Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Juce sam se nakon sto mi je posle 3,5 godine otkazao omiljeni Blackberry Bold, odlucio prikloniti Android carstvu i pazario Google Nexus Galaxy. Prvi utsci su sasvim ok, najvise me brine sto cu u narednom periodu morati uloziti dosta vremena na upoznavanje sa platformom. Steta sto se ne dobije neki bolji prirucnik uz spravicu ili sto nema barem intergrisan help system. Ovako i za najprostije stvari tipa copy/paste moram guglati...
I ja kupio prije 5-6 sedmica. Meni ovo prvi smartphone, tako da me je nedostatak prirucnika bas iritirao. Utisci su super, i brzo sam se snasao, barem sa ovim sto ja koristim. Skoro je stigao i update za 4.02, tako da je jos brzi. I btw. chekirao sam kako imam ovaj telefon, iphone-e, S2-e, HTC-e i svi mi posle ovoga djeluju kao djeciji telefoni ;) (onako na izgled :P ). E da, nedostatak slota za memory card i onaj plasticni poklopac pozadi su zaista sranje.
Link to comment
Stalno mi se u pozadini pale aplikacije koje ne koristim tipa News, Stock, Gmail, Youtube, itd i kada ih ugasim preko Advance Task Killer-a bukvalno se za pola sata opet vrate. Ima li neki nacin da ih drzim ugasene sve dok ih sam ne startujem?
ne koristis gmail?! :mellow: imas u advanced killer.u da ih stavis na autokill listuone ce se pale, on ce ih ubija, pa ko duze izdrzi :)
Link to comment

ponudilo mi update facebook aplikacije i ja pogledam new features. ladno traži da mi ''čita poruke'', ''gleda s kim razgovaram telefonom'', ''brlja po kontakt listi'', ''ŠALJE?! poruke'' i slično.naravno, nisam prihvatila da mu dam ta ovlaćenja, potpuno sam u šoku šta njima pada na pamet!

Link to comment

Pa da bi ti pročitala preko Fejsbuk aplikacije poruku, moraš da joj daš permission za to. To su samo legalne zajebancije da nekome ne padne na pamet da ih tuži, ma koliko ta tužba bila besmislena.Isto je i za slanje poruka i za sve navedeno :)

Link to comment

A misliš na sms-ove?Mislim da oni planiraju da spoje sve messenger aplikacije u jednu, tj da ti Fejs služi za sve, da sve bude povezano. Mislim da je to u vezi sa tim.

Link to comment
A misliš na sms-ove?Mislim da oni planiraju da spoje sve messenger aplikacije u jednu, tj da ti Fejs služi za sve, da sve bude povezano. Mislim da je to u vezi sa tim.
besmisleno, kako može fejsbuk da dobije prerogative nad elementarnom funkcijom svakog telefona (slanjem sms)? to bi podrazumevalo (pored očiglednog špijuniranja) i da svaki mob mora da je stalno na internetu, da bi mogao vlasnik da pošalje jebeni sms.na stranu što traži da ''šalje sms-ove bez mog confirmationa'' - wtf? izabraće nasumično nekoga iz moje kontakt liste (a i tome traži pristup, kao što rekoh) i slaće šta mu padne na pamet? Edited by Valkyrie
Link to comment

Valkyrie, nisam siguran, ali mislim da je u pitanju integracija FB poruka sa SMS servisom, tj. da FB može da šalje PM poruke putem SMS-a.Obzirom da mi to ne treba, nisam se mnogo ni interesovao, samo sam primetio dugmence (chechkbox) kod slanja privatnih poruka na FB.

Link to comment

Izvinjam se zbog trola, ali moram - J5 :Hail:. Nisam ga video 100 god.Tih godina mi je bilo zanimljivo da izmenjam što više telefona (i to ovih ekstravagantnijih ako je ikako bilo moguće :)), i od svega što sam furao ubedljivo najkulji fon mi je bio Sony J5.And the most uncool award goes tota-dam-da-dam

Nokia-7600-02.jpg:lol:

Link to comment
ponudilo mi update facebook aplikacije i ja pogledam new features. ladno traži da mi ''čita poruke'', ''gleda s kim razgovaram telefonom'', ''brlja po kontakt listi'', ''ŠALJE?! poruke'' i slično.naravno, nisam prihvatila da mu dam ta ovlaćenja, potpuno sam u šoku šta njima pada na pamet!
Hm... Mislis da ne-updateovana aplikacija nema ta ovlascenja? Kao i desetine drugih vec instaliranih?Sumnjam da bi facebook sebi dozolio takav gaf da nekontrolisano salje sms-ove ili sl. Kao sto je neko vec rekao, zele da se zastite od toga da ih neko sutra tuzi jer nije znao da moze poslati IM i preko fb ili da ce mu spojiti kontakte na telefonu i listu prijatelja i sl...Ne bih da zvucim paranoicno ali smartphone je fenomenalan izvor podataka o navikama korisnika i tesko je ocekivati da su se proizvodjaci istih odrekli tih informacija u potpunosti. ;)
Link to comment
Izvinjam se zbog trola, ali moram - J5 :Hail:. Nisam ga video 100 god.Tih godina mi je bilo zanimljivo da izmenjam što više telefona (i to ovih ekstravagantnijih ako je ikako bilo moguće :)), i od svega što sam furao ubedljivo najkulji fon mi je bio Sony J5.And the most uncool award goes tota-dam-da-dam

Nokia-7600-02.jpg:lol:

Kockicaaaaaaaaaaaa! Moj omiljeni. Trošila ga dok nije crkao. Mislim da mi još stoji negde u fijoci, žao mi da ga bacim! :wub:Elem, na temu: HTC explorer ili Sony Ericsson xperia ray? To su mi otprilike priuštive opcije preko telenora....
Link to comment
Kockicaaaaaaaaaaaa! Moj omiljeni. Trošila ga dok nije crkao. Mislim da mi još stoji negde u fijoci, žao mi da ga bacim! :wub:Elem, na temu: HTC explorer ili Sony Ericsson xperia ray? To su mi otprilike priuštive opcije preko telenora....
Explorer je entry level uređaj i ne može da se meri sa zrakom™... Manji ekran, lošiji procesor...U rangu Xperie Ray su Wildfire ili Galaxy Ace, recimo(od onog što telenor ima)... Mada su, ako se dobro sećam, i oni, kao, lošiji... Edited by radisa
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...