Jump to content
IGNORED

slobodan pristup naoružanju


Anduril

Recommended Posts

Vrlo jednostavno je odvojiti žito od kukolja - dozvolu za nošenje dobijaju građani koji prođu određene psihofizičke testove i plaćaju porez za tu privilegiju. Ja zagovarama austrijski ili nemački sistem - tamo ima puno streljačkih organizacija i oružja, ali ne u rukama kriminalaca - država se za to pobrinula.
fantom.gifporedjenje.jpg
Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    103

  • Anduril

    97

  • Turnbull

    75

  • Аврам Гојић

    64

To nam, pretpostavljam, pričaš iz perspektive šmekera koji u fioci drži utoku koja je već presudila nekolicini nesuđenih pljačkaša?Dodatno, menjaš teze sa tim kineskim štapićima. Od propalica se može odbraniti i kombinacijom močuge i dobre koordinacije sa vlasnicima okolnih biznisa, iz čega su Turci sinoć izveli pokaznu vežbu i empirijski dokazali da kada propalice ne nose vatreno oružje ne postoji ni potreba da staneš pred radnju i ubijaš ih nasumično.
Care. Uporedjujes cetvrt sa pojedinacnim slucajevima koji najvise najebu u takvim situacijama. Naravno, ja sam glupi smeker koji bi rizikivao svoj zivot sa mocugom u ruci protiv ne znam koliko ludaka koji se bore za 'stvar'.
Link to comment
Pitam se da li iko od onih cija je imovina nestala i koji su svedeni na prosjacki stap razmislja tako globalno.
Na stranu sto je pljackanja manje nego tamo gde je tesko vatreno oruzje na izvolte al aj da pretpostavimo da postoji veca sansa da te pokradu bejzbolkama neg uzijima. Sansa da pogines je drasticno manja zar ne? Ti pretpostavljas da bi ljudi radije bili mrtvi nego da ostanu bez icega. To "ista" su oni stvorili svojim radom. Mozda (ako je normalna zemlja) postoji sansa da im se to ista i nadoknadi. No opet, jbg, ja bih radije bio bez icega i mucio se ostatak zivota nego bio mrtav. Ne razumem ovaj tvoj rezon uopste.
Link to comment
Care. Uporedjujes cetvrt sa pojedinacnim slucajevima koji najvise najebu u takvim situacijama. Naravno, ja sam glupi smeker koji bi rizikivao svoj zivot sa mocugom u ruci protiv ne znam koliko ludaka koji se bore za 'stvar'.
Nigde te nisam nazvao glupim, opet menjaš teze.Tvoj stav ću uzeti za ozbiljno kada čujem da si glatko overio prvog klinca koji je pokušao da te opljačka. Do tada mogu samo da ti preporučim drastično smanjenje dnevne doze Call of Duty.
Link to comment
To nam, pretpostavljam, pričaš iz perspektive šmekera koji u fioci drži utoku koja je već presudila nekolicini nesuđenih pljačkaša?Dodatno, menjaš teze sa tim kineskim štapićima. Od propalica se može odbraniti i kombinacijom močuge i dobre koordinacije sa vlasnicima okolnih biznisa, iz čega su Turci sinoć izveli pokaznu vežbu i empirijski dokazali da kada propalice ne nose vatreno oružje ne postoji ni potreba da staneš pred radnju i ubijaš ih nasumično.
Na stranu cista psiholoska stvar: vecina ljudi ce gledati da ne ubije drugo ljucko bice. Ne mora to biti iz empatije, ni krimosu se to ne isplati. Ako moze da ga potera sa par udaraca motkom odlicno odradjen posao. Ako ne moze povuce se. Dok u razmeni oruzane vatre ce ga oterati samo ako ga pogodi i jos ako je branitelj zadrt - da ga pogodi da ga onesposobi. Sansa da ga ubije je daleko veca.
Link to comment
Na stranu sto je pljackanja manje nego tamo gde je tesko vatreno oruzje na izvolte al aj da pretpostavimo da postoji veca sansa da te pokradu bejzbolkama neg uzijima. Sansa da pogines je drasticno manja zar ne? Ti pretpostavljas da bi ljudi radije bili mrtvi nego da ostanu bez icega. To "ista" su oni stvorili svojim radom. Mozda (ako je normalna zemlja) postoji sansa da im se to ista i nadoknadi. No opet, jbg, ja bih radije bio bez icega i mucio se ostatak zivota nego bio mrtav. Ne razumem ovaj tvoj rezon uopste.
Ma to je rezon iz filmova o totalnoj osveti, u stvarnosti ljudi koji krvavo prave biznis, sasvim prirodno, ne znaju gde je cev a gde je kundak, a pljačkaši im, još prirodnije, prospu mozak čim vide kako se ovi nespretno hvataju pištolja. Sto puta sam čuo taj stav o samoodbrani, i nikada, ali nikada nisam čuo razumno objašnjenje kako tačno koristiti vatreno oružje u susretu sa pet naoružanih i odlučnih ljudi koji su došli po tvoju imovinu. Evo vam imovina, iditeukurac, ja samo hoću još malo slatkog, slatkog života.
Link to comment
Nigde te nisam nazvao glupim, opet menjaš teze.Tvoj stav ću uzeti za ozbiljno kada čujem da si glatko overio prvog klinca koji je pokušao da te opljačka. Do tada mogu samo da ti preporučim drastično smanjenje dnevne doze Call of Duty.
kako ni ja tebe necu videti da pljackase nudis ratlukom i kafom, mozes i ti da smanjis dozu Pleasantville.
Link to comment
Ma to je rezon iz filmova o totalnoj osveti, u stvarnosti ljudi koji krvavo prave biznis, sasvim prirodno, ne znaju gde je cev a gde je kundak, a pljačkaši im, još prirodnije, prospu mozak čim vide kako se ovi nespretno hvataju pištolja. Sto puta sam čuo taj stav o samoodbrani, i nikada, ali nikada nisam čuo razumno objašnjenje kako tačno koristiti vatreno oružje u susretu sa pet naoružanih i odlučnih ljudi koji su došli po tvoju imovinu. Evo vam imovina, iditeukurac, ja samo hoću još malo slatkog, slatkog života.
Ma da. Da smo skloni prosipanju tudjih mozgova sada bi bili u vojsci, policiji ili krimogenim grupama. Postoji razlog zasto su ljudi izmislili policiju da obavlja taj posao. Ja sve nekako mislim (al nek me isprave ak gresim) da ovi sto zagovaraju slobodu naoruzavanja bi vecinski najradije da to vide u sklopu neke "vojske" branilaca radnji gde bi oni bili samo jedan sraf koji mozda nikog ne bi ni ubio nego bi eto... oterali ih tek tako. Hocu reci, to nije materijal za oruzanu borbu a i ako bi uspeo pobiti par pljackasa treba se posle izboriti sa psihickim posledicama. Sve to meni izgleda malo ne bas vredno jebene imovine. Radije cu platiti vise policije (sa palicama :D ).
Link to comment
Ma to je rezon iz filmova o totalnoj osveti, u stvarnosti ljudi koji krvavo prave biznis, sasvim prirodno, ne znaju gde je cev a gde je kundak, a pljačkaši im, još prirodnije, prospu mozak čim vide kako se ovi nespretno hvataju pištolja. Sto puta sam čuo taj stav o samoodbrani, i nikada, ali nikada nisam čuo razumno objašnjenje kako tačno koristiti vatreno oružje u susretu sa pet naoružanih i odlučnih ljudi koji su došli po tvoju imovinu. Evo vam imovina, iditeukurac, ja samo hoću još malo slatkog, slatkog života.
+1pride, postoji jedna zgodna alternativa sacmari: osiguranje.
Link to comment
Vrlo jednostavno je odvojiti žito od kukolja - dozvolu za nošenje dobijaju građani koji prođu određene psihofizičke testove
yeah!
Originally, Breivik intended to try to obtain weapons in Berlin or Serbia if his mission in Prague failed. The Czech disappointment, however, led him to procure his weapons through legal channels.[30] He decided to obtain a semi-automatic rifle and a Glock pistol legally in Norway, noting that he had a "clean criminal record, hunting license, and a pump action shotgun Benelli Nova already for seven years", and that obtaining the guns legally should therefore not be a problem.[25]Upon returning to Norway, Breivik obtained a legal permit for a Ruger Mini-14 semi-automatic carbine, ostensibly for the purpose of hunting deer.
i plaćaju porez za tu privilegiju.
ma povratak u zlatno doba feudalizma resava sve probleme. das kintu kralju i radi sta hoces u svom feudu. ukljucujuci i pravo na prvu bracnu noc sa zgodnim kmetkinjama. ali samo ako se plati odgovarajuci porez! Edited by Zverilla
Link to comment
Sto puta sam čuo taj stav o samoodbrani, i nikada, ali nikada nisam čuo razumno objašnjenje kako tačno koristiti vatreno oružje u susretu sa pet naoružanih i odlučnih ljudi koji su došli po tvoju imovinu.
prvo napusis svoj biznis, otrcis do prve mracne ulicice i tu se preobuces u betmena. onda sacekas pljackase da, noseci bogat plen, izadju iz radnje, podbocis se, i pitas ih: "posli ste negde?".
Link to comment
ma povratak u zlatno doba feudalizma resava sve probleme. das kintu kralju i radi sta hoces u svom feudu. ukljucujuci i pravo na prvu bracnu noc sa zgodnim kmetkinjama. ali samo ako se plati odgovarajuci porez!
U Kraljevini Jugoslaviji je postojao porez na pse! Pričao mi deda kako je jedan seljak u selu ispred svoje kuće obesio svog psa, i na njemu okačio tablu: "Mnogo sam te voleo, ali država te uze" Edited by dux
Link to comment
kako ni ja tebe necu videti da pljackase nudis ratlukom i kafom, mozes i ti da smanjis dozu Pleasantville.
Zapravo imam veoma dobar primer - kako sam hendlovao obijača kojeg sam zatekao u svojim kolima usred posla.Izostali su ratluk i kafa (nisam ih imao pri ruci inače bih ga svakako ponudio) ali je stvar rešena bez trunke nasilja i sa minimalnom štetom po obe strane. Detalje možeš da dobiješ na PM ako te interesuje.Ti si, pretpostavljam, svom obijaču na licu mesta ispalio metak u potiljak?
Link to comment
Zapravo imam veoma dobar primer - kako sam hendlovao obijača kojeg sam zatekao u svojim kolima usred posla.Izostali su ratluk i kafa (nisam ih imao pri ruci inače bih ga svakako ponudio) ali je stvar rešena bez trunke nasilja i sa minimalnom štetom po obe strane. Detalje možeš da dobiješ na PM ako te interesuje.Ti si, pretpostavljam, svom obijaču na licu mesta ispalio metak u potiljak?
Naravno da zudim za ovakvim infantilnim primerima. Pazi i ja sam jednom dobio drugu nagradu na lotou, hoces PM za brojeve?¿Ja sam svog jedinog lopova u zivotu uhvatio na terasi i jos uvek se kajem sto ga nisam gurnuo dole kod komsijinog pitbula. Time bih spasio jednu devojku da nema razbijenu vilicu, jos par poharanih stanova i tri tuce nozevima u diskoteci. Ovako, zvao sam policiju koja ga je sutradan (i sutradan i sutradan...) pustila na slobodu, dok nije izbo nozem nesrecnog Holandjanina jer nije imao vise od 5 evra da mu da. Sad je (valjda) u zatvoru.Sad nastavi da hiperbolises oko metaka u potiljak, ja ti stvarno ne zelim da sretnes nikoga ko ne spada u domen tvoje PM price.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...