Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Nisam ni znao da mi treba.Da je bila značajno skuplja ne bih je ni pogledao.Ovako sam potrošio malo lepka i dobio dobrozvučeće američko izdanje.Na par momenata ima baš dobre svirke.Svraćaš na Berzu, u nedelju?

Link to comment
Nisam ni znao da mi treba.Da je bila značajno skuplja ne bih je ni pogledao.Ovako sam potrošio malo lepka i dobio dobrozvučeće američko izdanje.Na par momenata ima baš dobre svirke.Svraćaš na Berzu, u nedelju?
Kod mene je licenca (valjda?) i ako me sećanje služi dobar je snimak, no mi je brzo dosadila.Što se berze tiče, mislim da ne, a ako odlučim javiću se.
Link to comment

Da li neko ima vinil Plejboj - Sviraj decko? Interesuje me da li se bolje cuje od cd-a koji je toliki krsh da radije pustim zivi album i neke piratske snimke. Bar znam da nije moglo bolje da se snimi. Na cd-u je zvuk potpuno ravan, nema dubine. Ako je i ploca ista da ne jurim.

Link to comment
Da li neko ima vinil Plejboj - Sviraj decko? Interesuje me da li se bolje cuje od cd-a koji je toliki krsh da radije pustim zivi album i neke piratske snimke. Bar znam da nije moglo bolje da se snimi. Na cd-u je zvuk potpuno ravan, nema dubine. Ako je i ploca ista da ne jurim.
Pitaj žabu, moguće je da ima.n. pl.51yHJvg67bL._SL500_AA240_.jpg
Link to comment

Iz postvelvet solo karijera nekako radije posežem za solo albumima Calea, dok Reedove nisam siguran ni da li sam poslušao sve (a lepo je bilo kad su se susreli na Songs for Drella):51bbf01EaWL._SL500_AA240_.jpg

Link to comment

Pretpostavljam da ima hiljadu ovakvih live/soul kompilacija i da su sve odlične.Sam & Dave briljiraju na ovoj:51o6i6TGeHL._SL500_AA280_.jpgPredivni Atlantic iz 1967. godine u mint stanju.http://www.discogs.com/Various-The-Stax-Volt-Revue-Volume-2-Live-In-Paris/release/2029339

Edited by Ras
Link to comment

Osamdesete su verovatno najproblematičnija decenija u karijeri Majlsa Dejvisa, možda najnepopularnija kod fanova i najmanje vredna, no Majls je čak i kada je prosečan bolji od drugih.51XPXQWKQ1L._SL500_AA240_.jpgOvo je prvi album objavljen u osamdesetim, nakon višegodišnje diskografske pauze i na njemu su uglavnom zabeležene osnove Majlsovih ejtis preokupacija, pa i udareni temelji prepoznatljivog zvuka.Na prvoj strani su dve furiozne fank teme, A1. Fat Time i A3. Shout. Prvu, pored sjajnog Majlsovog sviranja začinjenog wah-wah efektima je prepoznatljiva i po furioznom solu na el. gitari (Mike Stern).

Između ove dve, uglavila se uznemirujuća Back Seat Betty, posvećena Betty Davis i razlog zašto sam večeras zavrteo ploču.http://www.youtube.com/watch?v=SmWA2WggzNwDrugu stranu otvara još jedan fank (Aida), ovoga puta srednjeg tempa.Zanimanje za fank kulminiraće par godina kasnije na remek-delu Tutu.Ploču zatvara električni bluz Ursula, zvuk koji će Majls takođe nastaviti da istražuje (na Star People recimo).Između ova dva ženska imena uglavila se naslovna tema, prelepi soul, ili čak i pop (ne nalazim bolji video) The Man with the Horn:

Da se ne zaboravi da je Majls nastavio da koketira sa popom i svirao i Majkl Đeksona, a meni najdraži je Sindi Loper kaver:

Link to comment

@ras,Jutros su mi baš prijali tvoji Majls klipovi.Ovo je dobra ploča, al' cenim da je jedna nedovoljna za kolekciju.Sad ću, lagano, da se upustim u majlsdejvisiranje.Miles-davis-in-a-silent-way.jpgwave2.gif

Edited by Bujodrag
Link to comment
166xi4w.jpg
šta radi ono digital u levom gornjem uglu? angry.gif za ozbiljno: remaster?
@ras,Jutros su mi baš prijali tvoji Majls klipovi.Ovo je dobra ploča, al' cenim da je jedna nedovoljna za kolekciju.Sad ću, lagano, da se upustim u majlsdejvisiranje.Miles-davis-in-a-silent-way.jpgwave2.gif
to je odlična ploča!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...