Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

obožavam ovog čoveka. nažalost mislim da na vinilu ima samo ovaj live. inače uzeo je sa još dosta drugih kad je neki bubnjar iz holandije rasprodavao svoju kolekciju a sve ploče po 5 e, nove i sve mu potpisivali članovi bendova.

IMG-6c146508f8cd27e92763573282c9238d-V.jpg

IMG-278f16a47f52e4574ab23f526e1e26db-V.jpg

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Retko kupujem polovnjake (a još izdanje iz 1989), ali - osim pucketanja u prvih par sekundi - zvuči OK. Omot skoro "k'o nov".

 

20240809-160419.jpg

  • +1 2
Link to comment

"This LP contains a selection of songs released by CNT productions of Leeds between September 1981 and October 1983. It was compiled during the tenth month of the British miners' strike and is dedicated to the striking miners and their families. "DEATH TO ROCK AND ROLL MONETARISM"" awwww! :heart:

 

CNT.jpg

  • +1 2
Link to comment

Naletelo kao poklon... Izgleda da je prilična retkost, Take It or Leave It iz 1994. Svira, pa... Promenljivo, vidi se da su snimci sa raznih strana. Jako mali omot, ploča jedva stane; zajebah se pa stavio Mo-Fi gaće za ploču, jeeedva stalo.

 

Svakako, lepa nostalgija.

 

Screenshot_20240819-132358.thumb.png.3472619813b60881aa71df54d2b81241.png

  • +1 4
Link to comment
  • 2 weeks later...

spacer.png

spacer.png

 

Sledi uporedna anatomija i fiziologija. Na prvi pogled, stari omoti (gore desno i dole levo) bolji.

  • +1 3
Link to comment
9 hours ago, wayfaring stranger said:

spacer.png

spacer.png

 

Sledi uporedna anatomija i fiziologija. Na prvi pogled, stari omoti (gore desno i dole levo) bolji.

Obe mi stigle još krajem jula, i nisam ih još otvorio. Javi obavezno utiske. Nemam prva izdanja na ploči.

Link to comment

Sto se omota tice, iskopirani su originalni. Unutrasnji omot Dk je identican, kod Mizara je dodatak koji kao i na originalu ima jednu crnu strani sa tekstovima, a druga je bela bez icega. Trivia: originalni DK se otvarao na gore, ovaj regularno, sa strane. Zvuk je u slucaju Mizara do bezobrazluka cist, svi instrumenti i vokal se jasno cuju. Na originalnom izdanju je sve mutno. Bas velika razlika. Originalna produkcija, a i sam snimak Mizara su dosta losi, meni licno bas i bubanj zvuce tanko, reizdanje mi na momente zvuci sterilno, no u svakom slucaju mnogo bolje nego original. U slucaju DK je zvuk takodje bolji, ne znam da li bi se Koja sa svime slozio, no i originalna DK je bolje zvucala od Mizara pa je manje intervenisano. Ne znam da li sve ovo zavisi od masteringa za plocu ili je radjena postprodukcija, bla,bla, bla.... Narucio sam od Mascoma i sa rodjendanskim vaucerom od prosle god imao popust 30%, pa je cena bila 2490 po ploci sto je veoma povoljno jer su svuda po 30e. U svakom slucaju se isplati kupiti obzirom da su oba albuma odlicni i oba reizdanja lepo odradjena. Presing mnogo bolji nego u slucaju originala, premda meni DK na jednom mestu zabaguje, a u sledecem krugu prolazi.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...