Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Pitaj žabu, moguće je da ima.
Jokja.Isto CD.A na osnovu LP/CD iskustva sa Atheist Rap albumom "Maori i Crni gonzales", pretpostavljam da se ista paralela može primeniti i na LP verziju "Sviraj dečko" (tj. da je LP rađen sa istog mastera), pa očekujte isti takav krš snimak i na ploči... Edited by Crepajac
Link to comment
šta radi ono digital u levom gornjem uglu? angry.gif
Nervira te :) U pitanju je vinil. Nikakav remaster. Digital recording verovatno znaci da je bilo struje tokom snimanja ;) 16ad5x3.jpg
Link to comment
Nervira te :) U pitanju je vinil. Nikakav remaster. Digital recording verovatno znaci da je bilo struje tokom snimanja ;) 16ad5x3.jpg
Nema veze što je vinil, digitalno može biti upleteno na nekoliko mesta...recimo da je snimano na harddisk ili digitalne trake umesto na analogne, što je manje zlo...ili da je analogno snimljen materijal kasnije digitalno remasterovan, što je veće zlo..
Link to comment
Nema veze što je vinil, digitalno može biti upleteno na nekoliko mesta...recimo da je snimano na harddisk ili digitalne trake umesto na analogne, što je manje zlo...ili da je analogno snimljen materijal kasnije digitalno remasterovan, što je veće zlo..
Koliko vidim, ploča je iz 1984 (pozdravio vas Orwell), a tada je bilo moderno koristiti najnoviji hit - digitalni studio tokom snimanja.Joe Jackson je te iste godine snimio "Body and Soul" kompletno digitalno, a to se može čuti i na PGP-ovoj licenci.Kristalno čist snimak, bez trunke šuma... Edited by Crepajac
Link to comment

kad smo vec kod zagrepcana, a kada sam bio dovoljno glup da se ne raspitam sinoc na izvoru, zna li neko od vas dvojice gde mogu da se nabave i da li mogu, oba Lunar albuma na vinilu?

Link to comment
kad smo vec kod zagrepcana, a kada sam bio dovoljno glup da se ne raspitam sinoc na izvoru, zna li neko od vas dvojice gde mogu da se nabave i da li mogu, oba Lunar albuma na vinilu?
Za prvi album ne znam, imam na cd-u i odlicno se cuje, a nisam trazio vinil. Skoro sam siguran da drugi album nije objavljen na vinilu. Sinoc makedonci doneli poveci paket od Moonlee records i unutra bio drugi album na cd-u za 5 evra.Pored drugih stvari, stigli i oba Don't mess with Texas na vinilu i Let's Grow/Jaibo! LP :D http://www.moonleerecords.com/releases/hmrl002Inace ljudi iz Lunar/Don't mess with Texas sada imaju novi bend, Storms. Sva izdanja Moonlee records se mogu cuti na njihovom sajtu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...