Jump to content
IGNORED

slobodan pristup naoružanju


Anduril

Recommended Posts

Ana, jeste plan zavisio od vatrenog oružja ali je potpuno pogrešno insistirati na ovom slučaju uborbi za gun control, biće samo kontraproduktivno. Nikakva iole realna legislatura neće sprečiti ljude tih godina i tog imovinskog i društvenog statusa da kupe pištolj. Kad se desi mass shooting u vojnoj bazi, tada ne vidiš gun control advocates kako potežu svoj argument zato što znaju da na takvom slučaju prosto ne mogu da dobiju. Treba se fokusirati na slučajeve kad se klinac opremi automatskim oružjem, nakupuje 20 kila municije u samoposluzi, i krene da ubija - samo tu ima smisla voditi borbu protiv NRA, uvesti kontrolu prodaje, zabraniti sramotnu "lovačku" kupovinu AR-16, itd.

 

Stvarno mislim da su bolesni narcisizam i mizoginija mnogo bitniji aspekti ove priče od pristupa vatrenom oružju.

 

BTW, meni je prilična misterija kako je Supreme Gentleman uspeo da izbode trojicu na spavanju bez da se iko probudi, kikirec od 30 kila sa krevetom :unsure: 

Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    103

  • Anduril

    97

  • Turnbull

    75

  • Аврам Гојић

    64

Ana, jeste plan zavisio od vatrenog oružja ali je potpuno pogrešno insistirati na ovom slučaju uborbi za gun control, biće samo kontraproduktivno. Nikakva iole realna legislatura neće sprečiti ljude tih godina i tog imovinskog i društvenog statusa da kupe pištolj. Kad se desi mass shooting u vojnoj bazi, tada ne vidiš gun control advocates kako potežu svoj argument zato što znaju da na takvom slučaju prosto ne mogu da dobiju. Treba se fokusirati na slučajeve kad se klinac opremi automatskim oružjem, nakupuje 20 kila municije u samoposluzi, i krene da ubija - samo tu ima smisla voditi borbu protiv NRA, uvesti kontrolu prodaje, zabraniti sramotnu "lovačku" kupovinu AR-16, itd.

 

Pa rekli su da je nađeno valjda još 400 komada municije u vozilu, što je očigledno kupio bez problema, kako neko može da kupi tri pištolja i nekoliko stotina komada municije i nigde se upali neka lampica?

Link to comment

Plus još i postoje bakground checks u Kaliforniji, ali očigledno, nedovoljno dobre. Eno NRA-evi već pričaju da je to dokaz da gun control ne radi :isuse:

 

Tako da je Vini možda u pravu da ovo, u amerilkom kontekstu i nije najbolji slučaj za gun control, iz čisto tktičkih razloga. (Mada NRA-u, ništa nije dobar slučaj)

Link to comment

Ana, jeste plan zavisio od vatrenog oružja ali je potpuno pogrešno insistirati na ovom slučaju uborbi za gun control, biće samo kontraproduktivno. Nikakva iole realna legislatura neće sprečiti ljude tih godina i tog imovinskog i društvenog statusa da kupe pištolj. Kad se desi mass shooting u vojnoj bazi, tada ne vidiš gun control advocates kako potežu svoj argument zato što znaju da na takvom slučaju prosto ne mogu da dobiju. Treba se fokusirati na slučajeve kad se klinac opremi automatskim oružjem, nakupuje 20 kila municije u samoposluzi, i krene da ubija - samo tu ima smisla voditi borbu protiv NRA, uvesti kontrolu prodaje, zabraniti sramotnu "lovačku" kupovinu AR-16, itd.

 

Stvarno mislim da su bolesni narcisizam i mizoginija mnogo bitniji aspekti ove priče od pristupa vatrenom oružju.

 

BTW, meni je prilična misterija kako je Supreme Gentleman uspeo da izbode trojicu na spavanju bez da se iko probudi, kikirec od 30 kila sa krevetom :unsure:

 

 

Pa ovaj se bio spremio upravo za to, nego nije uspeo da sprovede u delo.

Link to comment

Pa rekli su da je nađeno valjda još 400 komada municije u vozilu, što je očigledno kupio bez problema, kako neko može da kupi tri pištolja i nekoliko stotina komada municije i nigde se upali neka lampica?

 

Nađeno je još tri pištolja i 40 komada municije, ako ne grešim. 

 

Plus još i postoje bakground checks u Kaliforniji, ali očigledno, nedovoljno dobre. Eno NRA-evi već pričaju da je to dokaz da gun control ne radi :isuse:

 

 

Jeste NRAjevei zadovoljno trljaju ruke, ali ja zaista ne zam zašto. Ovde je očigledno zakon zakazao zato što nije sproveden kako treba + u trenutku kada ga njegovi roditelji prijavljuju policiji jer se plaše da će uraditi nešto nasilno on je već tada ponosni vlasnik legalno kupljenog oružja. Policiji je ipak dovoljno što im je on rekao "ma jok ja se to samo tako zezam" iako sam sigurna da su i bez pretresa mogli da dođu do podatka (jer je oružje kupljeno legalno) da je vlasnik ne jednog nego tri ili četiri pištolja. A kada neko nekog prijavi jer se plaši da će počiniti nasilno delo valjda je logično proveriti da li ta osoba ima pristup oružju?

 

Link to comment

Jeste NRAjevei zadovoljno trljaju ruke, ali ja zaista ne zam zašto. Ovde je očigledno zakon zakazao zato što nije sproveden kako treba + u trenutku kada ga njegovi roditelji prijavljuju policiji jer se plaše da će uraditi nešto nasilno on je već tada ponosni vlasnik legalno kupljenog oružja. Policiji je ipak dovoljno što im je on rekao "ma jok ja se to samo tako zezam" iako sam sigurna da su i bez pretresa mogli da dođu do podatka (jer je oružje kupljeno legalno) da je vlasnik ne jednog nego tri ili četiri pištolja. A kada neko nekog prijavi jer se plaši da će počiniti nasilno delo valjda je logično proveriti da li ta osoba ima pristup oružju?

I šta da su pretresli stan, ako je legalno kupljeno mogli bi da mu pljunu pod prozor. Jedino što bi pomoglo je da su ga odmah zatvorili u neku elitnu ustanovu za duševno posrnule (uz pristanak roditelja), a i to bi bilo samo privremeno. Njegov problem je bio socijalnog tipa, nije bio psihotičan pa da ga nakljukaju lekovima i kažu mission accomplished.

 

NRA trlja ruke zbog ovog što je Turnbull naveo - kad restrikcije zakažu, njihova prva i jedina ideja je ukinuti sve restrikcije. Da su plavuše bile naoružane pa rafalno otvorile vatru čim je ovaj potegao na njih, ili da su njegovi cimeri imali svaki po Desert Eagle ispod jastuka, sve bi bilo sjajno...

Link to comment

:lolol:

 

Pa da, mada je njima to odgovor na sve, uvek. The only thing that stops bad guys with guns are good guys (and girls) with guns.

Link to comment
I šta da su pretresli stan, ako je legalno kupljeno mogli bi da mu pljunu pod prozor.

 

 

Pa ne baš. Ako pretiš nasiljem onda valjda postoje neke stvari koje ukazuju da li si više ili manje ozbiljan u tim pretnjama pa ćeš dobiti tretman shodno tome. Policija je na osnovu kratkog razgovora zaključila da njegove pretnje nasiljem nisu ozbiljne te stoga nisu uradili ama baš ništa. Da su znali da je vlasnik vatrenog oružja možda bi pretnje ozbiljnije shvatili pa bi mu možda i pretresli sobu gde bi našli nešto od ooga što je pisao - zbog čega bi ga shvatili još ozbiljnije itd. Ne znam kako tačno ide zakonska procedura ali sam sigurna da imaju prava da oduzmu oružje koliko god legalno bilo kupljeno ukoliko imaju osnovanu sumnju da će biti korišćeno za kršenje zakona. 

 

NRA trlja ruke zbog ovog što je Turnbull naveo - kad restrikcije zakažu, njihova prva i jedina ideja je ukinuti sve restrikcije.

 

 

Jasno je ovo, ali je takođe jasno da rasprava o gun control ima mnogo više sa obraćanjem običnim građanima a ne NRAjevima. A ovde je jasno šta može da se izvuče - ovo je mass shooting koji je previše lako mogao da bude sprečen, sa čime se ti ne slažeš čini mi se. Ne, nemamo ovde posla sa psihopatom koji bi našao načina ako treba grančicama da ubija ljude; ovo je priča o jednom entitled klincu sa oružjem koji se naslušao priča kako muškarci treba da budu alfe i kako žene treba da se podaju muškarcima itd. 

Link to comment

:lolol:

 

Pa da, mada je njima to odgovor na sve, uvek. The only thing that stops bad guys with guns are good guys (and girls) with guns.

 

To jeste teska budalastina, slazem se. 

 

Medjutim, ova bolestina, koja je mucila ovog bolesnika je prilicno retka... cak i u extreme peer pressure society kao sto je upper class California. Ne moze se to zakonom zaustaviti... jbg.  

Link to comment

+ što je jasno da ovde zapravo imamo posla sa čitavom tradicijom rešavanja problema na ovaj način. Ti klinci (od Kolumbajna, naovamo, a u stvari i pre toga) - imitiraju jedni druge i vide to što čine kao čin u već nekoj tradiciji. Tu su mačizam (osujećeni, naravno, ali mačizam nonetheless), pubertetska frustracija, dog eat dog mentalitet, klinačka ničeanstvo, i vatreno oružje kao šansa slabih da se osvete jakima (the great equalizer što rekli NRA-evci u drugačijem kontekstu) neraskidivo povezani. I kad se ovaj slučaj vidi kao još jedna epizoda u razvoju ove tradicije, a ne kao usamljeni slučaj, onda je teško videti vatreno oružje kao samo sporedno u celoj priči.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...