Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

On 17. 7. 2024. at 17:31, scab said:

bože koko volim ovaj alt-j prvenac

IMG_20240717_172828.jpg

Koji album je u pitanju?

Link to comment
3 hours ago, wayfaring stranger said:

Koji album je u pitanju?

alt-j - an awesome wave. ispratio sam samo još jedan nakon toga. ovaj sam obožavao a i naživo su bili neverovatni.

inače, hvala za onu NS novi talas preporuku! uspeo da se dočepam, nisam ni znao da je izašlo...

  • +1 1
Link to comment
47 minutes ago, wayfaring stranger said:

spacer.png

 

Od ranog jutra, dobro se osećam, dobro se osećam...

Ima li svrhe ovo sa kaZete vrteti na ploči? Imam cd. 

 

A Razum i bezumlje reizdanje, kakvo je u odnosu na prvo?

Link to comment

Kao sto sam napisao za Zauvjek majke, nemam kasetu, ali originalni snimak je bio demo tako da je tesko upropastiti, ovo zvuci skroz ok. Reizdanje Razuma odlicno, mada isto kao i proslo (sa belim iomotom), samo je omot drugaciji.

Imam i ostala izdanja, no meni su ovo Majke, ostalo je ok, mada daleko od ovoga. Kako je vreme prolazilo sve su bili blize sirem auditorijumu. Raspad YU ih je zajedno sa Psihomodo popom izbacio na povrsinu. Mozda i srecom. Bolje da se ovo slusa neko masa generickih i bezlicnih bendova.

 

Ko ne bi da kupuje sve po redu mislim da je odlican izbor Goran Bare i Majke - Best of dupli album.

Edited by wayfaring stranger
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

meni razdor vinilno reizdanje uopste nije impresivno zvucno... ne zvuci mi bolje od cd-a.

za croatia records stabndarde bih rekao da je razocaranje.

likovna oprema je kao i obicno dobra

Link to comment
16 hours ago, kurdi said:

meni razdor vinilno reizdanje uopste nije impresivno zvucno... ne zvuci mi bolje od cd-a.

za croatia records stabndarde bih rekao da je razocaranje.

likovna oprema je kao i obicno dobra

A zašto? Imam prvo izdanje cda sa bonusima i meni to ne zvuči nešto posebno uz to je i jako tiho.

Link to comment
13 hours ago, wayfaring stranger said:

A zašto? Imam prvo izdanje cda sa bonusima i meni to ne zvuči nešto posebno uz to je i jako tiho.

novi cd (sa samo 1 bonusom) zvuci mnogo bolje od prvog , a (nova) ploca mi je svakako bolja od prvog cd-a ali ne od novog.

pri cemu mi je bila primetna razlika izmedju dve strane, mada sam sada zaboravio koja je bila bolja...

ne zvuci nista ocigledno lose, ali mi nekako nije uzbduljiva kako ploce znaju da budu

 

  • +1 1
Link to comment

The Day of the Triffids kod mene...

 

GP3yklU2_t.jpg yIalbaQZ_t.jpg
nXYNMfGv_t.jpg zpcCjRjS_t.jpg

 

 

Dva reizdanja (remastera) su izašli pre nekoliko dana, a druga dva ranije ove godine. Zvuk je izuzetan - premda sve ovo slušam redovno (to je sa CD-a, raniji remasteri) pesme su mi nekako nove, "dublje", "3D" (btw, ploče obično slušam glasnije od digitalnih izvora, a pritom uglavnom ne radim druge stvari već samo slušam... tako da je i to faktor.) Remaster je temeljno urađen - na nekim od omota ima detaljan opis procedure, pri čemu su korišćena uputstva koja je ostavio David McComb. Omoti su, uopšte, vrlo bogati (tekstovi, originalne Davidove beleške, fotografije koje je uradio njihov biograf Bleddyn Butcher, itd.)

 

In The Pines je dupli, tako da je to celih 5 ploča (samo fali poslednji LP The Black Swan, ali to sam tek poručio od discogs čak iz Švedske... našao sam vrlo povoljno VG+.)

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...