zadržao, a šta vratio :)
Našao o kojoj Majlsovoj ploči se radi. I koliko si se lomio dal da je vratiš il ne :)edit: Jedino mi nejasno odakle sam izvukao onih 500rsd. Nešto sam valjda permutovao. Moj zajeb. Edited by Willow
Link to comment
Našao o kojoj Majlsovoj ploči se radi. I koliko si se lomio dal da je vratiš il ne :)edit: Jedino mi nejasno odakle sam izvukao onih 500rsd. Nešto sam valjda permutovao. Moj zajeb.
Sećam se o kojoj se prilici radi.Ploču nisam pazario (prvobitno) zato što je probana kod prodavca, inače je ostala kod mene iz drugog pokušaja. Bar jednu(ili dve ploče) jesam vratio iz razloga navedenih u prethodnom postu.500din jeste bila cena i verovatno je spomenuta tu negde.Ploče koje su u takvom stanju, prepune prašine, čak i zamašćene operem pod mlazom obične vode, prebrišem mekim ubrusom (toalet papirom) i ostavim da se osuši. Ako sam nestrpljiv koristim i fen.Ako nakon tog, jednostavnog i retko primenjivanog tretmana ploča ne svira u skladu sa očekivanjima - ide nazad na đubre.Zapravo se pitam i što bi se posebno trudio oko bilo koje ploče - uvek može da se kupi novi primerak.
Link to comment
Ploče koje su u takvom stanju, prepune prašine, čak i zamašćene operem pod mlazom obične vode, prebrišem mekim ubrusom (toalet papirom) i ostavim da se osuši. Ako sam nestrpljiv koristim i fen.Ako nakon tog, jednostavnog i retko primenjivanog tretmana ploča ne svira u skladu sa očekivanjima - ide nazad na đubre kod Bujodraga na lepkiranje.
+1. Zdušno podržavam, to, da je sledeći put ne bacaš u đubre, nego da je proslediš Bujodragu (može i meni, ali Buja je ipak puno veći lepkirački znalac) da je tretira drvostikom D31, pa da vidimo da li je zaista za rashod ili...edit: Da ne bude zabune: tretman lepkom nije uvek delotvoran, ali neretko jeste, pa i poneke beznadežne ploče pristojno prosviraju. Tako da kapiram da vredi probati i malo se jbg iscimati, da se na ploču lepak nanese i (nakon par sati) oljušti (sve skupa 2-5 minuta posla). Edited by Willow
Link to comment

Kao žilet oštre trube, na granici neprijatnosti.Ipak, Chase tu granicu ne prelaze.Odlična svirka, naročito kritikovani Pure Music.Svi, mahom, hvale prvi album, a on ima par pesmičuljaka koji su, valjda, bili hitovi u "ono" vreme i samo naznake prangijanja kojim obiluju drugi i treći album.Bill Chase i polovina benda su poginuli 1974. godine, u avionskoj nesreći.Šteta.Copy/Paste.Divota.

Link to comment
Black-Sabbath-Heaven-and-hell-LP-RTB_slika_O_155341.jpgKao žilet oštre trube i možda za nijansu prenaglašene harfe, ali sve u svemu, predobro i mračno gruvanje. Taj crveno-sivi tepih (sa utkanim belim jelenom) nije moj, fotkica preuzeta sa kupinda.
Link to comment

Hit ploča za vikend, a nastavilo se i danas je Hair, ali ne muzika iz filma, već iz originalne brodvejske predstave, ova (osim što je kod mene francusko izdanje): http://www.discogs.com/Various-Hair-The-Original-Broadway-Cast-Recording/release/684790http://www.youtube.com/watch?v=oMFfv7fUog8kad u gomili razaznam glas dajane kitonanalogni impuls prostruji mi najvećim (morskim) sisaromReplicirano mi je sa tjuba, a ne sa gramofona:http://www.youtube.com/watch?v=iiNyQD5Yq3E

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...