Jump to content
IGNORED

SOČIVA


ToniAdams

Recommended Posts

od starta ovog topika razmisljam o operaciji. jedino zbog cega se dvoumim je nemogucnost nosenja sociva ako bi dioptrija nekad poslije operacije ipak pocela da raste, posto mi naocare jako smetaju.

Link to comment

Meni je iskreno oduvek bila frka od neke greske, daleko bilo. Znam da je glupo i verovatno iracionalno ali jbg, oci cu najbitnije. Sad znam par ljudi koji su odradili i kazu svi bez problema, jedino niko nije toliko davno da znamo jel drzi dugo. Ja sam posle srednje imao -0.75 pa je vremenom raslo do ovih -2.5 pre x godina. Kad sam presao na sociva vec je bilo -2.25 i navodno nije naraslo nista otkako je otislo na -2.5 iako je moj subjektivni osecaj da sam ranije sa istom dioptrijom video kao soko a posle ne bas. Menjao i doktore i sociva, isto sve, na pregledima ista dioptrija a vid ne bas perfektan kao pre.

Otici cu na pregled svakako, videcu sta kazu. Ovo je neki dr. Suvajac valjda.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment
21 minutes ago, Zli Gli said:

Meni je iskreno oduvek bila frka od neke greske, daleko bilo. Znam da je glupo i verovatno iracionalno ali jbg, oci cu najbitnije. Sad znam par ljudi koji su odradili i kazu svi bez problema, jedino niko nije toliko davno da znamo jel drzi dugo. Ja sam posle srednje imao -0.75 pa je vremenom raslo do ovih -2.5 pre x godina. Kad sam presao na sociva vec je bilo -2.25 i navodno nije naraslo nista otkako je otislo na -2.5 iako je moj subjektivni osecaj da sam ranije sa istom dioptrijom video kao soko a posle ne bas. Menjao i doktore i sociva, isto sve, na pregledima ista dioptrija a vid ne bas perfektan kao pre.

Otici cu na pregled svakako, videcu sta kazu. Ovo je neki dr. Suvajac valjda.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

Same shit here. Godine, buljenje u fon, komp, oko se sve teže snalazi i prilagođava.

Link to comment

Od sedme godine nosim naočare, dioptrija mi je došla do 7,5, tu je stala i bila tako decenijama. Onda je oko 37. godine počela unazad da ide. 

Pre dve godine sam zbog miopije imala dve operacije lfc (laserska fotokoagulacija).

Znači, ako ne budem morala, nikad više neću prići nikakvom laseru.

Tim pre što i ne želim da skidam naočare.

Sad nosim 5,5.

Link to comment
1 hour ago, Zli Gli said:


Otici cu na pregled svakako, videcu sta kazu. Ovo je neki dr. Suvajac valjda.
 

moj otac je tamo operisao kataraktu i tada su nam dali samo preporuke za tu kliniku, kao najbolju očnu u zmelji

 

a taj suvajac je vlasnik klinike

Link to comment

Meni su u Oculusu (gde inace idem redovno na preglede za sociva) nudili operaciju skidanja vise puta, ali ja svaki put odbijam. Ako nije bas nuzno, ne zelim nikakve operacije. U medjuvremenu cuo za skidanje dioptrije bez operacije, ali sve i da nije prevara vec stvarno radi posao, tu me zbunjuje sta covek da radi tokom tih nekoliko meseci dok mu se smanjuje dioptrija. Stara sociva/naocare vise nisu odgovarajuca, a glupo je uzimati nova, kada ce dioptrija nastaviti da se smanjuje..

  • +1 1
Link to comment
47 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Meni su u Oculusu (gde inace idem redovno na preglede za sociva) nudili operaciju skidanja vise puta, ali ja svaki put odbijam. Ako nije bas nuzno, ne zelim nikakve operacije. U medjuvremenu cuo za skidanje dioptrije bez operacije, ali sve i da nije prevara vec stvarno radi posao, tu me zbunjuje sta covek da radi tokom tih nekoliko meseci dok mu se smanjuje dioptrija. Stara sociva/naocare vise nisu odgovarajuca, a glupo je uzimati nova, kada ce dioptrija nastaviti da se smanjuje..

 

Isto i meni nude. Sećam se da sam kao klinka čekala da što pre odrastem da se rešim bede, jer tada nisu radili pre ne znam koje godine starosti, a i radilo se valjda u Rusiji samo. Ovde svakako još nije.

Onda sam nosila sočiva nekoliko godina, pa sam orkrila (praistorija :lolol:) naočare sa stanjenim staklima, što mi je bilo revolucionarno, pa se nisam ni vraćala na sočiva. Pre dve godine mi se nešto zamuti jedno oko, odem u Pasterovu, ono haos na očnom dnu, neki PVD mi nađu, i još nešto na retini na oba oka...i hitno to da se reši. Jbt ona klinika, em što se ponašaju kao u štali da rade, čekaš satima poluoslepljen, onda tokom operacije čovek se dere na tebe, bljeska ti ono a ne smeš da mrdneš, kako se ovaj dere tako te još više frka da se ne mrdneš i ostaneš bez vida ili ko zna čega. Za intervenciju šire zenice više puta i vid se ne vraća ceo dan, pa i sutra je onako, sve blješti kao da si u blizini sunca, jer su zenice raširene i narednog dana, a sam doživljaj mi je bio kao da me neko bockao po mozgu, što u principu i nije predaleko. 

Uglavnom, tako, odem na kontrolu privatno, nude mi skidanje dioptrije - daleko vam lepa kuća, ja samo vid da sačuvam (navodno je ono stanje bilo baš loše), a naočare, pa neka ih. 

Baš mi je sve to zajedno bilo traumatično iskustvo, nemam predstavu da li je ovo uopšte slično tome o čemu se priča....ne želim da isprobavam :(

Link to comment

Kod ocnog treba ici svake godine na kontrolu za nas sa slabim vidom. 

 

U stvari svake godine treba uraditi kompletnu krv, zenske i muske preglede, oci, zube i na taj nacin odrzavati svoje zdravlje. 

 

Nisam cula za uklanjanje dioptrije bez lasera, ima crvena svetlost za kataraktu sto pomaze, i od ovog meseca izbacene su kapi za vid sto izostre vid na 6sati za citanje bez naocara.

Edited by mustang
Link to comment

Meni nije frka od ovoga sto pise svemir zeka, i magnetnu kad sam radio bilo je kao udaranje po mozgu, ukocen i tesko disanje tamo u kapsuli i nikad kraja i sve ali bar mi niko nije cackao oko ociju direktno. Ovde bas imam frku, kao od letenja i smrdibuba otprilike.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment
6 hours ago, Zli Gli said:

Meni nije frka od ovoga sto pise svemir zeka, i magnetnu kad sam radio bilo je kao udaranje po mozgu, ukocen i tesko disanje tamo u kapsuli i nikad kraja i sve ali bar mi niko nije cackao oko ociju direktno. Ovde bas imam frku, kao od letenja i smrdibuba otprilike.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

 

Palo mi je na pamet kad sam izblebetala svoju ispovest da tebe ili nekoga ne obeshrabrim. Moguće, kažem, da nije isti osećaj, a i drugačije ljudi reaguju. Ja sam imala kompletnu rekonstrukciju trbušnog zida, celom površinom, nosila sam drenove 10 dana i tako primala posete i pila kafu, i to, da moram, ponovila bih, ali ovo mi je bilo nekako jako stresno. Ne gubim iz vida i ceo kontekst: da je neko ko mi je to radio bio umirijuć, kao oni divni anesteziolozi prilikom operacija, sigurno doživljaj ne bi bio ni izbliza ovako negativan. Drugim rečima: ako idete već negde, ne idite u Pasterovu :D ono da, kažu da su tamo najstručniji, i besplatno je, ali.....

Link to comment
  • 2 weeks later...

Vozio sam druga dva puta u kliniku Profesional, odradio je operaciju. Pregled trajao izmedju 3 i 4 sata, kaze da je bas bilo cimanje, neke kapi kao anestezija, sirenje zenica... Dan kasnije je isao na kratki dodatni pregled jer su mu nasli da osim njegove -5 dioptrije ima i neku +1.75, cudno ali tako mu rekli. Posto je sve bilo ok, pre par dana smo isli da se operise. Ukupno je bio tamo do sat vremena, sama operacija kaze vrlo kratka, laganica. Ima dosta cimanja posle operacije, neke kapi prvo na sat pa posle na tri sata, izbegavanje sunca ne znam koliko dana ili boravak na istom sa suncanim naocarama, izbegavanje teretane i bilo kakvog naprezanja mesec dana, svasta nesto jos, ali je vec drugi dan javio da vidi perfektno, kao soko. Inace su digli cenu sa 100 000din na 1000 evra, plus pregled 10 000, ali je to opet presmesna cena za ono sto se dobija, pogotovo sto kaze da su svi vrlo ljubazni i profesionalni, opustili ga maksimalno.

Ja sam se naravno uspanicio, imam iracionalan strah kao i npr. za vakcinaciju i letenje avionom i strah od smrdibuba i kojekakve gluposti. Valjda cu se naterati ove godine, jebem li ga.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk



Link to comment

cega se ti ne plasis, druuuuuuze?

 

daj mi reci, ima li kakvih ogranicenja u smislu vedzbanja, jel sme na bendz itd?

mene je uplasilo to sto su mi rekli, doduse pre fazon desetak godina, da moze da se odvoji roznjaca od napora.

Link to comment

Zmija se nisam plasio kad ih je bilo u CG na terenu u vojsci, mraka, kojecega. Ono, umem nekad da budem i momcina ali evo malopre zalutali smrdljivi martin se pojavio u sobi i odma' frka [emoji51]

Rekli mu nikako napor mesec dana, kontam da treba manje ali da se osiguraju rekli mesec. Isto su mu rekli da treba par dana da se vid razbistri nakon operacije a on mi vec dan posle u podne pisao kako treba da idem da zakazem jer vec vidi kao soko.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Jok, ovog sam standardno zajebao da se popne na neki list papira i kulturno ga izbacio kroz prozor, sto je otprilike 80% ishoda sa njima. Nekih 19.9999% je njihova pobeda u smislu da se zabodu negde i tamo provedu x sati, dana, godina... i taj jedan koji je zavrsio na meniju. Ukusa se ne secam ali hrskav je bio jako a i progutao sam samo pola a pola ispljunuo, sreca je sto nije pustio onaj "miris". Jezivo iskustvo, bez zezanja.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...