Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

6 minutes ago, bags said:

Danas stavio Novakov avatar na Webexu.

 

Svi Indijci odmah cestitaju. Mislim da i oni gotive Novaka i prate tenis generalno.

 

Jedan Amer rekao nikad nece Novak stici Federera. haha Kakav papak.

Pitaj papka u kojoj od 10ak statistickih kategorija je federer bolji...

Link to comment
Just now, radisa said:

Pitaj papka u kojoj od 10ak statistickih kategorija je federer bolji...

pa kako kojoj, najbitnijoj

 

kategorija : umetnički dojam

podkategorija : outfit (zlaćani po mogućstvu )   :fantom:

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
29 minutes ago, radisa said:

Pitaj papka u kojoj od 10ak statistickih kategorija je federer bolji...

 
hale, bazel, atp250, atp500

  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, Tsai said:

cudna je malo ova lista (sem prva tri mesta)

 

sampras sa 14 slemova i 286 nedelja broja 1 na 6. mestu, a konors i lendl sa 8 slemova i manje nedelja 4. i 5.

 

borg 8. a ima 11 slemova

To je defaultni view koji boduje i turnire nizih kategorija, kao i ulaske u finala, polufinala GSova itd. Zato je Federer tu blizu, i Konors i Lendl visoko a Borg ne npr. Ima na tom sajtu jos 4-5 viewova koji kombinuju drugacije iste faktore, npr ima jedan koji boduje samo osvojene slamove, ili samo slamove i broj nedelja na prvom mestu itd. Na svim je Djokovic prvi.

Link to comment

sampras je niže jer u računicu ne ulaze samo slemovi i broj nedelja na prvom mestu. njegov broj velikih titula i procenat dobijenih mečeva nije dovoljan za algoritam da ga digne na višu poziciju. meni se čini da je u samom algoritmu potcenjen elo peak, on hvata dominaciju nad ostatkom tura, a sa njim bi edberg bio bolji. čini me da on takođe pravi sugestiju da je federer igrao u weak era :) jer ako se dobro sećam objašnjenja, za elo nije dovoljno samo ti da praviš dobar rezultat nego i najveća konkurencija a da se ti izdigneš u odnosu na njih. zato je federer, iako je imao sezone sa ludačkim brojevima, tek peti. 

Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Pitaj papka u kojoj od 10ak statistickih kategorija je federer bolji...

 

Mislio je na broj GS.  :kecman: Jos kaze meni da ne mogu biti objektivan. :D

Mene je iskreno cudilo da je prepoznao Noleta.

 

Sto se tice liste mislim da skaliranje recimo nedelja nije bas dobro odradjeno. Mora biti veca razlika izmedju prvih 50 nedelja, pa drugih 50 a ne +1 za svakih deset.

 

Onda recmo za Year-End Ranking je samo 8 bodova tj isto koliko i za jedan GS.

I nesto mi je jos cudno da je razlika u ELO izmedju Novaka i Fedexa samo 80. Nisam uspeo na brzinu da razumem zasto.

Zanimljivo da je ELO kod Fedeksa u vecini kategorija najveci pre 2009. Pitam se samo zasto? hahaha

 

Edited by bags
Link to comment
2 hours ago, Ros said:

 
hale, bazel, atp250, atp500

Pa da ima atp100 i tamo bi bio bolji... Jbt, osvajao krindž turnire, mož' misliti...

Link to comment
3 minutes ago, Tsai said:

kad je reko kljako da ce doneti final odluku za oi?

 

lici da je vec doneo odluku, samo nas priprema

previse blizu su bili RG i W, bolje bi bilo da ga neki novinar ne pita nista ovih dana

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...